reklama

Sochor: Proč mají být restaurace zavřené, zatímco jsou obchodní domy přeplněné?

Návrat do 4. stupně sytému PES bude znamenat další ztráty pro podnikatele v oboru gastronomie a hotelnictví, další zrušené živnosti, další zaniklé firmy, další možná tisíce lidí, kteří se budou muset přihlásit na úřadu práce, uvedl Radovan Sochor, předseda sekce Plzeňského kraje za Asociaci hotelů a restaurací a jednatel Plzeňského cateringu.

reklama

„Lidé do hospod opravdu přišli, na druhou stranu si nemyslím, že to byl nějaký boom nebo, že by docházelo k přeplňování restaurací. Opravdu restaurace si držely kapacitu 50 procent, která byla nařízená,“ uvedl Sochor v pořadu Nový den CNN Prima NEWS k ani ne týdennímu rozvolnění.

Těch, co nařízení nerespektovali, byl jen zlomek

„Já osobně jsem prošel několik restaurací v centru Plzně a opravdu jsme neshledali žádné provinění proti opatřením, která jsou nastavena. Takže myslím, že restaurace zákazníci navštívili, ale řádně a podle pravidel,“ uvedl svou zkušenost s dodržováním vládních opatření.

„Samozřejmě jsou tací v Praze nebo jinde, kteří tato nařízení nerespektovali, ale myslím si, že to je pouze zlomek a v zásadě ta opatření byla dodržována,“ dodal.

Příjmy restaurací v letošním a loňském roce jsou podle něj neporovnatelné. „Je skupina lidí, kteří přišli do restaurace, a skupina lidí, kteří mají trochu i strach se tam jít podívat, takže zájem není takový jako v minulých letech.“

Obrovský dopad dalšího zpřísnění

„Bude to znamenat další ztráty, další ztráty pro podnikatele v oboru gastronomie a hotelnictví obecně, což bude znamenat další zrušené živnosti, další zaniklé firmy, bude to znamenat další pravděpodobně stovky, možná tisíce lidí, kteří se budou muset přihlásit na úřadu práce. Ten dopad bude obrovský,“ dodal k opětovnému přesunu hospod do 4. stupně protiepidemickému systému PES s tím, že už tak je daný obor diskriminován.

„Nevidíme spravedlnost v tom, proč my máme být pod tvrdými restrikcemi a stejně tak zavření, a přitom mají být přeplněné obchodní domy a podobně. V tomto cítíme velkou nespravedlnost,“ dodal zástupce Asociace hotelů a restaurací.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama