reklama

Sochor: Proč mají být restaurace zavřené, zatímco jsou obchodní domy přeplněné?

Návrat do 4. stupně sytému PES bude znamenat další ztráty pro podnikatele v oboru gastronomie a hotelnictví, další zrušené živnosti, další zaniklé firmy, další možná tisíce lidí, kteří se budou muset přihlásit na úřadu práce, uvedl Radovan Sochor, předseda sekce Plzeňského kraje za Asociaci hotelů a restaurací a jednatel Plzeňského cateringu.

reklama

„Lidé do hospod opravdu přišli, na druhou stranu si nemyslím, že to byl nějaký boom nebo, že by docházelo k přeplňování restaurací. Opravdu restaurace si držely kapacitu 50 procent, která byla nařízená,“ uvedl Sochor v pořadu Nový den CNN Prima NEWS k ani ne týdennímu rozvolnění.

Těch, co nařízení nerespektovali, byl jen zlomek

„Já osobně jsem prošel několik restaurací v centru Plzně a opravdu jsme neshledali žádné provinění proti opatřením, která jsou nastavena. Takže myslím, že restaurace zákazníci navštívili, ale řádně a podle pravidel,“ uvedl svou zkušenost s dodržováním vládních opatření.

„Samozřejmě jsou tací v Praze nebo jinde, kteří tato nařízení nerespektovali, ale myslím si, že to je pouze zlomek a v zásadě ta opatření byla dodržována,“ dodal.

Příjmy restaurací v letošním a loňském roce jsou podle něj neporovnatelné. „Je skupina lidí, kteří přišli do restaurace, a skupina lidí, kteří mají trochu i strach se tam jít podívat, takže zájem není takový jako v minulých letech.“

Obrovský dopad dalšího zpřísnění

„Bude to znamenat další ztráty, další ztráty pro podnikatele v oboru gastronomie a hotelnictví obecně, což bude znamenat další zrušené živnosti, další zaniklé firmy, bude to znamenat další pravděpodobně stovky, možná tisíce lidí, kteří se budou muset přihlásit na úřadu práce. Ten dopad bude obrovský,“ dodal k opětovnému přesunu hospod do 4. stupně protiepidemickému systému PES s tím, že už tak je daný obor diskriminován.

„Nevidíme spravedlnost v tom, proč my máme být pod tvrdými restrikcemi a stejně tak zavření, a přitom mají být přeplněné obchodní domy a podobně. V tomto cítíme velkou nespravedlnost,“ dodal zástupce Asociace hotelů a restaurací.

K tématu

Tagy: gastronomie restaurace Nový den restrikce hotely bary koronavirus PES

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Nový den

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) hlásí, že o cestě ministra vnitra a dočasného ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) do Ruska kvůli jednání o vakcíně Sputnik V ví pouze z médií. Šéfovi sociálních demokratů k tomu podle ministra průmyslu a obchodu a také dopravy vláda žádný mandát nedala. Havlíček v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hovořil také o strategii pro rozvolnění opatření.

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Další články
reklama
reklama