slib

Výpis příspěvků ke štítku „slib“

Erdogan složil prezidentský slib na dalších pět let. Do Ankary dorazily desítky světových lídrů

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu složil v parlamentu přísahu na další období. Do Ankary kvůli tomu přijelo více než dvě desítky lídrů států a vlád, i šéf NATO Jens Stoltenberg, kteří by se měli odpoledne účastnit ceremonie v prezidentském paláci. Erdogan, který zemi vládne už dvacet let, má také oznámit složení své nové vlády.

Podpoří Pavel nižší růst penzí? Prezident prozradil, kdy sdělí svůj postoj

Petr Pavel složil a podepsal ve Vladislavském sále slib, stal se tak čtvrtým prezidentem České republiky. Následně pronesl svůj první projev. Následně za bouřlivého potlesku promluvil k příznivcům z balkonu na III. nádvoří Pražského hradu. Slavnostně byla vrácena i ukradená standarta, kterou kdysi nahradily červené trenýrky. Zazněla také česká hymna. Pavel po inauguraci v ČT mimo jiné uvedl, že stanovisko ke sporné vládní předloze o snížení valorizace důchodů sdělí po středečním jednání se zástupci hnutí ANO.

Polistopadoví prezidenti složili slib napoprvé, Zeman chyboval. Co dalšího se může pokazit?

Jedním z citlivých momentů inaugurace je skládání prezidentského slibu, který musí Petr Pavel říct doslova. Miloš Zeman to v roce 2013 napoprvé nezvládl, připomněl bývalý ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky Miroslav Sklenář. Mezi další potenciálně problematické okamžiky jmenování prezidenta může patřit i přesná koordinace státní hymny se salvami z děl.

Izolujeme Rusko tak dlouho, jak bude třeba. Země G7 slíbily i další zbraně pro Ukrajinu

Ministři zahraničí zemí skupiny velkých světových ekonomik G7 v sobotu na závěr schůzky v severoněmeckém Weissenhausu slíbili pokračování ekonomického i politického tlaku na Rusko a dodávky zbraní Ukrajině v dalších letech, pokud to bude nutné. Po setkání na 400 let starém zámku u Baltského moře šéfové diplomacie z Německa, USA, Británie, Kanady, Francie, Itálie, Japonska a EU ujistili, že vojenská a obranná pomoc Ukrajině bude pokračovat tak dlouho, dokud bude třeba.

Život ukončím eutanázií, přiznal herec Delon. Na poslední cestě ho doprovodí syn

Legenda francouzského filmu Alain Delon se již několik let otevřeně zasazuje o právo na eutanazii. V jednom rozhovoru označil eutanazii za „nejlogičtější a nejpřirozenější věc, kterou lze udělat“. Hercův nejstarší syn Anthony se ve vysílání německé televizní stanice RTL svěřil, že ho otec přímo požádal o pomoc při organizaci příslušného postupu a učinil příslušný zápis do své závěti.