reklama

Zavřít děti u mobilů a strašit oběťmi? To nejde, vysvětlil Šmucler rozepři s Flegrem

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler na Twitteru vysvětlil, proč se v pondělí rozhodl odejít z živého vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Nemohl prý připustit diskusi s parazitologem Jaroslavem Flegrem, který podle něj jen straší lidi. Raději proto své vystoupení na CNN Prima NEWS ukončil.

reklama

Flegr v pořadu zdůraznil, že je nutné zavést přísná opatření, aby nadále nenarůstal počet nově nakažených. „Hrozí tisíce až desetitisíce mrtvých,“ prohlásil a navrhl distanční výuku pro všechny školy. „Žákům by se měla zařídit neomezená data, aby nepobíhali po obchodních centrech,“ uvedl dále ke svému návrhu.

S tím ale Šmucler zásadně nesouhlasí. „Zavřít děti doma u mobilů a říkat tomu boj proti nemoci? Desetitisíce mrtvých? Strašit penzisty, aby je trefil šlak?“ reagoval v úterý dopoledne na Flegrova slova na Twitteru. „Takovou diskusi prostě lékař připustit nemůže. Ok, dělejte si show, ale beze mě (myslím Flegra),“ dodal.

Ke komentáři, který mu vytýkal, že zbaběle utekl z boje, pak ještě připsal, že jinak reagovat nemohl a názory evolučního biologa nebyly něčím, co se dalo přehlédnout. „Já jsem neutekl, jen jsem udělal jasné gesto. (…) Legitimizovat Flegra nebudu,“ doplnil.

Už v pondělí večer šéf stomatologů vysvětlil, že byl překvapen, že „se má po debatě o Prymulovi hádat s profesorem Flegrem“. „Hádat se v tuto chvíli nechci. Svoje jsem řekl k situaci a ministrům. Pak jsem šel,“ sdělil na sociálních sítích poté, co si v přímém přenosu sundal sluchátko, přes které slyšel moderátorku i druhého hosta, a jednoduše odešel ze záběru kamery.

Tagy:

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama