reklama

Snížíme vytíženost strojvedoucích. Havlíček představil změny na železnici

Od 11. srpna došlo na českých železnicích k dalším čtyřem vlakovým nehodám. Ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) na páteční tiskové konferenci informoval o tom, jak hodlá ministerstvo předcházet dalším kolizím. Jednou z hlavních priorit je snížit vytíženost strojvedoucích.

reklama

V první polovině července došlo k sedmi vlakovým nehodám po celé České republice. Část opozice i veřejnosti sváděla vinu na Karla Havlíčka, který v důsledku toho, že vede dvě ministerstva najednou (je také ministrem průmyslu a obchodu, pozn. red.), nestíhá problém řešit.

K tématu

I když se v druhé polovině července situace relativně uklidnila, tak v posledních třech dnech došlo ke čtyřem dalším železničním nehodám. Z toho důvodu Ministerstvo dopravy přistoupilo k několika zásahům.

Jedna z možných příčin častých železničních nehod je vytíženost strojvedoucích. „Jasně ustanovíme délku směny strojvedoucích. Ta bude trvat maximálně 13 hodin,“ objasnil Havlíček na páteční tiskové konferenci.

Ministr dopravy bude také apelovat na to, aby se v září ve Sněmovně projednal návrh novely zákona o drahách a aby byl definitivně ukotven monitoring licencí strojvedoucích. Právě kontrola strojvedoucích má zabránit tomu, aby nebyli přetěžováni ti z nich, kteří jezdí s více společnostmi.

Ministrestvo dopravy také vlakům znemožní jezdit na konečné stanice dřív než podle jízdního řádu, aby tak nezhušťovaly provoz.

Čtyři nehody během tří dnů

11. srpna se na nádraží v Jihlavě srazila lokomotiva s nákladním vlakem. I když oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Podle Drážní inspekce způsobila nehoda škodu 7,3 milionu korun.

O dva dny později vykolejily poslední dva vagony rychlíku jedoucího v Tišnově na Brněnsku. Událost se rovněž obešla bez zranění.

Nehoda z pátku ve Mstěticích u Prahy se už bez zranění neobešla. Poblíž železničního přejezdu vykolejily vagony. Ty poškodily osobní auto a drážní domek. Lehce se zranil řidič osobního vozu, kterého po ošetření na místě převezli do Nemocnice Na Bulovce. Jednoho z pracovníků dráhy ošetřili už na místě.

Další kolize během pátku proběhla v Bzenci na Hodonínsku, kde se dopoledne srazil vlak s osobním autem na přejezdu. Ve vlaku se nikdo nezranil, řidič auta však zranění utrpěl. Na místo vyrazili záchranáři i vrtulník.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Meghan je hloupá husa, která poučovala Brity o feminismu, tvrdí publicista Tomský

Vévodkyni ze Sussexu nazval publicista Alexander Tomský ve vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové hloupou husou. „Nic neuměla a nic nevěděla. Mohla mluvit jen o multikulturní společnosti a komplexech rasismu, které jsou ale typicky americké. Navíc bych ji neustále nesrovnával s Dianou,“ upozorňuje Tomský. Zástupkyně šéfredaktora Expres.cz Barbora Koukalová by ale Meghan husou nenazývala: „Hloupá není. Jejím největším úspěchem však je, že si vzala bohatého muže.“

Přibližně deset procent zaměstnanců povinné testování odmítá. I přes hrozbu pokuty
Výrok o poplácaní ženy po zadku je hrubé nedorozumění, hájí se sexuolog Uzel
Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený
reklama
reklama
Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Letos žádná maturitní zkouška, navrhuje Babiš. Místo ní by stačil průměr známek
Další články
reklama
reklama