reklama

Snad plakali jsme, ale teď chcem žít. Vláda nabádá k očkování básní od Wolkera

Vláda se rozhodla propagovat očkování proti koronaviru netradiční formou – poezií. Do šotu, který má Čechy přesvědčit, aby se nechali očkovat proti covidu, zvolili báseň Jiřího Wolkera. Zahájení vakcinace u zdravotníků a seniorů spojilo video s dílem Jitřní píseň.

reklama

Videoklip ke kampani prosazující očkování proti koronaviru trvá 30 vteřin a prolínají se v něm například záběry dětí na řetízkovém kolotoči, zdravotníků s respirátorem nebo matky objímající své dítě se slovy z Jitřní písně. „Nesmělé jitro do tváří nám dýchlo snem volných lesů, luk a dálných hor. Vše divnou vírou v duši naší ztichlo, i bolest krvavá i těžký vzdor,“ recituje se ve spotu.

„Snad plakali jsme – ale teď chcem žít,“ zní v závěru verš z básně. „A budeme. Tak jako dřív! Díky očkování,“ dodali tvůrci videa, které informuje o začátku vakcinace zdravotníků a seniorů. Stejně tak upozorňuje, že první dávky očkování proti onemocnění COVID-19 dorazily do Česka 26. prosince.

„Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. Očkování pomohlo už v minulosti ke snížení, či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravé neštovice, dětská obrna, záškrt),“ dodává pak Úřad vlády na svém webu. Na celý spot, který můžete vidět ve vysílání tří největších českých televizí včetně TV Prima, se podívejte v záhlaví článku.

Očkovat se nechal Babiš i Blatný

Očkování proti covidu dostanou nejdříve právě zdravotníci, senioři a také mladší lidé s vážnými chronickými nemocemi, kterým by hrozil při nákaze horší průběh nemoci. První Češi dostali vakcínu v neděli, lékaři zvládli naočkovat asi 1 260 lidí.

Mezi prvními, kdo si v neděli nechali vakcínu aplikovat, byl i premiér Andrej Babiš (ANO) a válečná veteránka Emilie Řepíková. Babiš se nechal naočkovat mimo jiné proto, aby šel příkladem. Vakcína je podle něj jedinou cestou, jak se vrátit zpět k normálnímu životu. Ve stejný den se nechal očkovat také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

K tématu

Tagy: očkování senioři Vláda ČR zdravotníci vláda koronavirus vakcinace báseň Jiří Wolker

Další hlavní zprávy

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Byznys

ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Živě ON-LINE: Restauratéři z Chcípl PES otevírají. Mají plán, jak odpálkovat policisty

Politické hnutí Chcípl PES – Otevřeme Česko vyzvalo majitele restaurací a další živnostníky, aby v sobotu 23. ledna otevřeli své podniky. Označí je jako politické buňky s petičním místem, tím pádem budou moci mít podle výkladu organizátorů otevřeno. Politická jednání totiž mají výjimku z vládních nařízení. Hospody a další podniky nebudou otevřeny pro veřejnost, ale pro ty, kteří se s peticí budou chtít seznámit nebo ji podepsat. Živnostníci navíc dostali manuál, jak mluvit s policií, když je někdo nahlásí.

Česko zůstává ve 4. stupni PES. Za pátek přibylo 8423 pozitivně testovaných
Lyžaři, máte smůlu. Vleky stále nejezdí, policie je zastavila i v Telnici
Čekání na očkování je jako fronta na ledničku za socialismu, kritizuje poslanec za ANO
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama