CNN Prima News změna

změna

Výpis příspěvků ke štítku „změna“

Konec víčkových sbírek. Je to škoda, lituje nařízení EU maminka 11letého postiženého Hynka

30. dubna 2023 16:46

Nové nařízení Evropské unie o neodnímatelných víčkách plastových lahví se sice kladně projeví v oblasti ekologie, ale zároveň kvůli němu zanikne jedna z možností, jak pomoci potřebným. Kontroverzní inovace totiž přinese definitivní konec všem víčkovým sbírkám. „Bude to určitě škoda, byly to jednoduché penízky, ke kterým jsme mohli přijít,“ reagovala ve vysílání CNN Prima NEWS maminka jedenáctiletého Hynka, jenž po úrazu přišel o pohyblivost.

Neodpracovali jste 40 let? Máte smůlu, tvrdí experti. Předčasný důchod vysokoškoláky nečeká

20. dubna 2023 09:56

Vláda by měla zvážit povinnost odpracovat 40 let, řekla v pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS ekonomka Jana Matesová. Podle politologa Jana Kubáčka nemají vysokoškoláci šanci stihnout předčasný důchod. Odborníci reagovali na změny v důchodovém systému, který navrhl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Společně s premiérem Petrem Fialovou představí další fázi změn už za měsíc v květnu.

Pastuchová: Vláda neřešila inflaci a trestá za to seniory. Srovnáváme nůžky, řekla Jelínková

18. dubna 2023 22:54

Inflaci vláda Petra Fialy (ODS) neřešila, mrzí mě, že se kvůli ní trestají jenom senioři a důchodci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Jana Pastuchová (ANO). Proti této kritice se ohradila poslankyně KDU-ČSL Šárka Jelínková. Připomněla, že letos budou mít senioři nejvyšší důchody, které s červnovou valorizací v průměru přesáhnou 20 tisíc korun. Zdůraznila, že si vláda vytyčila za úkol postavit se k důchodové reformě čelem a postupnými kroky k tomuto cíli směřuje.

Valorizace nahradí kvazi sociální dávka, zuří Juchelka. Potřebujeme rychlý zásah, říká Vojtko

18. dubna 2023 18:31

Mimořádné valorizace se nahradí kvazi sociální dávkou. Tak reagoval poslanec Aleš Juchelka (ANO) ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS na změny v důchodech navrhované ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL). Podle poslance STAN Viktora Vojtka jsou ale nová opatření kvůli stavu veřejných financí nezbytná. Jurečka přišel s plánem, že by se mimořádné valorizace důchodů v budoucnu mohly nahradit dočasnými příspěvky k důchodu. Návrh obsahuje i změny v předčasných důchodech.

Normu Euro 7 je třeba upravit, připustil Kolaja. Obsahuje nesmyslné věci, zdůraznil Kupka

23. března 2023 08:57

Vyjednávání o normě Euro 7 je na začátku, do jisté míry je však její kritika oprávněná. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to připustil europoslanec Marcel Kolaja (Piráti). Za nesmyslný považuje termín, od kterého by návrh Evropské komise měl začít platit. Zároveň je však toho názoru, že by se Euro 7 nemělo „potopit“, ale podle připomínek parametricky upravit. Kritikou na normu nešetřil ani ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Pojídání nepoživatelného i svlékání na veřejnosti. Willisova nemoc může mít bizarní symptomy

18. února 2023 12:04

Onemocnění, kterým trpí slavný herec Bruce Willis, ovlivňuje jak řeč, tak chování. Lidé s frontotemporální demencí (FTD) nejen zapomínají, jak správně jednat s lidmi, ale dokonce se na veřejnosti mohou chovat nevhodně. Příznakem tak může být například špatné parkování, nevhodné oblečení vzhledem k počasí, svlékání na veřejnosti nebo vulgární vyjadřování. Podle odborníků se takoví pacienti dožívají od stanovení diagnózy v průměru 7 až 13 let.

Nacher: Vláda mění pravidla uprostřed hry, děsí lidi. Babiš tak jednal denně, opáčil Bureš

17. února 2023 15:33

Valorizace penzí se řídí zákonem, který vláda porušuje nebo v lepším případě obchází. Koalice svými plány děsí lidí, mění pravidla uprostřed hry. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS se takto na účet kabinetu Petra Fialy (ODS) vyjádřil poslanec Patrik Nacher (za ANO). Jeho kolega ze Sněmovny Jan Bureš (ODS) tato slova označil za nesmysl. Na oplátku připomněl každodenní změny názorů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO).

Pavel není žádný „jájínek“, říká Kolář. Prozradil také, v čem se zvolený prezident změnil

6. února 2023 23:05

Nově zvolený prezident Petr Pavel je pořád stejně autentický. Je to člověk pokorný, žádný „jájínek“, který by se potřeboval předvádět a prezentovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS ho takto hodnotil jeho neoficiální poradce a diplomat Petr Kolář. Přiblížil i to, v čem se brzy nová hlava státu během kampaně změnila.

Tři roky od brexitu: Odejít z EU byla chyba, myslí si stále více Britů

31. ledna 2023 16:21

Přesně před třemi lety – 31. ledna 2020 – skončilo členství Velké Británie v Evropské unii. Premiér Rishi Sunak při příležitosti tohoto výročí prohlásil, že Spojenému království se daří využívat příležitostí, které mu opuštění bruselského bloku nabídlo. Toto prohlášení ale nejde ruku v ruce s průzkumy veřejného mínění.

Balšínek ostře k Černochové: Měla by uklidnit emoce a vydávat prohlášení s větší znalostí

16. listopadu 2022 18:03

Některé výroky šéfky rezortu obrany Jany Černochové (ODS) jsou v její funkci nevhodné. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl novinář Dalibor Balšínek. Reagoval tak na slova ministryně, že raketu, jež dopadla na území Polska, považovala prokazatelně za ruskou. Balšínek s komentátorem Miroslavem Koreckým kromě aktuálního dění v souvislosti s dopadem rakety na polské území zhodnotili také prezidentskou kampaň Danuše Nerudové.