CNN Prima News spalovací motory

spalovací motory

Výpis příspěvků ke štítku „spalovací motory“

EXKLUZIVNĚ: Mluvme o tom, zda jsme připraveni se bránit, říká Metsolaová. Běžte volit, nabádá

V blížících se volbách do europarlamentu mají Češi ovlivnit směr, kterým se bude ubírat Evropská unie i Česká republika, zdůraznila šéfka Evropského parlamentu Roberta Metsolaová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kromě toho se vyjádřila také k plánovanému zákazu prodeje aut se spalovacími motory po roce 2035 a reagovala na slova Donalda Trumpa, který nedávno prohlásil, že USA nebudou před Ruskem bránit ty země NATO, které nedávají dost peněz na obranu.

Dražší auta, paliva i nové domy. Co by pro Čechy znamenal konec spalovacích motorů?

Dražší auta i zvýšení zájmu o bazary. To čeká Čechy, pokud ministři životního prostředí EU schválí plán Fit For 55, který zahrnuje i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory už v roce 2035. Reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno celou věc označil za největší ekonomickou transformaci od roku 1989, pokud ji schválí i hlavy jednotlivých států. Radikální návrh má napříč členskými státy mnoho kritiků.

Emisní norma Euro 7 dokoná zkázu klasických motorů. Automobilkám se už nevyplatí

Brusel připravuje poslední hřebík do rakve spalovacích motorů – emisní normu Euro 7. „Je to válka vyhlášená autům na benzin a naftu,“ tvrdí německý odborný magazín Focus. Tento rok je pro automobilový průmysl z mnoha důvodů kritický. Výrobu a prodej aut zmrazila koronakrize a současně se do jejich rozpočtů mocně tlačí investice nutné na další vývoj ekologických pohonů.