reklama

Pražané si od pondělí budou muset ve veřejných budovách dezinfikovat ruce

Pražané si nově budou muset od pondělí vydezinfikovat ruce u vchodu do všech veřejných budov, potvrdil to pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na páteční tiskové konferenci. Důvodem je snaha zabránit šíření viru. Hřib mimo jiné veřejnost ubezpečil, že Praha disponuje dostatkem prostředků, jako jsou roušky, respirátory a podobně. Zároveň upozorňuje, že kdo si šije roušky ze záclonky, nařízení neplní.

reklama

V pátek proběhla tisková konference po jednání bezpečnostní rady hl. m. Prahy na téma současné koronavirové situace. Hřib potvrdil, že opatření vychází z nařízení pražských hygieniků.

Primátor chce také rozšířit počet odběrových míst pro testování. Mimo jiné proto, že podle něj a jeho náměstka do Prahy jezdí na testy velké množství Středočechů. Do dvou týdnů město chce zprovoznit nová dvě odběrová místa, a to na Vítězném náměstí a u koupaliště Džbán.

Se zásobami Praha problém nemá. V městském skladu je 800 tisíc roušek, 300 tisíc respirátorů FFP2 a 50 litrů dezinfekce. S ministerstvem školství je pak Praha domluvena na dodávce respirátorů asi pro 44 tisíc zaměstnanců ve školách. Kolik respirátorů město dostane, zatím není jasné.

Bezpečnostní rada hl. m. Prahy je poradním orgánem primátora pro přípravu na řešení krizových situací. Předsedou je primátor Prahy. Členové na jednáních posuzují stav zabezpečení a připravenosti v krizových situacích na území hlavního města. Není tak překvapením, že současným předmětem jednání je právě pandemie koronaviru.

Počet nakažených v Česku stále stoupá. Za čtvrtek přibylo 1 382 nakažených. Právě hlavní město je v současnosti epicentrem nákazy.

Koronavirové statistiky v ČR

Celkový počet nakažených 32 413
Aktivní případy 11 178
Uzdravení 20 787
Úmrtí 448

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Advokátka: Prymulovi jako politikovi hrozí vyšší sankce než běžným lidem
Zázračný beton v Neapoli. Alkmaar si připsal skalp i bez 13 nakažených fotbalistů
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Papaláši, kteří myslí, že pro ně pravidla neplatí, píše Kalousek o Prymulovi a Faltýnkovi
Další články
reklama
reklama