reklama

Policisté ve vybraných krajích dostanou stabilizační příspěvek až pět tisíc

Tisková konference ministra vnitra Jana Hamáčka a policejního prezidenta Jana Švejdara ke stabilizačnímu příspěvku, který dostanou policisté ve vybraných krajích ve výši 2 500 – 5 000 korun. Dlouhodobý nedostatek policistů trápí třeba Středočeský kraj, kde v posledních měsících řádili zloději. Celý přenos můžete zhlédnout v článku.

reklama

Stabilizační příspěvek „umožňuje cíleně zvýšit příjem příslušníka bezpečnostního sboru a umožňuje stabilizovat situaci buď v nějakém regionu, nebo v nějaké profesi v rámci bezpečnostního sboru,“ uvedl na úvod tiskové konference ministr vnitra Jan Hamáček.

Příplatek 2 500 – 5 000 korun ve vybraných krajích

„To, co dnes představujeme, je první krok. Policie je v situaci, kdy celá řada krajů se dlouhodobě potýká s nedostatkem policistů. Řeší se to náborovými akcemi, které se teď rozběhly dobře, ale hlavně se to řeší posilováním a převelováním policistů z jiných oblastí a my chceme využít ten stabilizační příplatek právě k tomu, aby lidé u policie sami šli sloužit do těch regionů, které jsou dlouhodobě pod stavem.“

Od 1. srpna bude podle Hamáčka vyplácen měsíční stabilizační příspěvek ve výši 2 500 – 5 000 korun „celkem cirka čtvrtině“ policejního sboru. „Jedná se o policisty, kteří jsou zařazeni na krajských ředitelstvích v Praze, ve středních Čechách, Karlovarském, Libereckém a Ústeckém kraji a současně na inspektorátu cizinecké policie na letišti Praha Ruzyně,“ informoval ministr vnitra s tím, že kromě Prahy se ve vyjmenovaných krajích příplatek nebude týkat všech policistů. „Je to určeno naplněností jednotlivých obvodů.“

Přesné rozdělení vzniklo na základě dlouhodobých diskuzí vedení policie a jednotlivých krajských ředitelů, dodal Hamáček.

Na odměny policistů za službu při koronavirové krizi pak bude podle Hamáčka k dispozici 300 milionů korun, přičemž o konkrétní výši odměn rozhodnou místní ředitelé.

Další hlavní zprávy

USA

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Biden nezvládl debatu, pod tlakem Trumpa přiznal, že chce uzavřít ropný průmysl

Triumf Donalda Trumpa. Takové jsou první ohlasy na druhou a poslední prezidentskou debatu, ve které se současný prezident střetl s Joem Bidenem. Kandidáti hovořili o pandemii, jaderných zbraní i rasové otázce. Při debatě o energiích se bývalý viceprezident přiznal, že by nejraději celý ropný průmysl v USA zrušil a přešel na solární energii.

Roman Prymula

Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace

Omluvte se a odstupte, reaguje Kalousek na Prymulovu noční návštěvu restaurace

Pane ministře, omluvte se a okamžitě odstupte! Okamžitě, prosím, napsal na Twitter Miroslav Kalousek v reakci na to, že ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) byl půl hodiny před půlnocí na čtvrtek viděn, jak vychází bez nasazené roušky z restaurace na Vyšehradě, upozornil web Blesk.cz. Restaurace má být přitom podle nakázaných opatření proti koronaviru uzavřená. Situaci komentují i další politici, kteří se shodují, že by Prymula měl rezignovat.

reklama
Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Slovensko zakáže vycházení. V části země se ven dostanou jen lidé s negativním testem
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama