Soud učinil zásadní krok. Tereza může vyjít z pákistánské věznice během několika hodin

Soud v Láhauru vyhotovil písemný rozsudek o osvobození Terezy Hlůškové vězněné v Pákistánu. Byl tak splněn procesní úkon nezbytný pro její propuštění. Informaci webu Lidovky.cz potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová. Propuštění by podle ní mělo následovat v řádu hodin nebo dnů, očekává se v sobotu.

Hlůškovou pákistánští celníci zadrželi v lednu 2018 na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. V březnu 2019 byla mladá Češka odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 17 500 korun). V dubnu se proti verdiktu odvolala. Rozsudek byl podle ní „v rozporu s fakty“ a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud jí před několika týdny podle jejího právníka dal za pravdu, byla zproštěna obžaloby.

O vyhotovení rozsudku bylo dnes informováno české velvyslanectví v Islámábádu. „Propuštění by mělo následovat v řádu hodin nebo dnů, očekáváme ho zítra (v sobotu),“ sdělila Davidová. Upřesnit informace ohledně návratu Hlůškové podle ní ministerstvo nemůže i s ohledem na výslovné přání rodiny, která si nepřeje informovat veřejnost o organizaci cesty z Pákistánu do České republiky.

Zadržovaná Češka tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a někdo jí heroin do kufru podstrčil. Pákistánský zpravodajský portál UrduPoint již dříve uvedl, že drogy, které Češka převážela, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů pákistánských rupií (19,5 milionu Kč).

Tagy:
vězení rozsudek propuštění soud Pákistán Česko Tereza Hlůšková Láhaur Islámábád Tereza H. Eva Davidová Ministerstvo zahraničních věcí České republiky