reklama

slib

Výpis příspěvků ke štítku „slib“

Ministři náhradníky v Parlamentu mít nebudou, rozhodl Senát a dal zelenou korespondenční volbě

26. října 2021 16:13

Zavedení dobrovolného klouzavého mandátu pro ministry z řad poslanců Senát v úterý zamítl. Možnost členů vlády předat poslanecký mandát i dočasně náhradníkům tak poslaneckou ústavní novelou zatím uzákoněna nebude. Senát rozhodoval také o možnosti volit v některých případech ze zahraničí korespondenčně nebo o pravomocech NKÚ.

Žádný stadion pro Sáblíkovou a nákupy s rozmyslem. O čem Babiš snil, ale nesplnil to

17. června 2021 07:30

Premiér Andrej Babiš (ANO) během své politické kariéry „nasliboval hory doly“. Něco splnil, ale část jeho snů zůstává pouze ve statusech na sociálních sítích či na papíře. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala několik plánů, které Babiš chtěl prosadit, ale nepovedlo se mu to. On sám přitom tvrdí, že se například stavbu rychlobruslařské dráhy pro Martinu Sáblíkovou opravdu snažil vyjednat.

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

11. června 2021 23:43

V následujících dvou letech budou Češi svými hlasy rozhodovat ve třech volbách – v roce 2022 v senátních a komunálních, v roce 2021 v prezidentských. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

Pavel: Sliby se mají plnit. Když nedáme dvě procenta HDP na obranu, rezignujeme na ni

24. září 2020 23:07

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) oznámila, že Česko nesplní závazek u Severoatlantické aliance (NATO) dávat od roku 2024 na vlastní obranu dvě procenta HDP. Podle bývalého předsedy vojenského výboru NATO a někdejšího náčelníka Generálního štábu Armády České republiky generála Petra Pavla to znamená, že naše země rezignuje na obranu. Řekl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

reklama