CNN Prima News soudce

soudce

Výpis příspěvků ke štítku „soudce“

Bez klubu i možné kauce. Obránce Alves skončil kvůli nařčení ze sexuálního zneužití ve vazbě

21. ledna 2023 00:11

Pátek 20. ledna se pro brazilského obránce Daniho Alvese stal zlomovým. Poté, co v Barceloně předstoupil před soudce kvůli údajnému obvinění za sexuální zneužití ženy, skončil až do soudního procesu ve vyšetřovací vazbě – bez možnosti kauce. Na tiskové konferenci pak mexický klub Pumas oznámil, že se známým fotbalistou rozvázal smlouvu.

Babiš v slzách, odhodlaný syn i zájem občanů. Jak šel čas s procesem v kauze Čapí hnízdo

9. ledna 2023 09:15

Takřka čtyři měsíce včetně přestávek trvalo, než došel proces v kauze Čapí hnízdo ke svému konci. Pražský městský soud v pondělí 9. prosince nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Během celého procesu nechyběl značný zájem veřejnosti ani silné emoce zúčastněných. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila souhrn toho nejdůležitějšího.

Djokovič našel u soudce pochopení. Celé je to rasismus, bouří fanoušci tenisty před budovou

10. ledna 2022 06:54

Soudce si v kauze vpuštění světové tenisové jedničky Novaka Djokoviče do Austrálie vyslechl argumenty obou stran. Světové tiskové agentury informují, že pro potíže srbského tenisty podle všeho vyjádřil pochopení. Djokovič mohl navíc po dobu slyšení opustit detenční hotel, napsal list The Guardian, podle kterého čas Djokovič stráví se svými právními zástupci sledováním přenosu ze soudu.

Tempel musí být okamžitě propuštěn. Ústavní soud se zastal odsouzeného vraha

19. října 2021 17:07

Ústavní soud (ÚS) v úterý vyhověl stížnosti Roberta Tempela, jenž po zrušení doživotí za dvojnásobnou vraždu na Sokolovsku zůstával ve vězení kvůli dřívějšímu trestu. Okresní soud v Sokolově by měl dát bezodkladně pokyn k propuštění Tempela na svobodu, starší tresty si již odpykal, plyne z nálezu ústavních soudců. Další držení ve výkonu trestu je neústavní, zdůraznil soudce Jaroslav Fenyk.

Masakr v Bejrútu. Střelba do demonstrantů si vyžádala nejméně 6 mrtvých a desítky zraněných

14. října 2021 14:02

Střelba při demonstraci v libanonském hlavním městě Bejrút si ve čtvrtek vyžádala nejméně šest mrtvých, informovalo tamní ministerstvo vnitra. Další lidé jsou zranění. Libanonský premiér Nadžíb Míkátí vyzval k zatčení pachatelů. Střelba propukla blízko místa, kde začínal protest proti soudci, který vyšetřuje loňskou ničivou explozi v bejrútském přístavu. Následně byly v blízkosti místa střelby slyšet exploze, podle svědků zřejmě šlo o výbuchy granátů.

Zákaz potratů je protiústavní, rozhodl soud a nařídil Texasu kontroverzní zákon pozastavit

7. října 2021 05:23

Federální soudce Robert Pitman ve středu nařídil americkému státu Texas pozastavit platnost přísného zákona zakazujícího většinu potratů, který vešel v platnost v září. Ve 113 stran dlouhém odůvodnění verdiktu soudce uvedl, že republikánští zákonodárci v Texasu sestrojili bezprecedentní schéma, které pacientům upírá jejich ústavní právo na potrat. O rozhodnutí soudu informovala agentura AP. Stát Texas se proti verdiktu může odvolat.

Justice je zkorumpovaná. Vytřela si se mnou otvor, prohlásil u soudu střelec Jiří D.

2. července 2021 12:44

Šestašedesátiletému Jiřímu D., který v Praze zastřelil úřednici z úřadu práce, bývalou kolegyni poleptal kyselinou a pomocí nástražného systému zranil policistu, byl v pondělí nařízen trest vězení za jiný trestný čin. Podle střelce je česká justice zkorumpovaná a „vytřela si s ním otvor“. Svých činů nelituje. Muži hrozí i desítky let za mřížemi.