CNN Prima News SpaceX

SpaceX

Výpis příspěvků ke štítku „SpaceX“

Musk nemusí řídit Twitter. Uživatele nechá hlasovat, zda má zůstat ve vedení společnosti

19. prosince 2022 08:31

Miliardář Elon Musk nechá uživatele Twitteru hlasovat, zda má zůstat v čele společnosti. V noci na pondělí na Twitteru napsal, že se výsledkům ankety podřídí. Na firmu se snáší kritika za nová pravidla a blokování novinářských účtů. „Mám rezignovat na funkci šéfa Twitteru? Budu se držet výsledků tohoto průzkumu,“ napsal Musk. Uživatelé mohou hlasovat „ano“ nebo „ne“.

Yemiho před vesmírnou misí čeká náročný výcvik. Expert popsal, z čeho všeho se skládá

11. prosince 2022 10:52

Už příští rok by se měl uskutečnit první civilní let kolem Měsíce. Spolu s japonským miliardářem Jusakem Maezawem do vesmíru poletí dalších osm členů posádky, mezi nimiž je také český umělec a choreograf Yemi A.D. O dopravu se postará raketa Starship vyvíjená společností SpaceX Elona Muska. O přípravě pasažérů letu promluvil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS populizátor kosmonautiky Dušan Majer.

Astronomka zveřejnila fotku Perseid, Twitter ji vyhodnotil jako porno. Pomohla až BBC

20. listopadu 2022 17:26

Ženě z britského hrabství Oxfordshire byl kvůli sdílení intimního obsahu bez souhlasu třetí osoby na tři měsíce zablokován twitterový účet. Na takové zprávě by nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo o astronomku Mary McIntyreovou, která na populární sociální síti zveřejnila dva záběry srpnových Perseid. Co se tedy stalo?

Válka ve vesmíru? Rusko vyhrožuje, že sestřelí americké satelity včetně těch Muskových

5. listopadu 2022 17:13

Rusko se směrem k OSN rozčílilo nad tím, že se komerční vesmírné satelity využívají při vojenských operacích. Moskva pohrozila, že pokud americké družice prokazatelně pomohou Ukrajině, může na ně cílit odvetný útok. Rusko tím s největší pravděpodobností naráželo na satelity Starlink, které patří americké společnosti SpaceX Elona Muska a díky kterým mají ukrajinští vojáci přístup k internetu i v problematických oblastech.

Nejbohatší muž světa je hlásnou troubou Putina. Ten si hraje s Muskovým egem, říká expertka

19. října 2022 19:02

I když Rusko na Ukrajině prohrává a jeho ztráty jsou čím dál tím citelnější, prezident Vladimir Putin se evidentně nevzdává. To si myslí bývalá poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Fiona Hillová, která se dlouhodobě na Rusko specializuje. V rozhovoru pro web Politico zmínila i amerického miliardáře Elona Muska, který podle ní svými prohlášeními o internetových službách na Ukrajině či nesmyslným plánem na mír jen tlumočí Putinova slova.

Zničili jsme systém elektronického boje a další ruskou techniku, hlásí Ukrajinci

16. října 2022 07:19

Rusové pomalu postupují ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu. V ruské Belgorodské oblasti východně od ukrajinských hranic v sobotu propukl požár v ropném skladu. Večer stejnou oblastí otřásl i útok ve výcvikovém táboře. „Teroristé“ zde zastřelili jedenáct dobrovolníků, informovalo ruské ministerstvo obrany. Elon Musk na Twitteru oznámil, že jeho firma SpaceX bude internetové služby na Ukrajině platit i nadále.

Ukrajinci hlásí další úspěch. Zničili jsme ruský muniční sklad a 15 obrněnců

15. října 2022 07:07

Ukrajinské ozbrojené síly za poslední měsíc osvobodily od ruské okupace více než 600 obcí. Rusové zase postupují pomalu ke klíčovému městu Bachmut na Donbasu. Výbuch muničního skladu v Belgorodské oblasti na západě Ruska si vyžádal mrtvé a zraněné, tvrdí agentura TASS. Ještě ve čtvrtek přitom tamní gubernátor hlásal, že se exploze obešla bez obětí. Rusko přesouvá jaderné bombardéry na leteckou základnu poblíž hranic s Finskem a Norskem, ukazují satelitní snímky. Elon Musk na Twitteru oznámil, že jeho firma SpaceX bude internetové služby na Ukrajině platit i nadále.

Vypne Musk Zelenskému internet? Provoz Starlinku nad Ukrajinou je drahý, říká miliardář

14. října 2022 13:11

Když nejbohatší člověk planety Elon Musk poskytl krátce po vpádu ruských vojsk na Ukrajinu napadené zemi svůj satelitní systém Starlink, stal se opěvovaným hrdinou. Jenže téměř po tři čtvrtě roce je pro Ukrajinu nezbytná technologie v ohrožení. Společnost SpaceX, která systém provozuje, totiž už dál nechce vše zajišťovat na své náklady. „Starlink je pro Ukrajinu nepostradatelný,“ píší lidé Muskovi na sociálních sítích. Ten požaduje spoluúčast Pentagonu.