CNN Prima News svátky

svátky

Výpis příspěvků ke štítku „svátky“

Velkolepý návrat se nekonal aneb Kde Kate tráví Velikonoce a jak jí usměvavý král na mši pomohl

Letošní Velikonoce měly být pro britskou královskou rodinu přelomové. Právě v období jarních svátků se měla ke svým povinnostem po prodělané operaci vrátit princezna Kate. K tomu však nedošlo. Nedávné přiznání, že byla manželce prince Williama diagnostikována rakovina, vše změnilo. Velikonoční mše se naopak plný úsměvů zúčastnil král Karel III. – taktéž bojující s rakovinou. Podle experta a šéfredaktora časopisu Majesty svým vystupováním – možná i nevědomky – snachu podpořil. Údajně princeznu vnímá jako „dceru, kterou nikdy neměl“.

Fiala o svátcích připomněl tradice, Schillerová s pomlázkou varovala muže. Co vzkázali další?

Velikonoční svátky jsou příležitostí strávit čas s rodinou a nejbližšími i pro české politiky. Třeba ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) slaví tuto dobu v kruhu rodiny. Na sociálních sítích se pochlubil fotkami „v kompletní sestavě“. Další politické špičky se účastnily bohoslužeb a připomněly také duchovní rozměr Velikonoc a jiní popřáli pěkné svátky z prosluněné pláže. Kromě toho zazněl také apel na koledníky, aby jejich oslava svátků nezpůsobila jiným nepříjemné chvíle.

Velikonoce u celebrit? Zanzibar, tradice i třaskavá výzva Agáty Hanychové expartnerům

Velikonoční svátky odstartoval již Zelený čtvrtek a mnohé české celebrity o sobě daly okamžitě vědět. Pochlubily se například záběry z teplých krajů, kde se rozhodly prodloužený víkend strávit. Například Gabriela Soukalová prožije Velikonoce v Zanzibaru a Simona Krainová zase v Dominikánské republice. Některé z hvězd však zůstaly doma a dodržují tradice. Třeba Nikol Leitgeb se dala do pečení mazance. Vedle toho Agáta Hanychová pojala svátky trochu jinak – svým bývalým partnerům poslala prostřednictvím sociální sítě vzkaz, nechť zanechají soudních sporů o dcery.

Rušení linky důvěry? S tím nemáme nic společného, tvrdí Udženija. Zmínila těžké období

S rozhodnutím Psychiatrické nemocnice Bohnice nemůžeme nic dělat. Ve vysílání CNN Prima NEWS to ve spojitosti s koncem provozu linky důvěry sdělila náměstkyně primátora hlavního města Prahy Alexandra Udženija (ODS). Zdůraznila, že linka spadá pod nemocnici a město se na jejím financování pouze spolupodílelo. Kdyby se v Bohnicích rozhodli linku znovu obnovit, Praha by podle ní prostředky na spolufinancování provozu našla. Osobně ji mrzí zrušení této služby, kterou na konci roku využívá větší počet lidí, zejména ve spojitosti se střelbou na fakultě.

Kapr na služebně i vykašlaný bramborový salát na výjezdu. Záchranáři popsali sváteční práci

Hasiči, záchranáři i policisté patří mezi ty, kteří mnohdy tráví vánoční svátky v práci místo toho, aby byli doma s rodinou. Jejich náročné profese to zkrátka neumožňují. Štáb CNN Prima NEWS vyzpovídal o podobě svátečních služeb záchranáře Plzeňského kraje. Zdravotníci popsali, jak si vytvářejí vánoční atmosféru na služebně a vylíčili humorné i tragické zážitky.

KVÍZ: Vánoce na Primě plné klasiky. Jak dobře znáte Pretty Woman nebo Princ a Večernice?

Diváci Primy se mohou těšit na sváteční čas u obrazovek plný filmových klasik. A vybere si opravdu každý. V nabídce jsou jak kultovní snímky typu Sám doma či Pretty Woman, tak oblíbené pohádky S čerty nejsou žerty, Princ a Večernice nebo Třetí princ. Nakolik je znáte? Otestujte své znalosti v kvízu, který pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS.

Šťastné a příšerné: I Vánoce mohou být plné hněvu a osamělosti. Jak si s emocemi poradit?

Rodinná pohoda, čas trávený s nejbližšími, klid a pocit vděčnosti – nebo ne? Vánoční svátky jsou pro řadu lidí těmi nejoblíbenějšími z celého roku, najdou se však tací, kteří na konci prosince prožívají jedny z nejhorších chvil svého života. Místo radosti pociťují hněv, osamělost a úzkosti. Psycholožka Neha Chaudharyová pro CNN vysvětlila, proč lidé těmito stavy trpí a poradila, jak vánoční období ve zdraví – fyzickém i emocionálním – překlenout.

Cílová adresa? Nebe. Nápad 10leté Matildy pomáhá pozůstalým najít klid, kopírují ho i v cizině

V devíti letech přišla Matilda Handyová s jedinečným nápadem: postavit u hřbitova vzpomínkovou poštovní schránku, do níž mohou pozůstalí vhazovat dopisy adresované do nebe. Myšlenka, která vznikla po ztrátě jejích prarodičů, se dnes – rok po vložení prvního vzkazu – těší takové oblibě, že napříč zeměmi vznikají další taková místa. Jak vzkazují ti, kteří tuto službu využívají, psaní vzkazů jim přináší útěchu.

MAPA: Kde v Česku najdete nejzajímavější vánoční trhy? Okouzlí prostředím i programem

Aktualizováno

Vůně svařáku, cukroví, zasněžené náměstí či náves a čas strávený s nejbližšími. Každoročně se na vánoční nebo adventní trhy těší statisíce lidí. Mezi nejvyhlášenější patří ty na Staroměstském náměstí v Praze, stejně krásnou vánoční atmosféru však mohou nabídnout i menší trhy napříč republikou. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala patnáct míst, kam můžete s rodinou a přáteli vyrazit před Štědrým dnem načerpat sváteční náladu.