reklama
CNN Prima News sněmovní volby

sněmovní volby

Výpis příspěvků ke štítku „sněmovní volby“

Pokuty za prázdné byty i obědy zdarma. Strany chrlí před volbami překvapivé nápady

Politické partaje se snaží před blížícími se volbami odlišit od své konkurence. Občas se proto v programech objeví nejrůznější perličky a kuriozity. ČSSD například přišla s tím, že za dlouhodobě neobsazené byty by se rozdávaly pokuty. Komunisté by zase chtěli zkrátit pracovní týden o pět hodin nebo zavést obědy pro děti zdarma. Z jiného soudku lovila nápady ODS, ta chce volit národního ptáka. Co dalšího strany vymyslely?

Předvolební vysílání na CNN Prima NEWS startuje 1. července velkou politickou diskusí

Zpravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS zahájí své předvolební vysílání ve čtvrtek 1. července speciální diskusí s představiteli vybraných politických subjektů, které se utkají o přízeň voličů v letošních sněmovních volbách. Pořad s názvem „100 dní do voleb“ odvysílá zpravodajská stanice o prvním prázdninovém dni od 20:00 večer. CNN Prima NEWS tím odstartuje komplexní zpravodajský servis, který postupně představí všechny důležité předvolební souvislosti, praktické informace pro voliče i aktuality říjnových voleb a navazujícího povolebního dění.

PŘEHLEDNĚ: Jak se stát členem volební komise a jak vysoká je finanční odměna

V pátek 8. října a v sobotu 9. října 2021 se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny. Mimo kandidátů a voličů mají důležitou roli i členové volebních komisí. Kromě sčítání hlasů mohou dostat volno v práci a finanční odměnu. Jak se do volební komise dostat a jak vysokou částku můžete získat? Redakce CNN Prima NEWS vám přináší přehled základních povinností.

Komunisté zahájili sněmovní kampaň. Šance na nový začátek, zní slogan

Se sloganem Šance na nový začátek a programem shrnutým do pěti priorit zahájila KSČM v pátek na pražském Střeleckém ostrově kampaň do sněmovních voleb. Předseda strany Vojtěch Filip při představení programu a lídrů kandidátek řekl, že volba KSČM znamená jistotu pro budoucnost. Strana se ale podle něj nestydí ani za svou minulost a za to, že v posledních letech tolerovala vládu ANO a ČSSD.

Hamáček: V Rusku z nás mají legraci. Ale já mám svědomí čisté

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) má v případě řešení vrbětické kauzy podle svých slov čisté svědomí a nadále odmítá, že by pochybil. Podle něj se České republice podařilo rozbít ruskou centrálu ve střední Evropě, což byl důvod, proč se ČR objevila na seznamu nepřátelských zemí, uvedl v pořadu 360° Michala Půra na CNN Prima NEWS. Zároveň dodal, že v Rusku mají z politické situace v Česku legraci. „Jestli je tohle oběť za rozbití rezindentury, tak je to cena, kterou jsem schopen platit,“ řekl vicepremiér.

reklama