reklama
CNN Prima News soudce

soudce

Výpis příspěvků ke štítku „soudce“

Íránské prezidentské volby vyhrál Ebráhím Raísí. Jsou na něj uvaleny americké sankce

Vítězem pátečních prezidentských voleb v Íránu se podle očekávání stal ultrakonzervativní soudce Ebráhím Raísí. Oznámila to v sobotu íránská státní televize. Podle dosavadních výsledků dostal v prvním kole hlasování zhruba 62 procent hlasů. Raísího vítězství už předtím naznačil stávající prezident Hassan Rúhání, k zisku mandátu mu poblahopřáli na sociálních sítích i jeho soupeři.

Rychetský: Rusko je hrozba. Zeman a Benešová svými výroky o Vrběticích poškozují Česko

Výroky prezidenta Miloše Zemana nebo ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) o více vyšetřovacích verzích výbuchů v muničním skladě ve Vrběticích poškozují zájmy České republiky v Evropské unii a v NATO. V České televizi to v neděli řekl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Zároveň uvedl, že Rusko je zemí, která se nikdy nevzdá své minulosti, kdy ovládala střední Evropu. Vždy bude podle Rychetského pro středoevropské země představovat reálnou hrozbu.

Rychetský: Soudce jsem tři roky žádal, aby práci zrychlil, ale pracoval kvalitně

Kdyby Ústavní soud odložil vykonatelnost svého nálezu až po volbách, tak by žaloby usilující o zrušení voleb uspěly, uvedl v České televizi předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Zároveň uznal, že délka rozhodování zpravodaje o nálezu nevrhá nejlepší světlo na fungování Ústavního soudu. Rychetský údajně soudce Jana Filipa tři roky opakovaně žádal, aby zrychlil tempo. Podle něj si ale Filip dal záležet na kvalitě.

reklama