CNN Prima News soudce

soudce

Výpis příspěvků ke štítku „soudce“

Soudkyně během procesu poslala 500 SMS a vysmívala se obhájcům. Po odhalení rezignovala

Soudkyně z amerického státu Oklahoma Traci Soderstromová odstoupila z funkce poté, co během soudního procesu týkajícího se vraždy údajně poslala přes 500 SMS zpráv soudnímu zřízenci, v nichž se vysmívala prokuratuře, obhájcům a stranila jedné straně procesu. Na rezignaci se dohodla se zástupci státu, kteří ji viní z hrubého porušení pracovní kázně a prohřešku vůči nestrannosti, píše stanice CNN.

Slovenská vláda protlačila kontroverzní změny trestního zákona. Kritika zněla i z EU

Slovenská sněmovna ve čtvrtek večer schválila značné změny v trestním právu včetně zrušení elitního útvaru prokuratury (ÚSP). Poslanci vládní koalice kromě jiného prosadili, až na výjimky, snížení trestních sazeb za korupci či hospodářskou kriminalitu i zkrácení promlčecích lhůt některých trestných činů. Vládní předlohu novely trestního zákoníku a dalších zákonů už dříve kritizovaly například slovenské opoziční strany a evropské instituce. Prezidentka Zuzana Čaputová po hlasování uvedla, že schválení je špatnou zprávou pro Slovensko a že chce, aby změny nezačaly platit.

Případ znásilnění pohnul ministerstvem: Plánuje změnit vzdělávání soudců i znalců

Podmínka doprovázená peněžitým trestem. Takový rozsudek si vyslechne téměř polovina usvědčených obžalovaných, kteří stanou před soudem kvůli znásilnění. Ministerstvo spravedlnosti v návaznosti na to v úterý oznámilo, že chce více zapracovat na vzdělávání, a to jak soudců, tak i znalců. Nejen proti verdiktu v případu dívky zneužívané otčímem tak před budovou resortu protestovali lidé v rámci akce „Světlo pro oběti znásilnění“.

Soudce hrozil Trumpovi, že ho nechá vyvést ze síně. Nekřičte tady, káral exprezidenta USA

Za lháře, který jí zničil kariéru a nikdy nepřestal se svými útoky, ve středu u soudu v New Yorku označila novinářka Jean Carrollová bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Soudce Trumpa v soudní síni musel opakovaně nabádat, aby se uklidnil a nezvyšoval hlas. Nakonec pohrozil, že ho nechá vyvést. Trumpova právnička Alina Habbaová se na úvod jednání opět pokusila odložit přelíčení, aby Trump mohl na pohřeb své tchyně. Stejně jako ve středu to ale soudce Lewis Kaplan odmítl, píše stanice CNN. Carrollová žaluje amerického exprezidenta za pomluvu.

Dramatické vynášení rozsudku: Recidivista po hlavě skočil přes pult a napadl soudkyni

Třicetiletý Deobra Redden ve výbuchu vzteku napadl soudkyni, která jej odmítla propustit s podmínkou. Jen krátce před svým útokem jí přitom tvrdil, že není vzpurný člověk. Když ho s přihlédnutím ke kriminální minulosti poslala do vězení, přeskočil pult před lavicí pro obžalované a ženu napadl, zpacifikovat ho museli členové soudní ochranky. Jeden z nich skončil v nemocnici, zranění utržila i soudkyně. Dramatický incident zachytily soudní kamery.

Po Horňákovi holky šílely, za ženu si vzal svou největší fanynku. Co dělá bývalá hvězda dnes?

Pavel Horňák se v osmdesátých letech proslavil jako dětský zpěvák ve skupině Kroky Františka Janečka. Hity Tričko, Kotě, Škola v přírodě či To se oslaví ho vynesly na výsluní tehdejší československé pop music. Stal se hvězdou, dívky po něm šílely, prodával statisíce desek, přesto se nakonec vydal úplně jinou cestou. Nutno dodat, že velmi úspěšnou.

Náhrada za Fremra? Pavel chce na ústavního soudce Simona, ten vyučoval i čínské techniky

Prezident Petr Pavel navrhl Senátu na ústavního soudce Pavla Simona, soudce a předsedu senátu Nejvyššího soudu se specializací na odpovědnost státu za škodu a nemajetkovou újmu. Hrad to uvedl v tiskové zprávě. Pavel je přesvědčen, že Simon splňuje odborné i morální požadavky kladené na soudce Ústavního soudu (ÚS). Senát má na posouzení nominace 60 dnů. Simon by tak vyplnil místo, které zůstalo po Robertu Fremrovi, jenž se vzdal kandidatury kvůli kauzám z dob totality. Simon se mimo jiné věnoval i čínské technice „umění energie“ zvané Orel v hnízdě a v souvislosti s ní vede také kurzy.

U Fremra selhali Pavlovi poradci i Pražský hrad. Prolustrujte v archivech i Baxu, radí expert

Měla to být vzorová ukázka transparentnosti. Nakonec se ale z výběru nových ústavních soudců stal obří přešlap, který zanechal kaňku na prezidentské kanceláři, panelu vybraných expertů i Senátu. A k transparentnímu výběrovému procesu stejně nedošlo, myslí si analytik webu Česká justice Petr Dimun. Navíc to kauzou, nyní již bývalého, kandidáta Roberta Fremra neskončilo. Otazníky létají i nad novým předsedou Ústavního soudu Josefem Baxou. „On nebo Kancelář prezidenta republiky by měli požádat archiváře o rešerši, aby zahnali pochybnosti. Je potřeba to vyřešit okamžitě, rychle a hned,“ má jasno Dimun.