reklama

Běžkaři vzali Jizerské hory útokem. Zaplnili rychle parkoviště, upravené tratě si chválí

Tisíce běžkařů v neděli vylákalo nádherné počasí do Jizerských hor. Zaplnili všechna parkoviště, kolaps se ale nekonal, a tak policie nemusela uzavírat cesty do horských středisek. Jizerská magistrála nabízí 150 kilometrů upravených stop.

reklama

„Upravujeme dvě stopy na klasiku po krajích a středový pruh pro bruslení,“ vysvětlil Martin Kunc, ředitel obecně prospěšné společnosti Jizerská, která se o úpravu tratí stará. První lyžaři do Bedřichova, který je hlavním nástupním místem na magistrálu, přijeli už v šest ráno. Roman Novák z Prahy byl mezi prvními.

„Nemám rád davy, takže jsem si to krásně užil včetně východu slunce. Nádherné počasí, připravené stopy, ideál. Vzal jsem si horší lyže, pro případ, že by někde vykouklo kamení, ale vůbec to nebylo potřeba,“ pochvaloval si běžkař, který se pravidelně účastní i slavného závodu Jizerská 50.

Pro běžkaře neplatí restrikce

Jizerské hory se dočkaly ze všech známých lyžařských center zatím nejmenší sněhové nadílky. „Ve vyšších partiích je okolo třiceti centimetrů sněhu, stadion tady v Bedřichově jsme museli zasněžit, naštěstí to teploty dovolily,“ řekl Martin Kunc. Jizerská o. p. s. upravuje každoročně až 250 kilometrů běžeckých tras, v současné chvíli ale ještě na některých místech probíhá v lesích těžba dřeva.

„Podařilo se nám dohodnout se zástupci Lesů ČR, že nám část tratí uvolní, počítám, že kompletní úpravu všech tratí budeme dělat zhruba v polovině ledna,“ dodal Kunc. Narozdíl od sjezdovek pro běžkaře neplatí žádné restrikce s výjimkou zázemí na stadionu v Bedřichově, na toalety a do šaten mohou pouze s respirátorem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama