reklama

Sledujte ŽIVĚ Partii s Vystrčilem z ODS: Umí si představit vládu s ANO?

Mimořádná Partie Terezie Tománkové se třemi nejvyššími ústavními činiteli v Česku. V první hodině se představí prezident Miloš Zeman. Ve druhé premiér Andrej Babiš z hnutí ANO a ve třetí pak předseda Senátu Miloš Vystrčil z ODS. Sledujte speciální díl pořadu v neděli v 11:00 na Primě, CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

reklama

Naposled řekl prezident Miloš Zeman ve vysílání nedělní Partie na konto možného zapojení ruských tajných služeb do vrbětických výbuchů, že explozi považuje za teroristický akt, byť nelze v tuto chvíli říci, že šlo o akt státního terorismu. Taky apeloval na to, aby se celá záležitost důkladně prošetřila.

Na prezidenta se po odvysílání pořadu taky strhla vlna kritiky za chování k moderátorce Terezii Tománkové. „Při nejbližší příležitosti věnujeme panu prezidentovi knihu o slušném chování k ženám. Po jeho dnešním televizním vystoupení jsme nabyli dojmu, že mu v jeho rozsáhlé knihovně chybí,“ uvedla koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) na svém twitterovém účtu.

Moderátorky se zastali i jednotliví politici, zejména z řad opozice. „Chování pana Zemana k Terezii Tománkové bylo pokračováním jeho mnohaletého buranství. Je smutné, že 2 853 390 občanů to v prezidentské volbě posvětilo,“ uvedla předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Jak bude rozhovor vypadat nyní, to sledujte už v neděli dopoledne.

Babiš nejen o předvolební kampani

Andrej Babiš se vyjádřil v pořadu CNN Prima NEWS 360° na konto zakladatele hnutí Přísaha Roberta Šlachty takto: „Pan Šlachta dělá přesně to, co jsem dělal v roce 2013. Úplně přes kopírák. Absolutně. Není to ale moje béčko, to jsou nesmysly. Dělá to dobře, je to pohledný muž, má kontakty a má i dobré fotky. Je to přesně hnutí ANO v roce 2013. Přesně takhle jsem to dělal. Má to jednoduché.“ Sám má ale před sebou náročné předvolební období. Povede vůbec nejtvrdší volební kampaň své kariéry? Je na to připravený? Nejen o tom s moderátorkou Terezií Tománkovou.

Šéf Senátu a volby

Dopady kauzy kolem exposlance TOP 09 Dominika Feriho na koalici Spolu jsou přeceňované, myslí si šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS), třetí host nedělní Partie. Není podle něj pravda ani to, že by ODS do koalice s TOP 09 šla jen kvůli mladému poslanci. I bez něj má prý koalice Spolu šanci na vítězství ve volbách. Uvedl to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Co dále soudí o nadcházejících volbách?

Nejen o tom v neděli v 11:00 v Partii na Primě, CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Tagy:
Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN
Volby 2021

Volby by v červenci vyhrálo hnutí ANO. Koalice Spolu těsně předstihla Piráty a STAN

Volby do Poslanecké sněmovny by nyní vyhrálo hnutí ANO s 23,5 procenta hlasů. Koalice Spolu tvořená ODS, TOP 09 a KDU-ČSL by skončila na druhém místě s 21,5 procenta hlasů a o půl procenta by předstihla koalici Pirátů se STAN. Vyplývá to z červencového volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Rozdíl mezi těmito třemi uskupeními ale podle CVVM není statisticky významný a nelze s naprostou jistotou říci, které z nich mělo v době měření největší podporu. Volby se uskuteční 8. a 9. října.

Odškodnění za Vrbětice. Obce v okolí, obyvatelé i kraj by si mohli rozdělit 700 milionů

Obce v okolí Vrbětic na Zlínsku, jejich obyvatelé i Zlínský kraj by si mohli za výbuchy munice z roku 2014 rozdělit celkové odškodnění téměř 700 milionů korun. Počítá s tím návrh zákona, který v pátek ve zrychleném režimu schválila Sněmovna. Musí ho ještě projednat Senát. Zákon již dříve podpořila vláda a podporuje ho i prezident Miloš Zeman. Pro zákon hlasovalo 113 ze 123 přítomných poslanců, proti nehlasoval nikdo.

