reklama

Snížíme vytíženost strojvedoucích. Havlíček představil změny na železnici

Od 11. srpna došlo na českých železnicích k dalším čtyřem vlakovým nehodám. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) na páteční tiskové konferenci informoval o tom, jak hodlá ministerstvo předcházet dalším kolizím. Jednou z hlavních priorit je snížit vytíženost strojvedoucích.

reklama

V první polovině července došlo k sedmi vlakovým nehodám po celé České republice. Část opozice i veřejnosti sváděla vinu na Karla Havlíčka, který v důsledku toho, že vede dvě ministerstva najednou (je také ministrem průmyslu a obchodu, pozn. red.), nestíhá problém řešit.

K tématu

I když se v druhé polovině července situace relativně uklidnila, tak v posledních třech dnech došlo ke čtyřem dalším železničním nehodám. Z toho důvodu Ministerstvo dopravy přistoupilo k několika zásahům.

Jedna z možných příčin častých železničních nehod je vytíženost strojvedoucích. „Jasně ustanovíme délku směny strojvedoucích. Ta bude trvat maximálně 13 hodin,“ objasnil Havlíček na páteční tiskové konferenci.

Ministr dopravy bude také apelovat na to, aby se v září ve Sněmovně projednal návrh novely zákona o drahách a aby byl definitivně ukotven monitoring licencí strojvedoucích. Právě kontrola strojvedoucích má zabránit tomu, aby nebyli přetěžováni ti z nich, kteří jezdí s více společnostmi.

Ministrestvo dopravy také vlakům znemožní jezdit na konečné stanice dřív než podle jízdního řádu, aby tak nezhušťovaly provoz.

Čtyři nehody během tří dnů

11. srpna se na nádraží v Jihlavě srazila lokomotiva s nákladním vlakem. I když oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Podle Drážní inspekce způsobila nehoda škodu 7,3 milionu korun.

O dva dny později vykolejily poslední dva vagony rychlíku jedoucího v Tišnově na Brněnsku. Událost se rovněž obešla bez zranění.

Nehoda z pátku ve Mstěticích u Prahy se už bez zranění neobešla. Poblíž železničního přejezdu vykolejily vagony. Ty poškodily osobní auto a drážní domek. Lehce se zranil řidič osobního vozu, kterého po ošetření na místě převezli do Nemocnice Na Bulovce. Jednoho z pracovníků dráhy ošetřili už na místě.

Další kolize během pátku proběhla v Bzenci na Hodonínsku, kde se dopoledne srazil vlak s osobním autem na přejezdu. Ve vlaku se nikdo nezranil, řidič auta však zranění utrpěl. Na místo vyrazili záchranáři i vrtulník.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Z kočárku vylétlo dítě, na zemi zůstaly boty. Svědci popsali hrůzný útok v Německu

Hororový pohled. Tak svědci popisují moment, kdy v německém městě Trevír do chodců v pěší zóně najelo auto. Jedno miminko mělo po nárazu vypadnout z kočárku, vzduchem letělo více lidí. Mezi čtyřmi oběťmi je i devítiměsíční dítě. Starosta města hovořil i o zemřelé dívce, po níž zůstal na ulici pár tenisek. Řidič podle svědků najel do davu úmyslně, zraněných je až 30 lidí.

Zahraničí

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Policejní razie v bruselském gay baru: Párty se účastnil i Orbánův europoslanec

Bruselská policie aktuálně zasahuje u podobných případů jako ta česká – nelegální párty. V pátek provedla razii na jedné takové akci v gay baru. Při zjišťování totožností zadržených účastníků narazili policisté na jednoho, jehož účast by nejspíš čekal málokdo. Na večírku, který některá média označují za „orgie“, byl totiž i europoslanec za maďarskou stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána, která přitom vystupuje proti LGBT komunitám.

Houslový virtuos Svěcený: Problém je psychika, na tu roušky nefungují. Hudba léčí
Vakcína proti covidu by v Česku mohla být na přelomu ledna a února, řekl Blatný
Demonstrace podnikatelů: Požadují finanční kompenzaci, zapomněli si však doma roušky
Česká výzkumná republika. Na vědu dáváme více než dvojnásobek toho, co Slováci
Porodila dřív, než ji stihli otestovat. K dítěti matku pustili až po dvaceti dnech
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Češi jsou alkoholici Evropy. Za pití a tabák utratí dvojnásobek průměru EU
Dukovany musí postavit firma, která dodrží dohodu, myslí si Dana Drábová
Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal
Další články
reklama
reklama