reklama

Sledujte ZÁZNAM: Ministr Plaga o nových pravidlech pro návrat dětí do školních lavic

Začátek nového školního roku se blíží a spolu s ním i řada opatření, která budou muset žáci a studenti dodržovat. Podle některých kritiků jde o zásah do práv dětí. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) bude proto hostem pořadu Nový den. Ten můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Plány na boj s pandemií jsou zatím jasné jen do 10. září. Počítá se mimo jiné s trojnásobným testováním na začátku školního roku – 1., 6. a 9. září. Žáci musí také ve společných prostorách nosit roušky.

Pokud dítě nebude očkované ani testované, bude muset nosit roušku i při výuce. Stejně tak se nebude moci zapojit do tělocviku ve vnitřních prostorách ani do hodin hudební výchovy, pokud se bude zpívat.

Ředitelé škol sumář pravidel obdrželi v minulých dnech ve formě manuálu, podle kterého by se měli při návratu žáků do škol řídit. Mnozí z nich ale namítají, že některá opatření není možné dodržet jako například homogenní skupiny studentů.

Plán kritizuje řada expertů včetně opozice. „Pravidla, která připravilo ministerstvo školství pro školy, je v praxi nemožné dodržovat,“ řekl například předseda hnutí STAN a pedagog Vít Rakušan v nedělní Partii na CNN Prima NEWS.

Jak si šéf resortu školství Robert Plaga nová pravidla v praxi představuje, prozradí už v 7:15 v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Tagy:

Hlavní zprávy

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

Maláčová: Největší hrozbou je ODS, přijdou poplatky za lékaře, školné či zdražování

ODS se připravuje na vládnutí s hnutím ANO a chystá se privatizovat nemocnice, zavést školné a celkově snižovat životní úroveň obyčejným lidem. V Partii Terezie Tománkové to řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Uvedla, že se místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v kuloárech již představuje jako budoucí ministr vlády Andreje Babiše (ANO). Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová to však rezolutně odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama