CNN Prima News homosexuálové

homosexuálové

Výpis příspěvků ke štítku „homosexuálové“

GLOSA: Vlajky Palestiny na Pridu? Totální chucpe. Antisemitismus je ale „cool“ v každé době

No a co, že palestinská vlajka na duhových festivalech dává asi stejný smysl jako účast vegana v soutěži „Sněz tolik hovězích steaků, kolik dokážeš“. Nenávidění Židů je zkrátka „cool“ v každé době. Po německých nacistech, sovětských komunistech a neonacistech nyní převzala otěže část zástupců progresivní levice. Skoro to vypadá, jako by byl pro tuto skupinu antisemitismus společně s „rasismem naruby“ čím dál oblíbenější formou xenofobie.

Manželství pro všechny? Zástupci církví přešli do protiútoku, vydali nesouhlasné prohlášení

Velké vášně vzbuzuje v české společnosti projednávání novely občanského zákoníku, která by stejnopohlavním párům umožňovala uzavřít manželský svazek. Nyní „přešlo do protiútoku“ hned několik zástupců českých církví. V otevřeném dopise hájí manželství striktně jako svazek mezi mužem a ženou. Rovněž jsou přesvědčeni, že takové označení nelze nikdy předefinovat.

Nacher: Za chvíli budeme řešit vztahy vícero osob. Strašíte něčím, co nehrozí, řekla Šebelová

Upřímně se obávám politické hyperkorektnosti, která se opravdu posouvá. Teď projde manželství pro stejnopohlavní páry, příště tu mohou být vztahy vícero osob. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Patrik Nacher (za ANO). Zároveň zdůraznil, že mu záleží především na narovnání práv. Místopředsedkyně STAN Michaela Šebelová Nacherovi vyčetla, že prý straší něčím, co nehrozí.

Seriál Přátelé byl první kapkou západního ultraliberálního boršče, tvrdí ruská novinářka

Západ je nebezpečím pro Rusko, vzájemně jsme se už velmi vzdálili. Takový názor má známá ruská novinářka Margarita Simonjanová, vedoucí manažerka oficiálních prokremelských médií Russia Today a Sputnik. Celé to prý začalo už v devadesátých letech. První kapkou jejich ultraliberálního boršče byl seriál Přátelé, prohlásila ve vysílání ruské televize.

Slovenští politici homosexuály uráží už léta. Přispěly výroky k masakru v Bratislavě?

Tragická střelba v Bratislavě, při které zahynuli dva gayové, zvedla na Slovensku velkou vlnu solidarity s LGBTI+ komunitou. Konal se mimořádný pochod na jejich podporu centrem hlavního města, kterého se účastnila i prezidentka Zuzana Čaputová a o tématu práv homosexuálů se mnohem více hovoří. Přesto se najdou jedinci, kteří dvojnásobnou vraždu z nenávisti schvalují. Některá slovenská média dodávají, že velkou roli hrají i nejvýše postavení politici.

Vraždění v Bratislavě poslance nezlomilo. Slováci partnerské soužití nezavedou

Ani vražda dvou mladých gayů a tlak veřejnosti nepřesvědčily většinu slovenských poslanců, aby pro příslušníky LGBT komunity zavedli možnost žít v oficiálním partnerském soužití. Zákonodárci návrh opoziční strany Svoboda a Solidarita (SaS) neprohlasovali – nedostal se ani do druhého čtení. Zákon by zlepšil zejména majetková práva partnerů či by jim například umožnil získávat informace v případě, že by byl jeden z nich hospitalizován.