Ať vyšší důchody zaplatí Agrofert, stejně je to jen kampaň Babiše, navrhuje Ferjenčík

Piráti si během páteční mimořádné schůze Sněmovny, na které se jedná o zvyšování důchodů, rýpli do premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Návrh jeho vlády, že by se penze nad rámec valorizace zvýšily o dalších 300 korun, označili za předvolební dáreček. Podle poslance Pirátů Mikuláše Ferjenčíka by měl navýšení zaplatit holding Agrofert ze svěřenských fondů premiéra.

Medaili bych i přes zákaz políbil, říká Holuša. Prskavec? Ustál obrovský tlak, klobouk dolů

Medaile u české výpravy začínají na olympiádě v Tokiu pěkně naskakovat. Váleli brokaři Lipták s Kosteleckým, tenistky mají jistou „placku“ v singlu i deblu, šampionem se ve vodním slalomu stal kajakář Jiří Prskavec. Sportovci z tuzemska zkrátka válí. „Navazují hezky na Rio de Janeiro. I když je to letos horší na psychiku," řekla plavkyně Lucie Svěcená v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS. Dalšími hosty vysílání byli tyčkař Jan Kudlička a běžec Jakub Holuša.

reklama

Domácí zpravodajství

Odstavený lídr ČSSD: Za Maláčovou se stydím, měla by být jako chápající tetka Schillerová

„Kampaň ČSSD je negativní, jsme unavení a neumíme komunikovat. Lidi spíš zastrašujeme,“ hodnotí střízlivě a kriticky aktuální volební kampaň strany Břetislav Štefan, starosta v Brně-Líšni. Toho odstavilo vedení partaje z čela kandidátky a dosadilo tam Romana Onderku, prvního místopředsedu. Štefan zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS i předvolební počínání ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové.

Proč stát neuznává protilátky? Kamarádi Vojtěcha by přišli o kšefty, míní Kaňkovský

Poslanec KDU-ČSL a lékař Vít Kaňkovský se pozastavuje nad tím, proč stát odmítá uznávat vysokou hladinu protilátek proti covidu jako průkaz bezinfekčnosti. Naznačil, že to může být kvůli kšeftům kamarádů ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kteří vlastní laboratoře. Důkazy pro své tvrzení ale nemá. Vojtěch nařčení odmítl a označil ho za nesmysl. Slova Kaňkovského podle ministra souvisí s blížícími se volbami.

K podpisům mě otec-diktátor vycvičil. Lidé za koblihy přehlíží zlo, říká Babiš ml.

Před více než dvěma lety poprvé veřejně promluvil syn českého premiéra Andrej Babiš mladší. Znovu pak o sobě dal vědět po řádění tornáda na jižní Moravě. Muž, který veřejnost zaskočil informací, že ho jeho otec nechal unést na Krym, aby nemohl svědčit v kauze Čapí hnízdo, si nyní nebere servítky. Po negativních zkušenostech nechápe, jak jeho otci mohou lidé důvěřovat. Redakce požádala o reakci na výroky premiéra Babiše (ANO), doposud neodpověděl. Dlouhodobě tvrdí, že jeho syn je psychicky nemocný.

Češi hlásí tisíce nežádoucích účinků po očkování. PŘEHLED nejčastějších potíží

Češi po očkování proti nemoci COVID-19 nahlásili už 7 095 podezření na nežádoucí účinky. Zdravotníci přitom rozdali už více než 10 milionů dávek. Za uplynulých sedm dní Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje zhruba 250 hlášení o vedlejších účincích. Druhý týden po sobě nepřibylo žádné podezření na úmrtí po očkování, celkový počet zůstává na 94.

reklama