CNN Prima News Adolf Hitler

Adolf Hitler

Výpis příspěvků ke štítku „Adolf Hitler“

Unikátní, dodnes funkční kryt civilní ochrany v Liberci. Pojme dva tisíce lidí

1. ledna 2023 16:45

Centrum Liberce ukrývá pod povrchem spletitou síť betonových chodeb a místností, někdejší protiatomový kryt je jedním z nejzachovalejších v Česku. Jeho správci pečují o výjimečnou technologii, která měla umožnit v případě jaderného útoku naprostou izolaci tisícovek ukrývaných osob. Zajímavostí je, že původně se do žulové skály pod středem města začalo kopat ještě v době, kdy svět o jaderné hrozbě neměl ani tušení. Měl tu vést tunel, který souvisel s plány Adolfa Hitlera na vybudování dálnice napříč Sudety.

Desítky hákových křížů, oslava wehrmachtu a Hitlera aneb Reportáž ze Sudet v roce 2022

19. prosince 2022 11:24

Asi nikde jinde v České republice nedochází na veřejném místě k tak masivní propagaci nacismu. Areál zchátralých lázní Jánské Koupele v sudetském podhůří Jeseníků je posprejován desítkami svastik či nápisy typu: Adolf Hitler, Heydrich, Himmler, SS, strýček Dolfík Hitler, Gott mit uns i mnohými dalšími. Třicet let zdevastované objekty chce nyní zachránit podnikatel Jan Ležatka. „Boj s vandaly zatím prohráváme, chceme to brzy změnit,“ slibuje.

Že se politika nemá míchat se sportem? KHL opět tasí propagandu, připomíná Hitlerův slogan

14. října 2022 09:48

KHL nabídla další munici lidem, kteří považují zahraniční hokejisty působící v soutěži navzdory nekončící válce za psance. Opět bylo vidět, že sport a politika nezůstávají oddělené a liga slouží jako propaganda režimu Vladimira Putina. Na stěně haly v Čeljabinsku se objevil transparent s citátem strůjce krvavé agrese na Ukrajině.

Lacina: Srovnávám Putina s Hitlerem. Domluva s ruským prezidentem? Problém

9. října 2022 14:14

Ruský prezident Vladimir Putin je skoro jako německý diktátor Adolf Hitler, není mezi nimi moc rozdílů, řekl ve vysílání Partie Terezie Tománkové poslanec hnutí STAN Jan Lacina. Reagoval tak na vyjádření svolavatelů zářijových protivládních demonstrací, kteří požadovali přímou domluvu na dodávkách plynu právě s Putinem. K sobotnímu protestu odborářů poznamenal, že byl klidnější, ale také může být brán jako ostrý start prezidentské kampaně předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středuly.

Stupňování sankcí proti Rusku nás fatálně ohrožuje. Je to nesmyslná politika, říká Drulák

5. října 2022 14:19

Evropská unie se shodla na osmém balíku sankcí vůči Rusku. Politolog Petr Drulák se ale domnívá, že jde o nesmyslnou politiku. „Měli bychom si položit otázku, co sankce udělají s námi, jejich stupňování nás fatálně ohrožuje,“ řekl. Vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno ale upozorňuje, že Západ je schopný si najít nové zdroje.

Nová etapa teroru. Heydrich převzal funkci protektora na sv. Václava, hned nařídil popravy

28. září 2022 18:34

Kalendář se zrovna překlopil na neděli 28. září 1941. A v Praze i v celém protektorátu začala nová etapa nacistického teroru. „Dnes dopoledne se ujal svého úřadu SS-Obergruppenführer generál Heydrich, zastupující říšského protektora a pověřený výkonem jeho funkce,“ uvedla na sv. Václava tisková agentura ČTK. „Během pouhých 24 hodin Heydrich eliminoval tři generály odboje, Josefa Bílého a Huga Vojtu nechal popravit ještě 28. září,“ říká historik Jan B. Uhlíř.

S Putinem je třeba jednat, s Hitlerem se taky nemluvilo. Jermanová uvedla podivnou paralelu

23. září 2022 08:30

Názory české vládní pětikoalice a opozice se často liší v tom, jakým způsobem a jestli vůbec jednat s Ruskem, které rozpoutalo ničivou válku na Ukrajině. Poslankyně Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS sice jasně řekla, že je třeba Ukrajinu podporovat, během vysílání však sdělila poněkud zvláštní historickou paralelu s putinovským Ruskem a nacistickým Německem. Nad argumentem se ve studiu podivoval i poslanec Jiří Havránek (ODS).

Přežila Stalina i Hitlera. Dojatá 92letá Ukrajinka nyní přivítala osvoboditele jablky

16. září 2022 13:13

Ukrajinci na severovýchodě země postupně osvobozují území, které ještě před pár dny okupovala ruská armáda. Nadšení některých obyvatel z úspěšné ukrajinské protiofenzivy je evidentní. Ukrajinské ministerstvo obrany se pochlubilo dojemným příběhem z Charkovské oblasti. 92letá Paraskovia, jejíž dům se nacházel v epicentru bojů, s radostí uvítala ukrajinské osvoboditele. Humanitárním dobrovolníkům nabídla svá jablka.