CNN Prima News svátky

svátky

Výpis příspěvků ke štítku „svátky“

Zemřel Robert Peňažka. Jeho vánoční reklama se zlatým prasátkem okouzlila miliony Čechů

2. listopadu 2022 09:47

Ikonická věta z reklamy na Kofolu se stala jedním z novodobých symbolů Vánoc v Česku. Po 19 let lidé poslouchají při sledování televize slova roztomilé holčičky o zlatém prasátku: „Ne, ne, já nemusím, já už ho vidím.“ Autorem celé scény je Robert Peňažka, letos se však na své dílo v televizních obrazovkách nepodívá. Podlehl totiž dlouhé nemoci.

Sledujte ZÁZNAM vánočního poselství prezidenta Miloše Zemana: Co občanům vzkáže?

25. prosince 2021 14:43

Každoroční prezidentský projev Miloš Zeman nevynechá. V neděli 26. prosince ze zámku v Lánech pronese vánoční poselství. V minulém roce se věnoval zejména koronavirové pandemii, nabádal lidi k očkování a neodpustil si kritiku tehdejší opozice. Co občanům České republiky vzkáže letos? Sledujte vánoční projel prezidenta na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku již od 13 hodin

Nejčernější scénář Vánoc. Hasiči vyjížděli k požárům stromků, na vině byly prskavky

25. prosince 2021 09:18

Hasiči na Štědrý den odpoledne a večer zasahovali u několika požárů, zejména vánočních stromků. Většina z nich vzplála od prskavek, další tragickou příhodu započala svíčka na adventním věnci. Ačkoliv došlo k několika menším zraněním, nebyla fatální. Jedná se však o případy, před kterými hasiči na svátky každoročně varují.

Proč jedí Japonci na Vánoce kuřata z KFC? Za „tradicí“ stojí marketing i nevinná lež

24. prosince 2021 18:08

Co je pro Čechy smažený kapr, to je pro Japonce kyblík s kuřaty z KFC. Země vycházejícího slunce se k vánočním svátkům postavila po svém, za což může silná marketingová kampaň ze 70. let. Skrze ni vznikla v Japonsku poněkud kuriózní tradice, kdy na vánočním menu nechybí smažená kuřata či čokoládový dort tohoto amerického fastfoodového řetězce.