reklama

Sledujte ZÁZNAM: Schválí vláda v demisi očkování proti covidu u zubařů a lékárníků?

Očkování v lékárnách, nasazení vojáků v nemocnicích, navýšení dávek na bydlení i další kroky v boji proti pandemii koronaviru. O tom všem v pondělí jedná vláda Andreje Babiše v demisi na zřejmě poslední řádné schůzi kabinetu. Ministři se budou zabývat platnými opatřeními proti šíření covidu. Tiskovou konferenci vládních zástupců můžete sledovat od 13:00 živě na CNN Prima NEWS nebo přímo zde článku.

reklama

Ministerstvo obrany počítá s prodloužením možnosti nasazení vojáků při pomoci v nemocnicích nebo při testování. Nynějšímu nařízení končí platnost na konci roku, kabinet by ji mohl prodloužit do června 2022. Nařízení umožňuje k pomocným pracím v nemocnicích a v sociálních zařízeních vyslat až 900 vojáků. Dalších 150 vojáků lze využít v souvislosti s testováním na koronavirus.

V souvislosti s tím by se měli zástupci Babišova kabinetu zabývat protiepidemickými opatřeními, ačkoliv se předpokládá, že za současného stavu nedojde ke zpřísnění restrikcí. Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) nicméně navrhne změnu zákona, která by umožnila zubařům a lékárníkům očkovat proti covidu.

Vláda bude jednat i o mírném navýšení dávek na bydlení. Ministerstvo práce navrhuje od ledna zvednout částky pro jejich výpočet, tedy takzvané normativní náklady na bydlení. Vzrůst by mohly zhruba o dvě až tři procenta. Kabinet by se měl zabývat také tzv. systemizací generálního štábu, několika výročními zprávami Státního fondu kinematografie, ale i zprávou o postupu prací na budování nové budovy Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) v Brně.

Zřejmě se jedná o poslední řádnou schůzi kabinetu ANO a ČSSD, ačkoliv to závisí na výsledku jednání designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) s prezidentem Milošem Zemanem, kteří budou řešit jmenování nové vlády Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN.

Tiskovou konferenci vládních představitelů můžete sledovat živě od 13:00 přímo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama