CNN Prima News sociální sítě

sociální sítě

Výpis příspěvků ke štítku „sociální sítě“

Projekty startují u piva, tvrdí Strejčkovi ze studia DRAWetc. Klientům čmáráme po kancelářích

Ilustrátoři ze studia DRAWetc. se schází pořád a kreslí neustále bez ohledu na zakázky. Všechny naše projekty vznikají u piva, nemáme žádný byznys plán, říkají zakladatel studia Vladimír Strejček a stratég týmu Jindřiška Strejčková. Klientům prý vyhovuje model, který nepřipomíná agenturu, a sami od umělců vyžadují, ať jim „počmárají kanceláře“. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojice hovořila mimo jiné o tom, jakým výzvám čelí svět ilustrace, a popsala i soutěžní „štengrování“ výtvarníků, které DRAWetc. jako veřejnou akci zaštiťuje.

KOMENTÁŘ: Líbačka s Brežněvem a srdíčko pro EU. Nerudová ukázala malér české politiky

Pamatujete si ještě na slavné líbačky Husáka s Brežněvem? Nebo na vykřikování hesel „Se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“? Pamatujete? Tak to je dobře, protože vyznávat se veřejně z nehynoucí lásky k nějaké mocnosti nebo mezinárodní organizaci je teď zase v módě. I když je na místě otázka, zdali to v českém intelektuálním prostředí vůbec někdy z módy vyšlo. Je totiž dost dobře možné, že tohle kýčovité poklonkování jednou pro vždy zůstane součástí našeho chování (a budou se měnit jen světové strany)...

Mladé Pirátstvo čelí posměchu za video o stereotypech. Podobně už narazila mladá ODS

Mladé Pirátstvo se stalo terčem posměchu na sociálních sítích. Může za to nové video, v němž se mládežnická organizace vládní strany věnuje stereotypům, které prý o Pirátech kolují. Kampaň, jejíž formát je nyní populární hlavně mezi mladými lidmi na TikToku, se vesměs setkala s nepochopením. Podobné video již v lednu vydala i mládežnická organizace ODS.

Facebook a Instagram chtějí označovat obrázky generované AI. Podvodná videa ale nezastaví

Je to podvrh, nebo skutečná fotka? Na takovou otázku by technologická společnost Meta ráda našla odpověď. Provozovatel sociálních sítí Facebook, Instagram nebo Threads začne označovat obrázky vytvořené pomocí umělé inteligence. Zároveň věří, že ji v identifikaci takového obsahu pomůžou i uživatelé. Mnohem vyšší riziko zneužití ale představují falešná videa, na ně je americká firma krátká.

Neuvěřitelné, jak to dělá? Šlégrová obdivuje Perkausovou po porodu, sama prý vypadala jinak

Vítězka Miss České republiky z roku 2005 Lucie Šlégrová si neodpustila komentář k snímkům moderátorky CNN Prima NEWS Evy Hecko Perkausové, která se nechala nafotit pět dní po porodu. Výsledek všechny ohromil a mnohé maminky zarazil, včetně Šlégrové. Ta nedokáže pochopit, jak je možné, že Perkausová vypadá skvostně, zatímco ona sama byla po porodu oteklá.