Hrdina z pohádky Nebojsa se zřejmě pokusil o sebevraždu. Teď je na psychiatrii

Oblíbený slovenský herec Ján Kroner, kterého si lidé nejčastěji vybaví v roli dřevorubce Ondry z pohádky Nebojsa nebo O statečném kováři, skončil v nemocnici. V sobotu zasáhla celé Slovensko zpráva, že je herec hospitalizovaný a nyní je v péči lékařů na psychiatrii. Údajně se pokusil o sebevraždu.

Ján Kroner je u slovenského publika velmi oblíbený i přesto, že se před lety stáhl do ústraní. Podle slovenského webu čas.sk se léčil s psychickými problémy, které ho mají trápit už deset let. Během té doby byl přijat hned v několika psychiatrických zařízeních v zemi.

O víkendu ale Slovensko obletěla šokující zpráva. Herci pomohl až rychlý zásah záchranářů, měl se totiž pokusit o sebevraždu. „Museli zasahovat záchranné složky, bylo to vážné. Janko byl převezen do nemocnice. Naštěstí by měl být mimo ohrožení života,“ citoval Nový Čas jeho dobře informovaný soukromý zdroj.

Jinému slovenskému webu ereport.sk zase zdroj od slovenské policie potvrdil, že se herec opravdu nachází v péči lékařů. „Je hospitalizovaný v nemocnici v Trstené na psychiatrickém oddělení,“ uvedl. Ředitelka zařízení Marcela Mušáková však byla vázaná mlčenlivostí a tuto informaci webu potvrdit nemohla.

I když slovenská média spekulují o pokusu o sebevraždu, bývalá manželka Kronera tuto informaci nepotvrdila. „Nemám vám k tomu co říct,“ odbyla novináře webu eReport. Redakce webu se také dvakrát spojila s jeho synem Jakubem, který prý okolnosti zjištěné slovenskými médii nepopřel, ale zdravotní stav otce odmítl specifikovat.

Tagy: