reklama

Sledujte ŽIVĚ HLAVNÍ ZPRÁVY: Ze vzorku krve lze zjistit, zda má tělo ochranné protilátky

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Napadlo vás už, jestli jste neprodělali COVID-19? V českých laboratořích se můžete nechat otestovat. Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama

Napadlo vás už, jestli jste neprodělali COVID-19? V českých laboratořích se můžete nechat otestovat. Ze vzorku krve se dá totiž zjistit, jestli máte v těle vytvořené ochranné protilátky. A pokud ano, tak v jakém množství. Zapojit se teď můžete i do studie, jak potvrzuje imunolog a odborný garant projektu Vojtěch Thon.

Více o studii se dozvíte v dnešních HLAVNÍCH ZPRÁVÁCH od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS. Dnes s novou moderátorskou dvojicí Evou Perkausovou a Romanem Šebrle.

Další pondělní program na CNN Prima NEWS:

360° Pavlíny Wolfové od 20:15

Přes 150 milionů na českou vakcínu proti koronaviru. Má šanci zastavit epidemii? A kdy bude dostupná? Nejen na to se epidemiologa z České vakcinologické společnosti zeptá Pavlína Wolfová.

Zprávy od 21:00

KB Interview od 21:25

Rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. To je KB Interview Martina Moravce.

Tagy: testování vakcína Ministerstvo zdravotnictví koronavirus COVID-19 odběr krve protilátky

Další hlavní zprávy

Domácí

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Prahu zřejmě čekají další střety na demonstracích. Připraveny jsou stovky policistů

Stovky policistů budou dohlížet na demonstrace, které pořadatelé svolali na středu 28. října do centra Prahy. Protesty či recesistické akce by se měly konat na náměstí Republiky, na Staroměstském náměstí a na Klárově. Demonstranti se chtějí především vyslovit proti vládním opatřením zavedeným kvůli koronavirové epidemii. Policie zatím neočekává, že by protesty skončily násilnými střety, jako se to stalo před devíti dny, sdělil mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Prymula: Máme signály, že jsme na dobré cestě. Klíčová budou čtvrteční data
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama