CNN Prima News soudní řízení

soudní řízení

Výpis příspěvků ke štítku „soudní řízení“

NKÚ: Bez kontrol a pozdě. Ministerstvo spravedlnosti odškodňovalo často až kvůli žalobě

3. října 2022 08:28

Téměř polovinu žádostí o odškodnění v posledních šesti letech vypořádalo ministerstvo spravedlnosti až po uplynutí zákonné lhůty šesti měsíců. Vyplývá to z prověrky, jejíž výsledky zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ministerstvo často podle kontrolorů rozhodlo o úhradě škod způsobených v soudních řízeních, neoprávněným stíháním nebo nesprávným úředním postupem až tehdy, kdy poškozený podal žalobu. V krajním případě čekal poškozený na vypořádání více než tři roky. Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky zpoždění vznikají hlavně kvůli nedostatku pracovníků pro vyřizování odškodnění.

Rozhodnuto. Soud dal za pravdu Deppovi, Heardová musí zaplatit stovky milionů

1. června 2022 21:31

Šest týdnů sledovala veřejnost soudní proces mezi herci Johnnym Deppem a Amber Heardovou. Exmanželé se obviňovali ze vzájemného fyzického i psychického násilí, navíc požadovali astronomické odškodné. Čekání na verdikt nyní po čtrnácti hodinách jednání poroty skončilo. Jednomyslně rozhodla ve prospěch Deppa. Heardová se dopustila pomluvy a soud jí uložil zaplatit odškodné ve výši 10,35 milionu dolarů (v přepočtu asi 240 milionů korun). Platit však bude i Deppova strana, herec tak po odečtení získá 8,35 milionu dolarů (necelých 200 milionů korun).

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

PŘEHLEDNĚ Breivikův masakr v Norsku: Proč vraždil a jak probíhal soudní proces?

22. července 2021 06:07

Když 22. července 2011 došlo k teroristickému útoku v norském Oslu, a následně ke střelbě do mladých lidí mládežnického tábora Strany práce na ostrově Utoya, celý svět byl v šoku. Krajně pravicový extremista Anders Behring Breivik za jediný den připravil o život 77 lidí. Byl odsouzen k jedenadvaceti letům vězení. CNN Prima NEWS pro vás připravila časovou osu nejen samotného útoku, ale také soudního procesu s Breivikem.

Bývalý hokejista Čechmánek je už potřetí před soudem. Hrozí mu až 10leté vězení

23. září 2020 11:16

Krajský soud ve Zlíně ve středu už potřetí projednává případ bývalého hokejového reprezentanta Romana Čechmánka. Podle obžaloby se při svém neúspěšném podnikání v letech 2011 až 2014 dopustil podvodu za více než 100 milionů, a tak mu hrozí až 10leté vězení. Zlínský soud olympijského vítěze z Nagana už dvakrát obžaloby zprostil, Vrchní soud ale osvobozující rozsudky pokaždé zrušil.