Sexuálně zneužíval dceru. S její 6letou sestrou se muž smí stýkat dál, rozhodl soud v Plzni

Dívka má hlavu v dlaních

Ve velmi těžké situaci se ocitla matka šestileté dcery z Plzeňska

Ve velmi těžké situaci se ocitla matka šestileté dcery z Plzeňska. Soud jí nařídil, aby dívenku předávala otci na takzvaný asistovaný kontakt. A to i přesto, že byl muž odsouzený za trestný čin zneužívání své nevlastní dcery, uvedla ve vysílání televize CNN Prima NEWS.

Před pěti lety se žena obrátila na OSPOD s podezřením, že její partner sexuálně zneužíval nevlastní dceru. Případ skončil u soudu a muž za to dostal podmínku na dva a půl roku. Pak ale přišel šok. „Krajský soud potvrdil rozhodnutí městského soudu, že svojí šestiletou dceru musím vodit k asistovaným stykům,“ popsala žena.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Z dědečka se stal sexuální predátor. Muž z Děčínska znásilnil dceru i vnučky, u soudu se kál

Setkání s otcem se koná dvakrát do měsíce pod dohledem sociálních pracovníků a matka se ho nesmí účastnit. „Musím být za dveřmi a poslouchat, jak se tam s ní směje, on jí tam nazpaměť učí jeho telefonní číslo, fotí si ji a sociální pracovnice tomu všemu přihlíží,“ popsala matka, která si prý přijde jak ve špatném snu.

Setkávání s otcem špatně působí na zneužívanou starší dceru. „Mám strach, aby dcera nezačala se sebepoškozováním, což už se v minulosti stalo. Velmi to narušilo vztahy mezi oběma dcerami,“ řekla. „Ta starší dívka má teď v hlavě hrozný zmatek, protože si v podstatě pamatuje, jak jí otec ublížil a ta mladší v něm vidí velkou naději,“ uvedl psychoterapeut Miroslav Jirman.

Vše prý začalo před šesti lety, když se ženě narodila holčička. Otec dítěte začal zneužívat starší dceru, která nebyla jeho vlastní. „Byla jsem v porodnici a v té době poprvé začal s osaháváním a zneužíváním,“ sdělila žena.

Holčička si se situací nedokázala poradit a matce o tom neřekla. Jednou v noci se stalo něco, co žena nikdy nevymaže ze své paměti. „Probudilo mě sténání, tak sem se šla podívat a zjistila jsem, že dceru osahává na intimních partiích, tak jsem ho okamžitě vyhodila z bytu,“ popsala.

Za to, že matka později bránila, aby se otec vídal s mladší dcerou, dostala žena podmínku a nemůže vykonávat profesi chůvy. „Je to naprostá bezmoc. Vůbec nechápu, v jakým právním státě žijeme. Když se matka snaží ochránit svoje děti, tak je za to trestaná,“ řekla. „Pro matku je to hrozně složité, protože zákon rozhodl takhle, ona ho musí respektovat, ale citově to vidí úplně jinak,“ uvedl Jirman.

Redakce Krimi zpráv se snažila telefonicky kontaktovat i otce, který žije střídavě v Čechách a Německu. Komunikovat ale odmítl. Matka bude muset dceru vodit za otcem až do jejích 12 let, kdy si dítě může samo říct, jestli se s ním chce dál vídat.

Tagy:
sexuální zneužívání Plzeňský kraj krimi děti Česko sociální práce okres Děčín Orgán sociálně-právní ochrany dětí