CNN Prima News sněmovní volby

sněmovní volby

Výpis příspěvků ke štítku „sněmovní volby“

Voliči mi říkají pane premiére. Ťukat na dveře cizích lidí není snadné, přiznává Fiala

29. září 2021 07:06

Koalice Spolu rozjela na Českou republiku nezvyklou kampaň. Politici osobně ťukají na dveře cizích lidí a zvou je k volbám. „Není to nejsnadnější způsob kampaně,“ připustil pro CNN Prima NEWS šéf ODS Petr Fiala. Reakce jsou ale podle něj vesměs pozitivní. „Voliči mě dokonce oslovují pane premiére. Ale nemám z toho radost,“ dodal lídr koalice Spolu.

Začíná poslední schůze Sněmovny. Snad už do voleb nebudou fauly jako lithium, doufá ČSSD

14. září 2021 13:01

V úterý začíná poslední schůze Sněmovny v tomto volebním období. Poslanci se po volbách sejdou už v novém složení. ČSSD doufá, že se nebude opakovat situace před čtyřmi lety, kdy komunisté a hnutí ANO vyvolali mimořádnou schůzi jen čtyři dny před volbami kvůli lithiu. „Tenhle faul nám tehdy sebral pět procent,“ tvrdí šéf ČSSD Jan Hamáček.

Sledujte ŽIVĚ nový pořad Jak volí vaše peněženka: Ekonomické dopady voleb očima odborníků

30. srpna 2021 17:07

Ceny v Česku rostou nejrychleji od roku 2012. Proč se to děje, kdo za to může a jak lze prudké zdražování zastavit? Na tyto a další věci se ekonomů a politiků budou ptát moderátoři nového pořadu Jak volí vaše peněženka. Vysíláme živě v pondělí 30. srpna v 18 hodin na CNN Prima NEWS. Hosty budou ekonomové Ilona Švihlíková a Mojmír Hampl, které vystřídá duo politiků Patrik Nacher (za ANO) a Radim Fiala (SPD).

Pokuty za prázdné byty i obědy zdarma. Strany chrlí před volbami překvapivé nápady

2. července 2021 05:27

Politické partaje se snaží před blížícími se volbami odlišit od své konkurence. Občas se proto v programech objeví nejrůznější perličky a kuriozity. ČSSD například přišla s tím, že za dlouhodobě neobsazené byty by se rozdávaly pokuty. Komunisté by zase chtěli zkrátit pracovní týden o pět hodin nebo zavést obědy pro děti zdarma. Z jiného soudku lovila nápady ODS, ta chce volit národního ptáka. Co dalšího strany vymyslely?