reklama

Snad plakali jsme, ale teď chcem žít. Vláda nabádá k očkování básní od Wolkera

Vláda se rozhodla propagovat očkování proti koronaviru netradiční formou – poezií. Do šotu, který má Čechy přesvědčit, aby se nechali očkovat proti covidu, zvolili báseň Jiřího Wolkera. Zahájení vakcinace u zdravotníků a seniorů spojilo video s dílem Jitřní píseň.

reklama

Videoklip ke kampani prosazující očkování proti koronaviru trvá 30 vteřin a prolínají se v něm například záběry dětí na řetízkovém kolotoči, zdravotníků s respirátorem nebo matky objímající své dítě se slovy z Jitřní písně. „Nesmělé jitro do tváří nám dýchlo snem volných lesů, luk a dálných hor. Vše divnou vírou v duši naší ztichlo, i bolest krvavá i těžký vzdor,“ recituje se ve spotu.

„Snad plakali jsme – ale teď chcem žít,“ zní v závěru verš z básně. „A budeme. Tak jako dřív! Díky očkování,“ dodali tvůrci videa, které informuje o začátku vakcinace zdravotníků a seniorů. Stejně tak upozorňuje, že první dávky očkování proti onemocnění COVID-19 dorazily do Česka 26. prosince.

„Vakcinace je nejefektivnější způsob, jak dlouhodobě zastavit šíření epidemie u nás i ve světě. Očkování pomohlo už v minulosti ke snížení, či dokonce vymýcení řady nemocí (např. pravé neštovice, dětská obrna, záškrt),“ dodává pak Úřad vlády na svém webu. Na celý spot, který můžete vidět ve vysílání tří největších českých televizí včetně TV Prima, se podívejte v záhlaví článku.

Očkovat se nechal Babiš i Blatný

Očkování proti covidu dostanou nejdříve právě zdravotníci, senioři a také mladší lidé s vážnými chronickými nemocemi, kterým by hrozil při nákaze horší průběh nemoci. První Češi dostali vakcínu v neděli, lékaři zvládli naočkovat asi 1 260 lidí.

Mezi prvními, kdo si v neděli nechali vakcínu aplikovat, byl i premiér Andrej Babiš (ANO) a válečná veteránka Emilie Řepíková. Babiš se nechal naočkovat mimo jiné proto, aby šel příkladem. Vakcína je podle něj jedinou cestou, jak se vrátit zpět k normálnímu životu. Ve stejný den se nechal očkovat také ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

K tématu

Tagy: očkování senioři Vláda ČR zdravotníci vláda koronavirus vakcinace báseň Jiří Wolker

Další hlavní zprávy

Královéhradecký kraj

Na škole v přírodě musely zasahovat sanitky. Desítky dětí po jídle zvracely

Na škole v přírodě musely zasahovat sanitky. Desítky dětí po jídle zvracely

  • Aktualizováno

Záchranná služba v noci na dnešek zasahovala v rekreačním zařízení v Hradci Králové, kde byla škola v přírodě. Nevolnost způsobená zřejmě stravou zasáhla dvacet dětí a dva dospělé. V nemocnici skončilo pět lidí. Záchranáři dostali informaci o větším počtu lidí trpících náhlou nevolností a zvracením v úterý krátce před půl jednou v noci.

Nový den

Zaorálek: Plné arény diváků nečekejte, od srpna chci venku až 7 tisíc lidí

Zaorálek: Plné arény diváků nečekejte, od srpna chci venku až 7 tisíc lidí

Desetitisícové akce nebudou, takže o plné O2 areně si účinkující i diváci mohou zatím nechat jen zdát. Od srpna se ale bude v kultuře dál rozvolňovat. Venku by mohlo kulturní akci navštívit až 7 tisíc návštěvníků, na akce pod střechou by mohly dorazit až 3 tisícovky lidí. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS o tom informoval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Rehabilitace nepomáhaly, válečné zranění vyléčil veterán sám v garáži
Osmifinálový soupeř pro Čechy? Nizozemci v Budapešti, narazit mohou ale i na Slováky
reklama
reklama
Kvůli zásahu v Teplicích se chystají protesty. Za „českého Floyda“ lidé zapalují svíčky

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Silné bouřky budou Česko trápit až do pátku. Meteorologové varují i před povodněmi
Spisovatelem navzdory. Autor Rozmarného léta Vančura se narodil před 130 lety
Další články
reklama
reklama