CNN Prima News Parkinsonova choroba

Parkinsonova choroba

Výpis příspěvků ke štítku „Parkinsonova choroba“

Blanka onemocněla Parkinsonovou chorobou v pouhých 37 letech. Zhroutil se mi svět, říká

Začalo to bolestí ramene a třesem ruky. Blance Zdeňkové bylo pouhých 37 let, když jí lékaři diagnostikovali Parkinsonovu nemoc. „Po vyslechnutí diagnózy se mi zhroutil svět. První dva měsíce jsem jen brečela a říkala si, proč zrovna já,“ vzpomíná Blanka, která o své nemoci dlouho nedokázala mluvit ani se s ní smířit. Navíc první léčba, kterou lékaři nasadili, přestala po šesti letech fungovat a její stav se začal zhoršovat. Nakonec pomohla operace, díky níž se dnes Blanka cítí dobře. Pro CNN Prima NEWS popsala, co všechno obnáší život s Parkinsonovou nemocí a jak zvládla náročnou operaci mozku.

Putin spekulace o vážné nemoci neutlumil. Jeho nohy divoce „tancovaly“ vedle Lukašenka

Další videomateriál zavdává spekulacím, že zdravotní stav ruského prezidenta Vladimira Putina rozhodně není v pořádku. Záběry ze schůzky s běloruským protějškem Alexandrem Lukašenkem ukazují nekontrolované záškuby v jeho nohách, které mohou být důsledkem Parkinsonovy choroby. O Putinově zdraví se v posledních měsících hojně spekuluje, Kreml žádná oficiální vyjádření neposkytl.

Jedna ruka neví, co dělá druhá. Putin opět přiživil spekulace o svém podlomeném zdraví

Zdraví ruského prezidenta Vladimira Putina je opět terčem spekulací. Již delší dobu na záběrech televizních kamer mnohdy až nepřirozeně kroutí končetinami, což se projevuje i nadále. Na jednom ze svých posledních setkáních se jednou rukou křečovitě držel stolu a druhou zvláštně pohyboval. Přiživil tím zvěsti, dle kterých trpí jednou či dokonce vícero závažnými nemocemi.

Poranění mozku v americkém fotbale? Hráči řeší miliony, ne třes v 50 letech, říká neurolog

Nejslavnější soutěž amerického fotbalu se v minulých týdnech dostala pod intenzivní palbu. „Stále neberete příznaky otřesu mozku vážně,“ spílali kritici z řad odborníků i fanoušků NFL. Za nevoli mohl případ quarterbacka Miami Dolphins jménem Tua Tagovailoa, který hrál, i když evidentně hrát neměl. Ruku v ruce s tím byly opět oživeny debaty o dlouhodobých následcích hraní tvrdého sportu. Především o onemocnění s názvem CTE, které může vyústit v demenci.

Překvapivé zjištění: Vědci odhalili souvislost mezi nočními můrami a výskytem demence

Lidé, kteří mají noční můry alespoň jednou týdně, mají čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že u nich dojde k rychlejšímu poklesu kognitivních funkcí a s přibývajícím věkem jim hrozí větší riziko demence. Vyplývá to ze studie, o které informoval list The Guardian. Pokud se závěry výzkumu potvrdí, mohl by nakonec vést k novým metodám odhalení této choroby a včasnému lékařskému zásahu, který by zmírnil rychlost duševního úpadku.