reklama

Voliči mi říkají pane premiére. Ťukat na dveře cizích lidí není snadné, přiznává Fiala

Koalice Spolu rozjela na Českou republiku nezvyklou kampaň. Politici osobně ťukají na dveře cizích lidí a zvou je k volbám. „Není to nejsnadnější způsob kampaně,“ připustil pro CNN Prima NEWS šéf ODS Petr Fiala. Reakce jsou ale podle něj vesměs pozitivní. „Voliči mě dokonce oslovují pane premiére. Ale nemám z toho radost,“ dodal lídr koalice Spolu.

reklama

Fiala řekl, že zatím ho „do háje“ nikdo z lidí neposlal. „Kampaň od dveří ke dveřím mě překvapila, je to nový způsob kampaně. Reakce jsou vesměs pozitivní. Lidé, na které jsme zazvonili, děkovali, že jsme se tam objevili,“ prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Fiala.

Přiznal, že zvonit u cizích lidí ale není nic jednoduchého. „Není to úplně snadné, není to nejjednodušší disciplína kampaně. Chtěli jsme to vyzkoušet, v zahraničí s tím nejsou špatné zkušenosti. Je to trošku nezvyklé, všichni vědí, že to děláme kvůli volbám,“ podotkl Fiala.

Kampaň od dveří ke dveřím zkritizoval politolog Lukáš Valeš. „Myslím, že v místě bydliště chtějí mít lidé především klid a pohodu. Kdyby u mě na dveře zazvonil Petr Fiala, našli bychom třeba nějaká politologická témata, ale rozhodně se s ním ve svém volném čase nechci u mě v obýváku bavit o politice,“ prohlásil pro iDNES.cz politolog.

Fiala s kritikou nesouhlasí. Podle něj jsou lidé rádi, že za nimi někdo přijde osobně. Dodal, že voliči ho dokonce oslovují „pane premiére“. „Ale já jim říkám, ať mě tak nenazývají. Nemám z toho radost. Ale je vidět, že lidé chtějí změnu,“ podotkl Fiala. Celý rozhovor si můžete přečíst nebo přehrát ve videu zde.

Tagy:

Hlavní zprávy

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš
Vláda

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš

 • Aktualizováno
 • Česká republika by mohla poslat na pomoc do Polska až 150 vojáků na 180 dní kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí na středečním zasedání podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Podporu plánu vyjádřili politici nastupující koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

  Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat
  Koronavirus

  Celoplošný lockdown, nebo pouze pro neočkované? Jakou cestou se vydat

  Zejména střední Evropa se potýká s další závažnou vlnou nemoci COVID-19, a to především z důvodu nízké proočkovanosti jednotlivých států v regionu. Ukazuje se, že země mají v podstatě dvě možnosti, jak situaci řešit. Snaží se buď zavést lockdown pro neočkované, který je má motivovat k vakcinaci, nebo jsou vyhlašovány lockdowny celoplošné. Praxe však ukazuje, že každá z těchto dvou cest má odlišný výsledek a státy si musí dobře rozmyslet, čeho chtějí svými opatřeními dosáhnout. Česká republika by proto měla vyhodnotit při dalším zpřísňování opatření výsledky cest, kterými se vydávají naši sousedé.

  Šílený manévr řidiče tahače. Mohl zabít další řidiče, policie po něm pátrá

  Severočeští policisté pátrají po řidiči tahače, který svým nebezpečným manévrem v polovině listopadu ohrozil protijedoucí auto. Na plné čáře předjížděl náklaďák a řítil se v plné rychlosti na osobní auto, jehož řidič naštěstí duchapřítomně strhl volant a vyhnul se tak fatálnímu střetu. Riskantní manévr zachytila palubní kamera. K incidentu došlo na silnici mezi Duchcovem a odbočkou na Osek na Teplicku.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

  Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

  Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

  Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

  Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

  Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

  reklama