reklama

Zavřít děti u mobilů a strašit oběťmi? To nejde, vysvětlil Šmucler rozepři s Flegrem

Šéf České stomatologické komory Roman Šmucler na Twitteru vysvětlil, proč se v pondělí rozhodl odejít z živého vysílání pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Nemohl prý připustit diskusi s parazitologem Jaroslavem Flegrem, který podle něj jen straší lidi. Raději proto své vystoupení na CNN Prima NEWS ukončil.

reklama

Flegr v pořadu zdůraznil, že je nutné zavést přísná opatření, aby nadále nenarůstal počet nově nakažených. „Hrozí tisíce až desetitisíce mrtvých,“ prohlásil a navrhl distanční výuku pro všechny školy. „Žákům by se měla zařídit neomezená data, aby nepobíhali po obchodních centrech,“ uvedl dále ke svému návrhu.

S tím ale Šmucler zásadně nesouhlasí. „Zavřít děti doma u mobilů a říkat tomu boj proti nemoci? Desetitisíce mrtvých? Strašit penzisty, aby je trefil šlak?“ reagoval v úterý dopoledne na Flegrova slova na Twitteru. „Takovou diskusi prostě lékař připustit nemůže. Ok, dělejte si show, ale beze mě (myslím Flegra),“ dodal.

Ke komentáři, který mu vytýkal, že zbaběle utekl z boje, pak ještě připsal, že jinak reagovat nemohl a názory evolučního biologa nebyly něčím, co se dalo přehlédnout. „Já jsem neutekl, jen jsem udělal jasné gesto. (…) Legitimizovat Flegra nebudu,“ doplnil.

Už v pondělí večer šéf stomatologů vysvětlil, že byl překvapen, že „se má po debatě o Prymulovi hádat s profesorem Flegrem“. „Hádat se v tuto chvíli nechci. Svoje jsem řekl k situaci a ministrům. Pak jsem šel,“ sdělil na sociálních sítích poté, co si v přímém přenosu sundal sluchátko, přes které slyšel moderátorku i druhého hosta, a jednoduše odešel ze záběru kamery.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků

Do kontrol se zapojí armáda, rozhodla vláda. Od úterý pomůže policii na 4000 vojáků

  • Aktualizováno

Vláda rozhodla o nasazení až 5000 vojáků a 300 celníků na pomoc policii v souvislosti s epidemií koronaviru. Za úkol budou mít vypomáhat policii při bezpečnostních kontrolách zpřísněných protiepidemických opatření, která platí od pondělí. Od úterý se do kontrol zatím zapojí 3834 vojáků a 270 celníků, informovalo ministerstvo vnitra na Twitteru.

360°

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda jednala o dalším zpřísnění. Průmysl se zatím nezavře
Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama