reklama

Šokující přestřelka gangů v New Yorku. Lidé se schovávali za zaparkovaná auta

Bezpečnostní kamery v New Yorku zachytily šokující přestřelku přímo na ulici. Záběry ukazují skupinu mužů, jak střílí z pistolí a následně se dávají na útěk. Další lidé se museli schovat za zaparkovaná auta. Podle policie nebyl nikdo zraněn.

reklama

Scéna jak z westernu se odehrála 16. září večer na ulici v newyorské čtvrti Bronx. Video, které nyní zveřejnila policie, zachycuje divokou přestřelku mezi dvěma skupinami gangů. Několik mužů na záběrech střílí z pistolí a pak utíká. Ostatní lidé, z nichž někteří jsou zřejmě náhodní kolemjdoucí, se snaží ukrýt. Jeden muž se dokonce plazí pod zaparkované auto.

Ač se to zdá neuvěřitelné, během incidentu nebyl nakonec nikdo zraněn. Případem se zabývá policie, která pátrá po několika účastnících přestřelky.

New York se dlouhodobě potýká s kriminalitou gangů, které si často vyřizují účty přímo na ulici. Například letos v červnu se za bílého dne odehrála přestřelka přímo na slavném Times Square. Doplatil na ni mladý turista, kterého jedna z kulek zasáhla do zad. V porovnání s minulým rokem se počet incidentů, ve kterých figurují střelné zbraně, zvýšil o 3 %, informovala stanice CBS New York.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Rozhořčené reakce lidí na vysoké účty za energie
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Rozhořčené reakce lidí na vysoké účty za energie

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do naší redakce přicházejí rozhořčené reakce lidí na to, že po krachu jejich dodavatele plynu nebo elektřiny musí platit mnohonásobně vyšší částky. Ozvala se nám například paní Jana z obce Hrušky a také manželé Heppovi, kterým nové výdaje pořádně zahýbaly s rozpočtem. Sledujte Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Některé domácnosti čeká smrtící koktejl, říká k současné ekonomické situaci Nerudová

Některé domácnosti budou pít smrtící koktejl, okomentovala současnou ekonomickou situaci rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle ní byla dosavadní státní pomoc zčásti neefektivní a budoucí vláda se nachází v nezáviděníhodné situaci. O Nerudové se také často hovoří jako o možné kandidátce na prezidentku.

Vojtěch zaútočil na neočkované. Kdybyste šli na vakcínu, opatření už by nebyla

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) je přesvědčen, že by žádných protiepidemických opatření nebylo potřeba, kdyby se proočkovanost v České republice blížila 90 procentům, jako je tomu v některých jiných evropských zemích. „Kdybychom zvýšili proočkovanost, mohli bychom zítra zrušit všechna protiepidemická opatření,“ řekl Vojtěch v úterý během tiskové konference. Vzhledem k tomu, že nakažených rychle přibývá, to naopak vypadá, že Česko čekají další proticovidové restrikce.

reklama

Domácí zpravodajství

Žádný „český Floyd“. Muž v Teplicích nezemřel kvůli policejnímu zákroku, vyplývá z pitvy

Mezi červnovým zákrokem policistů a úmrtím muže v Teplicích neexistuje žádná souvislost, vyplývá ze závěrečné pitevní zprávy, kterou dostalo ústecké krajské ředitelství policie. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. Muž zemřel krátce po zákroku policie. Následně se konalo několik demonstrací, vyšetření události žádala řada tuzemských i zahraničních organizací.

reklama