
EXKLUZIVNĚ: Afričan odsouzený za znásilnění u Lukavce je na svobodě. Prý už není nebezpečný
Podezřelé úmrtí 32letého influencera Alda Mirandy vyšetřují od úterý mexičtí kriminalisté. TikToková hvězda byla nalezena bez známek života ve svém domě ve městě La Paz v mexickém státě Baja California Sur. V pátek o tom informovala zahraniční média, podle nichž má být hlavní vyšetřovací verzí sebevražda.
V Pákistánu muž zastřelil 16letou dceru, protože nechtěla smazat svůj účet na sociální síti TikTok. Napsala to v pátek agentura AFP. Odvolává se na policii, která už podezřelého zadržela. Incident se odehrál ve městě Rávalpindí, které se nachází na severovýchodě země nedaleko metropole Islámábádu.
Předseda PRO a kandidát SPD Jindřich Rajchl čelí na sociálních sítích posměchu v souvislosti s příspěvkem, v němž kritizoval ministryni spravedlnosti Evu Decroix (ODS). Politik si totiž spletl opěradlo u jejího kancelářského křesla s herním volantem. Rajchlovi se vysmála i samotná politička.
Etnické čistky, otrávené studny či násilné odsuny maskované za humanitární operace. Tak se směrem k Izraeli na sociálních sítích vyjadřoval Jakub Onderka, analytik Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), zjistil web iDnes.cz. Slova zaměstnance státního úřadu pobouřila českou židovskou obec, která je označila za „typický projev primitivního a prastarého antisemitismu“, někteří zástupci komunity navíc plánují podat trestní oznámení. Nadřízení Onderky jsou na svého vlastního zaměstnance ale krátcí – ačkoliv jeho příspěvky NÚKIB čte a monitoruje, prý s nimi nemůže nic dělat. Onderka se odmítl pro média k případu vyjádřit.
Ministryně spravedlnosti Eva Decroix (ODS) se ostře pustila do Motoristů sobě a jejich fanoušků. Ti zasypali novinářku Apolenu Rychlíkovou z webu Page Not Found sprškou nadávek za to, že upozornila na trestní oznámení na europoslance Filipa Turka. Motoristé ji označili za „levicovou extremistku“, Decroix se postavila na stranu Rychlíkové a urážky jim tvrdě vrátila. „Banda pindíků motoristů bulí, že je na ně Apolena zlá. Osobní útoky, co se proti ní spouští, hrubě odmítám,“ napsala ministryně spravedlnosti na své facebookové stránce.
Dva turisté se v sobotu na slavné Fontáně di Trevi v Římě měli oddávat intimním hrátkám, což neuniklo kolemjdoucím. Jeden z nich se pár rozhodl natočit a video zveřejnil na sociální síti TikTok. Město Řím má přitom přísná pravidla pro turisty a za jejich porušení hrozí v přepočtu pokuta ve výši až 9 000 korun.
Premiér Petr Fiala (ODS) na svém Instagramu vyzval uživatele, aby se ho zeptali na cokoliv. Prostřednictvím kamery pak odpovídal na nejrůznější dotazy. Například kam letos v létě pojede na dovolenou, jaký chlebíček má nejraději i jestli jí kiwi se slupkou, nebo bez.
Překvapení, zmatek i nepochopení. Zástupci vietnamské komunity žijící v České republice zdvihají obočí nad vyššími koncesionářskými poplatky pro Českou televizi (ČT) a Český rozhlas (ČRo). Někteří Vietnamci se díky svým „banánovým dětem“ (označení pro druhou generaci Vietnamců žijící v České republice) zaregistrovali včas, jiní až teď zjistili, že prošvihli termín. Několika z nich nefungoval registrační web. Nechybí ani údiv, že musí vůbec něco nahlašovat, když například ve večerce nemají televizi nebo sledují pouze zprávy z vietnamských kanálů. „Zákony samozřejmě respektujeme. Ale nerozumím tomu, proč bych měl platit za něco, co nesledujeme. Českým zprávám nerozumíme,“ řekl jeden z Vietnamců redakci CNN Prima NEWS.
Můj syn by si nikdy nesáhl na život, tvrdí bývalý hrobník Jaroslav ze slovenské obce Kostolná u Myjavy. Ten před několika měsíci našel svého dvaatřicetiletého syna Jara bez známek života. Muž měl ruce spoutané za zády a byl oblečený do ženských šatů. Policie jeho případ uzavřela jako sebevraždu, jeho otec však této verzi nevěří. Podle něj k tomu Jara někdo donutil přes internet. Řekl to deníku Nový Čas.
K hrůznému incidentu došlo v neděli v okrese Gonda na severu Indie. Teprve třináctiletý chlapec zmizel pod hladinou tamní řeky Ghághra poté, co ho krokodýl stáhl pod vodu. Děsivý okamžik byl zachycen na videu a nyní koluje po sociálních sítích. Po chlapci marně pátraly záchranné týmy.
Každoroční pouliční festival Fête de la Musique, který se odehrává po celé Francii, letos doprovázely desítky incidentů. Celkem 145 osob po celé zemi nahlásilo, že byly pobodány injekční stříkačkou. Policie už v této záležitosti zatkla 12 podezřelých. Došlo ale i na rabování obchodů, rvačky, krádeže, sexuální útoky, a dokonce i k pokusu o vraždu.
V přepočtu až 300 korun za zhruba dvě hodiny bez telefonu. Tak vypadá realita mladých lidí v Evropě, kteří se rozhodli stát součástí off-line klubu. Vyměnit závislost na sociálních sítích za čtení knih, pletení, kreslení či hraní deskových her s naprostými cizinci láká stále více lidí – všech věkových kategorií. Nejvíce však po tomto druhu úniku k „reálnému životu“ touží mladí, kteří se do digitální doby narodili. Paradoxně se tento způsob detoxu ke statisícům lidí dostává prostřednictvím sociálních sítí.