reklama

Praha bude na semaforu oranžová. Hrozí uzavření nočních barů

Praha se na celostátním semaforu přesune do oranžové skupiny. Informaci CNN Prima NEWS v pátek odpoledne na tiskové konferenci potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. To, že jinou šanci nevidí, uvedl již dopoledne před jednáním na ministerstvu zdravotnictví. Hlavní město už se změnou počítá a o tom, jaké dopady to bude mít pro Pražany, bude jednat vedení města v pondělí.

reklama

„Nevidím jiné řešení, ale je to můj názor a nerozhoduji o tom sama,“ řekla při příchodu na jednání na ministerstvu zdravotnictví ohledně změny semaforu pro Českou republiku pražská hygienička Zdeňka Jágrová. Reagovala tak na dotaz, zda bude Praha převedena do oranžového seznamu.

Praha je zatím podle ministra pouze na spodní hraně oranžového třetího nejrizikovějšího stupně.

Vojtěch doporučuje roušky ve školách

„Vyhodnocujeme škálovávanost jednotlivých stupňů. Proto nyní nezavádíme žádná radikálnější opatření. Doporučujeme nošení roušek na školách. Zatím nezavádíme omezení otevírací doby,“ doplnil ministr Vojtěch na tiskové konferenci.

„Musím všechny upozornit, že situace v Praze se zhoršuje a pokud by dále eskalovala a posunula by se dále, tak bychom museli přijmout širší povinnost nošení roušek nebo zavírání nočních provozů, barů po půlnoci,“ doplnil Vojtěch.

Pražští zástupci už se zařazením Prahy do oranžového seznamu počítají. Náměstek pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN) na pondělí svolal koordinační schůzku, kde se budou řešit konkrétní dopady, které by to pro Pražany mělo.

Podle informací CNN Prima NEWS z magistrátu se ale zásadní zpřísnění v Praze očekávat nedá, protože už není moc co zpřísňovat.

Hrozí uzavření nočních barů

„Všichni víme, že celostátní mimořádná opatření jsou tak dalece plošná a potřebná, že v zásadě nedávají prostor pro další zpřísnění,“ přiznala pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru bezpečnosti Markéta Štalmachová.

Pražané už teď musí nosit roušky v metru a od úterý 1. září poté ve všech typech MHD, ve veřejných prostorech, na úřadech i na poštách.

K tématu

Podle zdrojů CNN Prima NEWS na magistrátu by se zpřísnění mohlo týkat povinnosti nošení roušek na letišti nebo by mohlo dojít právě k uzavření některých nočních klubů.

Co znamená oranžový seznam?

Podle již dříve zveřejněného semaforu ministerstva zdravotnictví oranžová barva znamená, že se vir ve městě šíří mezi komunitami.

„Objevují se občasné případy, u kterých není jasný zdroj nákazy, která se začíná šířit v komunitě doposud nepostižené. Nákaza se objevuje i u osob, které nepobývaly v zasažené oblasti, resp. nebyly v kontaktu se známým zdrojem,“ uvádí se v nařízení ministerstva.

Do prvního stupně, tedy zeleného, rizikovosti se přesunují Kolín, Příbram, Žďár nad Sázavou a Brno město.

K tématu

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Eriksen musí po kolapsu na operaci. Dostane přístroj monitorující srdeční rytmus

Eriksen musí po kolapsu na operaci. Dostane přístroj monitorující srdeční rytmus

V sobotu těsně před koncem prvního poločasu zápasu na Euru postihla dánského záložníka Christiana Eriksena srdeční zástava. Lékařům se podařilo fotbalistu Interu Milán zachránit a později přišly pozitivní zprávy, že je ve stabilizovaném stavu. Sám řekl, že se mu v rámci možností daří dobře, ovšem nevyhne se zákroku, při kterém mu lékaři do těla voperují kardioverter-defibrilátor. Ten hlídá srdeční rytmus.

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů
Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?
Velký návrat pilota, který málem uhořel, do F1 se nekoná. Rozlučku zhatila opatření
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
Další články
reklama
reklama