reklama

Hoteliéři ze Špindlu hlásí na silvestra téměř vyprodáno. I přestože neočkované odmítají

Špindl hlásí na silvestra téměř vyprodáno. Přestože se ani tam nemohou ubytovat neočkovaní, konec roku v největším krkonošském středisku opět stráví tisíce lidí.

reklama

Konec roku stráví ve Špindlerově Mlýně především Češi. Pomalu se ale začíná vracet také zahraniční klientela, hlavně Poláci a Němci. „Silvestr je specifický, většinou se rezervuje hodně dopředu, ale je pravda, že poslední dobou jsou rezervace spíš na poslední chvíli,“ uvedl manažer hotelu Central 1920 Ondřej Leplt.

„Situace je zatím dobrá, odhadujeme 70 až 80 procent současné obsazenosti, což jsou docela dobrá čísla na to, jak epidemická situace vypadala. Máme z toho radost,“ řekl majitel ubytovací kanceláře Martin Jandura.

Celková ubytovací kapacita Špindlerova Mlýna je zhruba 10 tisíc lůžek. V sezónách před koronavirovou pandemií v tuto dobu byly vánoční a silvestrovské pobyty téměř beznadějně vyprodané.

„Před covidem ta situace byla úplně jiná, to už jsme byli na těchto číslech v říjnu a listopadu,“ vysvětlil Jandura. „Letošní sezóna je charakteristická tím, že se rezervace pořád do poslední chvíle mění. Někdo si pobyt objedná, pak vystornuje, protože přijdou nařízení nebo restrikce, kvůli kterým nemohou přijet. Takže do poslední chvíle nevíme, kdo tam bude bydlet,“ popsala Ilona Nejezchlebová z hotelu Olympie.

Lyžovat a ubytovat se mohou pouze lidé, kteří se prokáží očkovacím certifikátem nebo potvrzením o prodělání covidu. Neočkované zájemce hoteliéři musejí odmítat. „Vždycky se s hosty snažíme domluvit, aby si rezervaci přesunuli na příjemnější dobu, kdy restrikcí bude méně,“ uvedla  Nejezchlebová. Na návštěvníky čekají ve Špindlerově Mlýně velmi dobré lyžařské podmínky. O víkendu středisko nabídne porci víc jak patnácti kilometrů sjezdovek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Juchelka: Vláda hasí požár tak, že ho nechá rozhořet. V opozici mluvila jinak
360°

Juchelka: Vláda hasí požár tak, že ho nechá rozhořet. V opozici mluvila jinak

Bylo správné pozastavit program Antivirus B? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s poslancem Alešem Juchelkou (ANO). Ten tvrdí, že vláda tímto jednáním kašle na podnikatele. Lidovecký předseda však oponoval s tím, že se program může znovu rozjet, kdykoliv to bude nutné, a pomoci podnikatelům i zpětně.

Přišel, viděl, nevylepšil. USA si připomínají rok s Bidenem v úřadu, výročí je trpké

Před rokem se ujal vlády nad Spojenými státy nejstarší prezident v historii – dnes 79letý Joe Biden. Tehdy většina amerického národa doufala v lepší zítřky, prosperitu a sebevědomé chování hlavy státu. Jenže po roce už Biden dávno nemá na své straně většinu Američanů. Za rok v úřadu totiž nedokázal prosadit žádné silné reformy a obtěžkala ho i série přešlapů.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

reklama

Domácí zpravodajství

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama