CNN Prima News služební pes

služební pes

Výpis příspěvků ke štítku „služební pes“

Statečné psí srdce: Ocenění pro hrdiny, kteří zachránili lidský život

Každoročně se oceňují lidští hrdinové, kteří svým statečným činem někomu pomohli nebo třeba rovnou zachránili život. Takové hrdiny máme i ve zvířecím světě a je hezké, že se na ně nezapomíná. Tradiční záchranářská anketa Statečné psí srdce se uskutečnila v úterý 24. října 2023 v sále Starého purkrabství na pražském Vyšehradě, již potřinácté.

Zloději kol na Domažlicku se marně ukrývali v řepce. Policejní pes je hravě vyčenichal

Ačkoliv se dvojice zlodějů schovávala v řepkovém poli na Domažlicku, pro služebního psa Apolla nebyl problém je vyčenichat. Muž a žena, kteří krátce před dopadením z garáže u rodinného domu odcizili dvě jízdní kola, za sebou nechávali věci, kterých se postupně zbavovali. Na psího pomocníka policistů se muž dokonce snažil zaútočit, rychle si to však rozmyslel.

Čeští vojáci se učili, jak zachránit své psy. Při nasazení nejsou chráněni proti střelbě

Čeští vojáci se na konci listopadu v Německu učili, jak na bojišti zachránit své vojenské psy. Jako první Češi na základně v Baumholderu psovodi Vojenské policie a lékař z vojenského veterinárního ústavu Hlučín absolvovali speciální kurz první pomoci pro služební psy v boji, který organizovala americká armáda. Na webu armády army.cz to uvedla Kateřina Mlýnková. Zástupci armády sdělili, že v resortu obrany je u různých jednotek asi 200 služebních psů. Žádný český vojenský pes dosud v boji nezahynul.

Policie přišla o oblíbeného člena. Zemřel pes Garrit, který pomohl vyřešit i vraždu

K policejním akcím neodmyslitelně patří cvičení psi. Ať už se jedná o hledání, dopadení, či vypátrání nebezpečných látek, policejní ovčáci jsou strážcům zákona vždy k ruce. Nejen pro psovody je proto vždy těžké, když jeden z jejich pomocníků odejde. Nyní se čeští policisté rozloučili s jedním z nejúspěšnějších psů Garritem. O smutné zprávě informovali karlovarští policisté na svém webu.