CNN Prima News Slovák

Slovák

Výpis příspěvků ke štítku „Slovák“

Policisté odhalili totožnost bezhlavého muže. Tělo našli v Berounce, žádají o pomoc

7. února 2023 17:48

Zavražděným mužem, jehož tělo se našlo 12. ledna v Berounce na okraji Plzně, byl 32letý cizinec. Informovala o tom policejní mluvčí Dagmar Brožová. Policie nyní zveřejnila jeho fotografie a prosí svědky, kteří muže naposledy viděli, byli s ním v kontaktu nebo ho případně s někým viděli, aby se ozvali na bezplatnou tísňovou linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu. Svědectví by kriminalistům mohlo výrazně pomoci při objasňování tohoto případu, uvedla Brožová.

Dohra děsivého případu z Prahy. Družku polil benzínem a zapálil, soud muži potvrdil trest

23. srpna 2022 17:02

Odvolací soud potvrdil Slovákovi Miroslavu Reisingerovi, který loni v listopadu upálil svou českou družku v zahrádkářské kolonii v Praze, patnáctiletý trest vězení. Zamítl mužovo odvolání, ve kterém žádal překvalifikovat skutek z vraždy na usmrcení z nedbalosti. Reisinger připustil, že partnerku polil benzínem, který následně vzplál od jeho cigarety. Odmítl ale, že nedopalek na družku schválně hodil.

Slibovali jim lepší život. Místo toho slovensko-polský pár zotročoval mladé lidi v Británii

27. června 2022 17:02

Dohromady 25 let za mřížemi si má odsedět slovensko-polský pár, který v anglickém Bristlu zotročoval mladé lidi ze sociálně slabých poměrů. S příslibem lepšího života je Maroš Tancoš a Joanna Gomulská verbovali do Británie mimo jiné i ze slovenských sirotčinců. V nuzných podmínkách je potom nutili k práci, za kterou nedostávali zaplaceno.

Ženě trčely kosti ven, pomalu umírala. Spolubydlící sanitku nezavolal, bál se poplatku

4. května 2022 20:02

Policisté na Českolipsku obvinili 55letého muže ze Slovenska z neposkytnutí pomoci, hrozí mu až dva roky vězení. Jeho spolubydlící zemřela, když tři týdny u něj doma pobývala s neléčenou a velmi bolestivou otevřenou zlomeninou krčku ramene. Pomoc muž své krajance nepřivolal, i když se její stav zhoršoval, protože neměla v Česku zdravotní pojištění. Muž se bál, že by musel výjezd platit za ženu, uvedla na webu policie regionální mluvčí Ivana Baláková.

Z uškrcení irské učitelky byl obviněn 31letý Slovák. Prozradila ho řezná poranění

19. ledna 2022 16:47
Aktualizováno

Irskem otřásla vražda třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové, kterou někdo uškrtil. Obvinění už si vyslechl jednatřicetiletý Slovák, kterého prozradila řezná poranění. Tragická událost rozpoutala debatu o bezpečnosti žen v zemi. Pohřeb oblíbené učitelky se konal v úterý, v zemi již navíc proběhla řada dalších pietních akcí.

Krutý osud triatlonisty Jakuba: Vyhrál závod, pak zemřel po srážce s vozem papežovy kolony

8. září 2021 18:27

Měl to být den plný příjemných aktivit. Když slovenský triatlonista Jakub Mészáros v sobotu ovládl závod v Poľaně, vyrazil do Budapešti. Zde se 30letý sportovec připojil ke svým kamarádům a triatlonovým kolegům k rozlučce se svobodou. Během zábavy ho však srazilo auto. To mělo patřit do papežovy kolony a podle svědků jelo velmi rychle. Střet s mikrobusem Mészáros nepřežil.

Nacistický pozdrav, klečení na hrudi. Šokující chování policistů v případu mrtvého Slováka

20. srpna 2020 12:13

Vdova po devětatřicetiletém Slovákovi Jozefu Chovancovi, který před dvěma lety zemřel v belgické vazbě, volá po novém vyšetřování poté, co belgická média ve středu zveřejnila nové šokující záběry z cely. Snímky z vězeňské kamery ukazují smějící se policisty, policistku zvedající ruku k nacistickému pozdravu a jiného důstojníka klečícího na Chovancově hrudníku asi 18 minut, informoval web BBC.