Kusy ledu létaly na Zlínsku z kamionu a rozbíjely přední skla. Řidič skončil v nemocnici

Kusy ledu létající z jedoucích aut jsou vážným nebezpečím, které provází zimní sezonu na silnicích. V Otrokovicích na Zlínsku minulý týden během několika hodin hned dvěma řidičům uvolněný led z kamionu rozbil přední sklo auta. Jeden z šoférů dokonce skončil v nemocnici. S druhým se podařilo promluvit štábu CNN Prima NEWS.

Řidič nákladního vozu, který jel z Napajedel do Otrokovic, zažil pořádný šok. Ze střechy před ním jedoucího kamionu se totiž utrhl kus ledu a ten mu roztříštil přední sklo. „To se vysypalo dovnitř kabiny a zranilo ho v obličeji, záchranáři muže převezli do nemocnice,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Dítě v bundě do autosedačky nedávejte, varují experti. Může to mít fatální následky

Jen o pár hodin později jel o kousek dál ve svém osobním autě do práce i pan Jiří. „Za Otrokovicemi z protijedoucího kamionu spadl kus ledu a zasáhl mé vozidlo. Spadlo to na kapotu a čelní okno před řidičem. Sklo se samozřejmě rozbilo, štěstí, že se neprotrhlo a nezranilo mě,“ popsal.

„V souvislosti s těmito dopravními nehodami hledáme svědky, kteří je viděli, anebo je mají natočené na palubní kameře,“ požádala Kozumplíková. Policisté zároveň připomněli, že řidič je vždy zodpovědný za své auto a před jízdou si musí zkontrolovat, zda na střeše nemá nebezpečné kusy ledu. Problémy bývají především na střešní plachtě kamiónů.

„Pokud je pořádně napnutá, tak se tam zmrazky netvoří, jinak se ale tvoří vyloženě bazén, a ten, když spadne, tak může udělat velkou škodu,“ vysvětlil krajský koordinátor bezpečnosti v dopravě (BESIP) Zdeněk Patík.

Řidiči, z jehož auta se odloupne led a způsobí škodu, hrozí až dvoutisícová pokuta. Pokud dojde ke zranění jiného účastníka provozu, může jít i o trestný čin.

Tagy: