reklama

Sledujte ZÁZNAM vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana: Co občanům vzkáže?

Každoroční prezidentský projev Miloš Zeman nevynechá. V neděli 26. prosince ze zámku v Lánech pronese vánoční poselství. V minulém roce se věnoval zejména koronavirové pandemii, nabádal lidi k očkování a neodpustil si kritiku tehdejší opozice. Co občanům České republiky vzkáže letos? Sledujte vánoční projel prezidenta na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku již od 13 hodin

reklama

Před rokem se prezident Zeman ve svém svátečním poselství rozpovídal o koronavirové pandemii, politice i budoucnosti. Poděkoval zdravotníkům, hasičům, policistům, vojákům či vládě za to, jak bojují s pandemií. Na paškál si pak vzal opozici, která v současnosti z valné většiny tvoří vládu.

„Došlo k tomu, že jedna z opozičních stran dokonce odmítla poslat svého zástupce do Ústředního krizového štábu,“ kritizoval Zeman. Odkazoval tím na TOP 09, která na podzim nabídku mít zástupce v krizovém štábu odmítla. V současnosti však za TOP 09 vede ministerstvo zdravotnictví Vlastimil Válek. Od opozice po projevu sklidil negativní reakce, označila ho za „Babišova fanouška plného nenávisti.“

Kritická slova si prezident neodpustil ani pro některá média. Naopak vyzýval k očkování a nabádal lidi, aby nevěřili těm, kteří vakcinaci odmítají a žijí, jako by pandemie nebyla. „Na obzoru je svítání. A to svítání se jmenuje očkování. Chtěl bych všechny občany vyzvat, aby se nechali očkovat,“ apeloval.

Je možné, že těmto tématům se ani letos Zeman vyhýbat nebude. Loňský projev končil optimisticky. „Příští rok doufám odvane ta pandemie jako odvála pandemie neštovic nebo dětské obrny. V obou případech pomohlo očkování. Proto znovu vyzývám, nechme se očkovat. Nemusí to být zrovna příjemné, ale je to užitečné. Pomůžeme tím nejen sobě, ale především druhým,“ dodal.

Jeho slova se však nenaplnila, svět včetně Česka se i nadále s koronavirovou pandemií potýká. Podle odborníků nás navíc čeká další vlna, a to kvůli variantě omikron. Co letos občanům České republiky prezident Miloš Zeman vzkáže? Sledujte vánoční poselství od 13:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama