reklama

Sledujte ZÁZNAM Speciálu: V Česku se má razantně zpřísňovat. Jak na to reaguje Babiš?

Omezení pro neočkované. To je nový recept vlády na boj s pandemií. Co na přísná opatření říká prezident Miloš Zeman? Uslyšíte jeho vyjádření. A také živě exkluzivní rozhovor s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Hrozí nám další lockdown nebo nouzový stav? A co dalšího vláda chystá? Odpovědi ve speciálním vysílání živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Za úterý přibylo rekordních 22 479 nakažených koronavirem. Situace začíná být kritická také v nemocnicích. Lůžka pro pacienty s těžkým průběhem se plní a zdravotnická zařízení již začínají omezovat svoje fungování.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve středu oznámil, že v Česku již od pondělí začne platit tzv. bavorský model opatření. Jeho primárním bodem je, že v něm pozbývají platnosti veškeré testy, tedy jak antigenní, tak PCR. Pro vstup na různé akce, do restaurací a dalších míst tak bude vyžadováno očkování.

Jak nás to ovlivní a jaké panují na avizovaná opatření názory? Jak reaguje prezident Miloš Zeman a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO)? Sledujte speciální vysílání živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama