reklama

Sparťanské děti jako Hitlerjugend. Frajerovi, co to psal, bych dal nůž na krk, říká Straka

Fotbalová válka mezi Skotskem a Českem opět hoří naplno. Na sociálních sítích reagují jak současní či bývalí fotbalisté, tak řadoví fanoušci. Objevují se ale i nenávistné komentáře, včetně těch, které české děti na stadionu přirovnávají k Hitlerově mládeži.

reklama

Skotové si neberou servítky a volají po těch nejtvrdších trestech. Třeba bývalý hráč Rangers Kris Boyd. „UEFA si musí uvědomit, že jsme ve válce proti rasismu a musí začít kvůli rasismu zakazovat klubům start ve svých soutěžích. Kluby, kde zuří válečně konflikty, nemohly hrát na domácí půdě, případně vůbec v pohárech. Takové řešení bych si představoval i v případě Sparty.“

Podobná vyjádření ale nechápe trenér a čtyřnásobný ligový mistr se Spartou František Straka. „Pro mě je to absurdní, co se stalo, šokující zároveň, ubohé ze strany Rangers. Já jsem v tom zápase absolutně neviděl něco, co by mělo být rasistické.“

Válka zuří i na sociálních sítích. A někdy je to opravdu hodně za hranou. Jedna z koláží přirovnala děti na stadionu k Hitlerově mládeži. „Když tedy někdo něco takového napíše, tak bych mu dal nůž na krk: Hele frajere, tohle nejde. Já vím, že je dneska taková doba. Sociální média jsou obrovsky silná a dělají strašně moc, ale s tímto bychom měli skončit,“ myslí si Straka.

Na internetu se objevilo i tvrzení českého sponzora skotského týmu. „Když jsme odcházeli ze stadionu, potkali jsme maminku, která svým dětem řekla: ‚To je dobře, že toho opičáka vyloučili.‘ Byl jsem tam u toho s manželkou, která se nenarodila v Čechách, a neměl jsem sílu to komentovat. Stydím se za to, že jsem Čech. Stydím se, je to strašně smutné,“ uvedl pro web Budějcká Drbna podnikatel Radek Grill, jehož firma sponzoruje glasgowské Rangers.

„Tam se ukáže ta malost, ta negramotnost, ta hloupost té osoby, ale dopadá to na celý národ. Tady jsou lidé sebevědomí a nemají s tím žádný problém. Komunikují s černým, bílým, žlutým, barevným a nemají s tím problém,“ zareagoval pro CNN Prima NEWS fotbalový internacionál Milan Luhový.

Jak dopadne už druhý letošní skotsko-český incident s údajným rasismem, ukážou další dny.

Tagy:
sociální sítě AC Sparta Praha František Straka rasismus děti fotbal zápas Glasgow Rangers Kris Boyd Hitlerjugend Milan Luhový

Hlavní zprávy

Největší víkendový nárůst od konce března. Za sobotu přibylo 2751 případů covidu

V sobotu přibylo v Česku 2 751 případů nemoci COVID-19, nejvíc za víkendový den od 27. března. Aktuální nárůst počtu nakažených byl skoro o 1 600 případů vyšší než předchozí sobotu. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Výrazně nyní přibývá také hospitalizovaných s covidem. Oproti předchozí sobotě stoupl jejich počet o dvě třetiny na 846, z toho 119 pacientů je ve vážném stavu. Za posledních sedm dní zemřelo 61 lidí s COVID-19, zatímco třeba za celé září bylo úmrtí 44.

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama