reklama

Zavřít děti u mobilů a strašit oběťmi? To nejde, vysvětlil Šmucler rozepři s Flegrem

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler na Twitteru vysvětlil, proč se v pondělí rozhodl odejít z živého vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Nemohl prý připustit diskusi s parazitologem Jaroslavem Flegrem, který podle něj jen straší lidi. Raději proto své vystoupení na CNN Prima NEWS ukončil.

reklama

Flegr v pořadu zdůraznil, že je nutné zavést přísná opatření, aby nadále nenarůstal počet nově nakažených. „Hrozí tisíce až desetitisíce mrtvých,“ prohlásil a navrhl distanční výuku pro všechny školy. „Žákům by se měla zařídit neomezená data, aby nepobíhali po obchodních centrech,“ uvedl dále ke svému návrhu.

S tím ale Šmucler zásadně nesouhlasí. „Zavřít děti doma u mobilů a říkat tomu boj proti nemoci? Desetitisíce mrtvých? Strašit penzisty, aby je trefil šlak?“ reagoval v úterý dopoledne na Flegrova slova na Twitteru. „Takovou diskusi prostě lékař připustit nemůže. Ok, dělejte si show, ale beze mě (myslím Flegra),“ dodal.

Ke komentáři, který mu vytýkal, že zbaběle utekl z boje, pak ještě připsal, že jinak reagovat nemohl a názory evolučního biologa nebyly něčím, co se dalo přehlédnout. „Já jsem neutekl, jen jsem udělal jasné gesto. (…) Legitimizovat Flegra nebudu,“ doplnil.

Už v pondělí večer šéf stomatologů vysvětlil, že byl překvapen, že „se má po debatě o Prymulovi hádat s profesorem Flegrem“. „Hádat se v tuto chvíli nechci. Svoje jsem řekl k situaci a ministrům. Pak jsem šel,“ sdělil na sociálních sítích poté, co si v přímém přenosu sundal sluchátko, přes které slyšel moderátorku i druhého hosta, a jednoduše odešel ze záběru kamery.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat

Za pátek do 18:00 zatím v Česku přibylo 6770 případů koronaviru, v pátek před týdnem to bylo do večera o 1300 víc. Nakaženo je nyní téměř 183 000 lidí. Počet úmrtí s koronavirem přesáhl 3000, tisíc zemřelých přibylo za necelý týden. V nemocnici je 7281 lidí s covidem, z nich 998 ve vážném stavu. Ve čtvrtek laboratoře provedly 38 945 testů, zhruba stejně jako ve středu. Podíl pozitivních mezi testovanými se drží nad 33 procenty.

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

reklama
Uvolňování není v žádném případě na stole, shodli se odborníci. Hrozí naopak zpřísnění
Vítěz Velké pardubické Hegnus je trochu porcelánový. Ale hodně chce, říká trenér Holčák
Božský Diego Maradona slaví 60. narozeniny. Ampulka s jeho krví zamířila do kostela
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama