CNN Prima News Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba

Výpis příspěvků ke štítku „Parkinsonova choroba“

Jedna ruka neví, co dělá druhá. Putin opět přiživil spekulace o svém podlomeném zdraví

24. listopadu 2022 17:28

Zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina je opět terčem spekulací. Již delší dobu na záběrech televizních kamer mnohdy až nepřirozeně kroutí končetinami, což se projevuje i nadále. Na jednom ze svých posledních setkáních se jednou rukou křečovitě držel stolu a druhou zvláštně pohyboval. Přiživil tím zvěsti, dle kterých trpí jednou či dokonce vícero závažnými nemocemi.

Covid jako tichý zabiják. Vědci odhalili alarmující dopady viru na mozek

11. listopadu 2022 07:40

Nejnovější výzkum vedený Queenslandskou univerzitou v Austrálii odhalil, že nemoc COVID-19 aktivuje v mozku stejnou zánětlivou reakci jako například Parkinsonova či Alzheimerova choroba. Závěry studie by podle vědců mohly posloužit k identifikaci budoucích neurodegenerativních poruch u lidí, kteří onemocnění prodělali. Stejně tak ale výsledky mohou pomoci s léčbou.

Poranění mozku v americkém fotbale? Hráči řeší miliony, ne třes v 50 letech, říká neurolog

25. října 2022 06:21

Nejslavnější soutěž amerického fotbalu se v minulých týdnech dostala pod intenzivní palbu. „Stále neberete příznaky otřesu mozku vážně,“ spílali kritici z řad odborníků i fanoušků NFL. Za nevoli mohl případ quarterbacka Miami Dolphins jménem Tua Tagovailoa, který hrál, i když evidentně hrát neměl. Ruku v ruce s tím byly opět oživeny debaty o dlouhodobých následcích hraní tvrdého sportu. Především o onemocnění s názvem CTE, které může vyústit v demenci.

Zemřel nejslavnější český mim Jaroslav Čejka. Smrt pro něj byla vysvobozením

11. října 2022 10:40

Ve věku 86 let zemřel v úterý ráno Jaroslav Čejka. Slavný mim, tanečník a herec, kterého nejvíce proslavilo imitování slepice, americké zpěvačky Tiny Turner nebo Charlieho Chaplina, poslední roky svého života protrpěl. Prodělal mozkovou mrtvici a bojoval s Parkinsonovou i Alzheimerovou chorobou. O úmrtí Čejky informoval s odkazem na rodinu herce Blesk.cz.

Překvapivé zjištění: Vědci odhalili souvislost mezi nočními můrami a výskytem demence

23. září 2022 09:44

Lidé, kteří mají noční můry alespoň jednou týdně, mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že u nich dojde k rychlejšímu poklesu kognitivních funkcí a s přibývajícím věkem jim hrozí větší riziko demence. Vyplývá to ze studie, o které informoval list The Guardian. Pokud se závěry výzkumu potvrdí, mohl by nakonec vést k novým metodám odhalení této choroby a včasnému lékařskému zásahu, který by zmírnil rychlost duševního úpadku.

Putin má hlavu jak polštář. Jeho stav se horší, ale zákroku se bojí, říká Stehlíková

5. května 2022 20:49

Čím více se blíží 9. květen, který Rusové slaví jako Den vítězství, tím hlasitěji se začíná spekulovat o stavu šéfa Kremlu Vladimira Putina. Podle psychiatričky a exministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové se Putinův fyzický stav razantně změnil, ovšem daleko horší jsou jiné choroby, kterými údajně trpí. Uvedla to v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS.

Podivný třes ruky a nejistá chůze. Další video rozdmýchalo spekulace o Putinově zdraví

27. dubna 2022 14:53

O zdraví Vladimira Putina se v posledních týdnech vedou velké debaty. Někteří odborníci poukazují na jeho neobvyklé chování a spekulují o rakovině, Parkinsonově či Alzheimerově chorobě. Že je s ruským prezidentem něco v nepořádku, má ostatně dokazovat i videozáznam, který pochází ze schůzky s jeho běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem. Putin na videu nejenže nervózně přešlapuje, ale také se mu silně třese pravá ruka.

Další divné Putinovo chování? Na mši se vrtěl, prapodivně přežvykoval a působil roztržitě

25. dubna 2022 15:45

O velikonoční mši v moskevské katedrále Krista Spasitele, které se zúčastnil také ruský prezident Vladimir Putin, se už v souvislosti s děním na Ukrajině napsalo hodně. Detailní záběry ale opět ukázaly, že se Putinův zdravotní stav nejspíše postupně zhoršuje. Experty zaujalo jeho prapodivné žvýkání doprovázené divnými pohyby během mše.

Nafouklé tváře a 12 minut křečovitého stisku. Experti spekulují, zda má Putin bolesti

23. dubna 2022 10:22

O duševním a fyzickém zdraví Vladimira Putina se polemizuje už dlouho, nejnovější video s ruským prezidentem ale debaty ještě více rozvířilo. Šéf Kremlu na něm hovoří s ministrem obrany Sergejem Šojguem, ale spíše než na povahu diskuze o zničení Mariupolu, se soustředí na to, aby před kamerami zachoval tvář. Experti si všimli hned několika znaků, které mohou naznačovat, že je Putin vážně nemocný.

Parkinsonova nemoc: Přichází pomalu a může trvat roky, než ji lékaři diagnostikují

11. dubna 2022 08:56

Na 11. dubna každoročně připadá Světový den Parkinsonovy nemoci. Jde o druhé nejčastější neurodegenerativní onemocnění v Česku, kterým u nás trpí až 50 tisíc lidí. Nemoc je zákeřná především v tom, že postupuje pomalu a vede zpravidla k invaliditě. Jak se Parkinsonova nemoc projevuje a jaké jsou možnosti zpomalení progrese? CNN Prima NEWS oslovila neurologa Roberta Jecha, který popsal i nejmodernější možnosti léčby.