Bezvýznamný nákup významného muže? Pavel si odskočil na trhy do Polska. Video štěpí internet

Na první pohled nevinné záběry rozdělily český internet. Bouři na sociálních sítích rozpoutalo video z jara 2022, které má zachycovat zvoleného prezidenta Petra Pavla s manželkou Evou při nákupech v Polsku. Zatímco jedni Pavlovi vyčítají, že není správný vlastenec, druzí se budoucí hlavy státu zastávají a pobouření komentující jsou jim pro smích. Do diskuse se následně zapojil i řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Řada uživatelů zároveň zasazuje situaci do kontextu s tím, že bývalý vysoký představitel NATO vlastní jen několik kilometrů od polských hranic chalupu.

Řada diskutujících pravděpodobně netušila, že generál ve výslužbě Pavel byl v Polsku na videu zachycen v době, kdy nejenže nebyl prezidentem, ale ještě se ani pořádně nerozběhla předvolební kampaň. Video mělo vzniknout na jaře 2022 nedaleko od Pavlovy chalupy.

„Pan generál Pavel na polské tržnici. Tady nakupuje, s ochrankou,“ zní zpoza kamery od neznámého muže. Jeho video už na sociálních sítích zaznamenalo tisíce sdílení. „Proč nenakupuje ve své zemi, když je tady tak levno? Místo toho jezdí do Polska, ještě k tomu s ochrankou,“ rozhořčila se pod příspěvkem na Facebooku jedna z komentujících. Z videa přitom není zřejmé, že by Pavla doprovázela ochranka.

K TÉMATU: Zemanová se setkala s Pavlovou. Módní expertka zhodnotila jejich odlišný styl

Polská tržnice

Posted by Vera Dulina on Friday, February 17, 2023

„To jsme dopadli, prezident České republiky jezdí nakupovat do Polska. Výborná reklama naší ekonomické situace,“ napsal další uživatel. „Kolik že má měsíční plat, že ‚musí‘ jezdit do Polska pro levnější nákupy? Kam to tady spěje,“ přisadil si další diskutující. „Ostuda, kde je podpora českých podnikatelů? To je vlastenec,“ objevilo se také pod videem.

Smí se do Polska na dovolenou?

Na druhé straně se však zvoleného prezidenta řada lidí zastala. „Co je na tom divného? Kromě toho, že pro někoho je senzace vidět generála s nákupní taškou,“ pozastavil se nad zdánlivou kontroverzí jeden z uživatelů. „Zajímavé, že nejvíc se smějí ‚dezoláti‘, kteří kdyby měli jak, nakupují tam taky,“ napsala další z komentujících. Pozadu následně nezůstal ani řeporyjský starosta Pavel Novotný. „Já se chystám do Polska na dovolenou. Smí se to?“ zavtipkoval.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Podívejte se, jak probíhalo setkání Ivany Zemanové a Evy Pavlové

Řada uživatelů navíc připomněla, že Pavel jezdí na chalupu do příhraniční obce Česká Čermná. Video totiž zřejmě pochází z polského města Kudowa-Zdrój, ležícího jen pár kilometrů od české vesnice. Místní obchody jsou na české nákupčí natolik zvyklé, že řada cedulí je psaných v češtině.

Právě do Kudowy-Zdróje vyrazil shodou okolností v posledních dnech i štáb CNN Prima NEWS, aby porovnal polské ceny v supermarketech s těmi českými. Nákup základních potravin tam vyšel skoro dvakrát levněji než v domácích prodejnách. Nejspíš i proto tvořili většinu nakupujících v tamních obchodních domech Češi.

Tagy: