CNN Prima News změna

změna

Výpis příspěvků ke štítku „změna“

Konec jedné éry, Alžběta II. po letech změnila tradiční účes. Sladké, píší lidé

28. června 2022 11:57

Britská královská rodina je známá tím, že si potrpí na tradice. Proto bylo pro mnohé překvapením, když viděli nejnovější fotografie královny Alžběty II. Netradičně na nich totiž byla zachycena s novým účesem. Rozdíl je minimální, ale znatelný. Britská panovnice má sestřih kratší. Mnozí její nový vzhled chválí, někteří se pouze ptají, co za změnou léta známého účesu stojí.

Turecko má nový název. Vadí mu přirovnání k drůbeži, nebo chce ukázat své hodnoty?

2. června 2022 13:56

Organizace spojených národů (OSN) zaregistrovala nový oficiální název Turecka. Ankara totiž požádala o změnu anglického slova Turkey na Türkiye, uvedla agentura EFE. Podle turecké vlády nový název lépe vystihuje národní hodnoty. Podle tureckých médiích je ale hlavním důvodem změny fakt, že v angličtině výraz „turkey“ znamená krocan a hovorově se používá také pro propadák.

Tvrdší tresty pro agresivní řidiče: Experti chtějí úpravu zákona. Má to ale háček

14. května 2022 22:39

Dopravní experti požadují tvrdší postihy za projevy agresivity na silnicích. Rozjeli kampaň, v níž chtějí oslovit poslance i ministerstvo dopravy, aby po vzoru několika dalších evropských zemí v zákoně jasně popsali agresivitu v silničním provozu a stanovili přísné postihy. Podle dopravní police bude ale těžké najít definici použitelnou v praxi.

Práce jako nutné zlo. Jak poznat, že je načase změnit zaměstnání?

27. dubna 2022 09:38

Ráno se vám nechce vstávat do práce, odpočítáváte každou minutu pracovní doby a domů se vracíte zbití jako po šichtě v dole? Pak pro vás vaše práce zřejmě nebude ta pravá. To je případ statisíců Čechů, kteří chození do práce vnímají jako nutné zlo. Patříte k těm, kteří akutně potřebují změnu? Přinášíme vám spolehlivé způsoby, jak to poznat a odhodlat se ke změně. Pro mnohé sci-fi, ale jde to.

Německo ztrácí svou sáňkařskou legendu. Neodolala nabídce největšího konkurenta

21. dubna 2022 13:34

Německý sáňkařský sport ztrácí svou největší osobnost. Jediný trojnásobný olympijský vítěz na jednosedadlových saních Georg Hackl, k tomu majitel deseti titulů mistra světa, po úspěšné závodnické i trenérské kariéře „přestupuje” do týmu největšího konkurenta. Rakušané mu totiž nabídli výrazně vyšší peněžní odměny, než měl dosud.

Zase je to jinak. Nošení roušek se upravovat nebude, mělo se měnit kvůli uprchlíkům

30. března 2022 17:54

Koaliční rada se podle vicepremiéra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) rozhodla neupravovat nošení roušek u dětí. Návrh byl proto stažen z jednání vlády. Ministerstvo zdravotnictví navrhovalo, aby bylo zakrývání dýchacích cest povinné v MHD, zdravotnických a sociálních zařízeních od šesti let věku. Dosud platí povinnost pro ty děti, které zahájily školní docházku.

Školky: Chceme přijímat děti z Ukrajiny, narážíme ale třeba na povinný počet záchodů

15. března 2022 15:34

Umísťování ukrajinských dětí do dětských kolektivů v Česku začíná být problém. Většina školek hlásí plnou kapacitu, základní školy jsou na tom o něco lépe. Například na takzvané ukrajinské jednotřídky, kterým školy většinou dávají přednost před spojováním tříd, ale není všude prostor. A rozšíření školek brání legislativní pravidla.

Ať je ruská ambasáda v ulici Ukrajinských hrdinů. Praha 6 chce kvůli invazi změnu názvu

28. února 2022 17:02

Radnice Prahy 6 podala návrh na přejmenování části ulice Korunovační, kde stojí ruská ambasáda. Pokud magistrát a rada hlavního města svolí, budou mít ruští diplomaté na vizitce ulici Ukrajinských hrdinů. Stejně tak radnice žádá, aby se blízký most přes železnici Praha-Kladno, který spojuje „šestku“ s Prahou 7, jmenoval „most Vitalije Skakuna“ – ukrajinského ženisty, který zahynul při odstřelu mostu, aby zabránil postupu ruských tanků ve městě Heničesk.