Děsivé okolnosti nehody v Chorvatsku. Miroslav zemřel v autě před zraky ženy i malých dcer

V Chorvatsku se v posledních dnech staly dvě smrtelné nehody turistů ze zahraničí. Ještě před sobotní tragédií polského autobusu havaroval Slovák Miroslav, který s rodinou mířil z dovolené domů. Zemřel při kolizi tří aut před očima ženy a dvou malých dcer.

Podle záběrů z chorvatských bezpečnostních kamer zavinil nehodu na 51. kilometru dálnice u obce Novigrad na Dobri ve směru na chorvatské hlavní město Záhřeb slovinský řidič. Deník Jurarnji list informoval, že záznam ukazuje bílé auto se srbskými poznávacími značkami a za ním ve vysoké rychlosti řítící se dvě vozidla – BMW se slovenskou značkou v levém rychlém pruhu a souběžně s ním auto se slovinskými značkami v pravém pruhu.

Podle vyšetřování se Slovinec nesprávně zařadil do levého pruhu, zřejmě když chtěl objet bílé auto před ním. Narazil do Slováka, kterého odrazil do svodidel, a následně i do auta se srbským evidenčním číslem. Kamery na místě neštěstí zaznamenaly, že jedno z vozidel skončilo zcela zničené na svodidlech na levé straně a druhé o několik metrů dále na svodidlech na opačné straně dálnice.

Celkem po sobě nehoda zanechala sedm zraněných a jednoho mrtvého. Je jím 46letý Slovák Miroslav. Jeho smrt zasáhla celou obec Bartošovice, kde žil a podnikal ve stavebnictví. „Velice se těšil, že si od těžké práce odpočine spolu s rodinou u moře v Chorvatsku. Asi tomu tak mělo být, osud rozhodl. Hrozné na tom je, že manželka Miladka a dvojčata Sonička a Emka viděly smrt svého tatínka v přímém přenosu,“ řekl známý oběti pro Plus jeden deň.

Dodal, že lidé se na malé obci velmi dobře znají, pomáhají si a prožívají spolu všechny radosti i bolesti. „Smrt Mira mnohým způsobila trauma. Byl to mladý, chytrý chlap, ochotný a dobrosrdečný. A znenadání, ne vlastní vinou, odešel. Smutné, velmi smutné.“

Deník Jutarnji uvádí, že chorvatské orgány na hazardujícího slovinského řidiče podají trestní oznámení za nedbalost, hmotné škody a zavinění smrtelné dopravní nehody.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nord Stream poškodily masivní výbuchy, potvrdili seismologové. Krizové štáby řeší únik plynu
Zahraničí

Nord Stream poškodily masivní výbuchy, potvrdili seismologové. Krizové štáby řeší únik plynu

 • Aktualizováno
 • Švédské a dánské měřicí stanice v pondělí zaznamenaly masivní podmořské výbuchy v místech, kde z plynovodu Nord Stream následně začal unikat plyn. Oznámilo to v úterý švédské seismologické středisko. Kvůli únikům svolaly na dnešek obě severské země krizové štáby, uvedla agentura DPA. Švédští a dánští seismologové později potvrdili, že podvodní otřesy způsobily výbuchy, a nikoli zemětřesení nebo sesuvy.

   NATO obsadí ČR s cílem vyhladit Čechy. Exnovinářce Peterkové hrozí za její výroky osm let
  Domácí

  NATO obsadí ČR s cílem vyhladit Čechy. Exnovinářce Peterkové hrozí za její výroky osm let

  Státní zástupce obžaloval pětačtyřicetiletou Janu Peterkovou z toho, že lhala o úmrtích seniorů po očkování proti covidu či za výroky o tom, že Česko obsadí vojska NATO s cílem vyhladit Čechy. Ženě hrozí za šíření poplašné zprávy během nouzového stavu až osm let vězení. České televizi (ČT) to sdělila Blanka Valsamisová z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4. Za lži o úmrtích v domě seniorů uložil Peterkové již v lednu soud pokutu 250 tisíc korun.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  19:37

  Ve frontě na hranici mezi Ruskem a Gruzií se čeká i čtyři dny, uvádí Meduza

  19:22

  Použití jaderných zbraní by bylo nepřijatelné, řekl Stoltenberg

  19:16

  Uvalíme sankce na ukrajinský Naftogaz, varoval ruský Gazprom

  18:49

  Stoltenberg: Falešná referenda na Ukrajině jsou porušením mezinárodního práva

  Živě
  ON-LINE: Máme právo použít jaderné zbraně, říká Medveděv. NATO podle něj nezasáhne

  Ruská invaze na Ukrajinu začala před více než sedmi měsíci. Volodymyr Zelenskyj vyzval ruské vojáky, aby utekli z fronty nebo se vzdali, a opřel se do akcí Ruska v Doněcké oblasti. Z Ruska uprchlo od středečního vyhlášení částečné mobilizace více než 260 tisíc mužů. Evropské země se v současnosti neshodnou, zda přijímat ruské migranty. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv mezitím uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně.

  Jízdenky na vlak mohou podražit až o 17 procent, přiznává Kupka. Jasno bude v říjnu

  Zdražování se v brzké době nevyhne ani železnici. Také dopravci se totiž potýkají s rostoucími cenami energií, které musí začít nevyhnutelně promítat do cen jízdenek. Přestože parametry prosincového navýšení cen u Českých drah ještě nejsou známé, mohlo by se zdražení kvůli inflaci pohybovat i kolem 17 procent, připustil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Od září se navíc na dráhu vrátil větší počet cestujících, proto rychleji mizí levnější jízdenky. Značná část cestujících si tak připlatí již nyní.

  Mučení v opavské nemocnici? Pacientku 12 let kurtovali k posteli, jiné metody nezkoušeli

  Jako mučení či v lepším případě nelidské zacházení zhodnotila komise ministerstva zdravotnictví případ mladé ženy, která byla v opavské psychiatrické nemocnici od dětství poutána k lůžku. Podle personálu byla pacientka kurtována k lůžku 12 let. Případ prošetřuje policie na základě trestního oznámení od Jindřicha Jašíka, pracovníka Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ). Podání oznámení bylo podle ústavu Jašíkovou soukromou aktivitou.

  Brutální napadení kvůli banálnímu dotazu. Kateřinu zbil na zastávce v Plzni neznámý muž

  Kateřina z Plzně prožila velmi nepříjemnou zkušenost. Na zastávce Sady pětatřicátníků ji napadl muž poté, co ho upozornila na to, aby neházel odpadky na zem, ale do koše, který se na místě nacházel. Místo toho, aby uposlechl, začal rozdávat rány do hlavy. Ženu poté odvezli záchranáři do nemocnice na vyšetření. Utrpěla několik pohmožděnin, nevidí na pravé oko a má lehký otřes mozku.

  Domácí zpravodajství

  Policie pátrá po ženě z Prahy trpící schizofrenií. Rodina se obává o její život

  Policisté pátrají po osmadvacetileté ženě z Prahy, která v noci na úterý odešla z bydliště svých rodičů v Dolanech nad Vltavou na Mělnicku. Trpí schizofrenií a měla by užívat léky, které však bere nepravidelně. V minulých dnech už byla pohřešovaná. Naposledy ji našli lidé ve špatném zdravotním stavu, kdy několik dní nejedla a byla podchlazená. Rodina se proto obává o její život a zdraví, řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.