reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv s Vojtěchem: Proč dělá vláda novým modelem rozdíly mezi lidmi?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Vláda chce od pondělí 22. listopadu zavést tzv. bavorský model boje proti covidu. Nemyslí si ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, že tímto rozděluje společnost? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama

Být po očkování, po prodělané nemoci, nebo zůstat doma. Vláda chce od pondělí 22. listopadu zavést tzv. bavorský model boje proti covidu. Epidemie koronaviru se podle ní vymyká z rukou. Jen za úterý přibylo přes 22 tisíc nakažených. Nejvíce za celou dobu epidemie. Pro neočkované tak skončí možnost prokazovat se antigenním nebo PCR testem. Dělá vláda tímto modelem rozdíly mezi lidmi? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další středeční program na CNN Prima NEWS:

Speciál: Česko zpřísňuje od 20:20

Interview od 22:20

Zajímavé příběhy, zajímaví lidé, otázky na tělo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama