reklama

Smutné narozeniny těžce nemocného mima Čejky byly bez oslav. Jeho stav je kritický

Život se pro Jaroslava Čejku, komika, kterého nejvíce proslavilo dokonalé imitování Charlieho Chaplina nebo slepice, stal doslova utrpením. Trpí Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, nevnímá a je zcela upoután na lůžko. Oslava jeho pětaosmdesátých narozenin, které měl 22. července, se proto nekonala, a to ani decentně.

reklama

Vedení domova pro seniory, kde Jaroslav Čejka pobývá posledních deset let, vydalo zákaz návštěv. Chce chránit jeho čest a důstojnost. Slavný mim už totiž nevnímá a ztratil kontakt s realitou. Oslava jeho životního jubilea by tak ani nedávala smysl.

„Jaroušek tam má veškerou péči, kterou potřebuje. Starají se tam o něj opravdu vzorně, celý zdravotní personál je tam úžasný. Všem, kteří si na něj v den jeho narozenin vzpomněli, ze srdce děkuji. Jaroušek by z toho měl radost,“ uvedl pro CNN Prima News Oldřich Bašus, jeho dlouholetý kamarád, který ho do poslední chvíle pravidelně navštěvoval.

Umělec, který celý život rozdával smích, prožívá velmi smutné, bolestné stáří. Když mu před 13 lety v úctyhodných 104 letech zemřela maminka Marie, s níž žil celý život v jedné domácnosti, zhroutil se mu svět. Nikoho jiného neměl.

Po operaci kolen začal používat chodítko a následně skončil na invalidním vozíku. Prodělal mozkovou mrtvici, onemocněl Parkinsonovou a Alzheimerovou nemocí a přestal být soběstačný. Ještě před rokem se s okolím dorozumíval alespoň tím, že mrkal okem. Nyní už nevnímá vůbec. Jeho zdravotní stav je setrvale velmi špatný a naděje na zlepšení je bohužel mizivá.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie
Fotbal

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové
Volby 2021

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Gólový festival s xenofobní kaňkou. Trhák mezi Spartou a Třincem pokazili „polský Židi“

Byl to šlágr se vším všudy. Páteční zápas dvou zřejmě nejambicióznějších týmů hokejové extraligy Sparty a Ocelářů Třinec přinesl 11 gólů, po vítězství 7:4 se domů vraceli spokojení Slezané. Utkání obnášelo na ledě mnoho emocí, což se také přelilo na tribuny, které se v pražské O2 areně divákům otevřely takřka po roce. Znepokojivé pokřiky části sparťanských fanoušků kazí sportovní zážitek.

Choupenitch: Jsem průkopník, bořím mantinely. Gratulace mě netankují, zájem dětí ano

Šermířské kluby v Česku jsou pod náporem nových zájemců, potřebují další trenéry. Hrdý na tento fakt může být Alexander Choupenitch, jehož bronzová medaile z olympijských her v Tokiu posloužila jako nejlepší možná vábnička. „Po covidovém roce už třeba některé děti chtěly se šermem končit, teď do něj mají velkou chuť,“ těší 27letého fleretistu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama