Chaos v ulicích Londýna: Zakrvácení koně probíhali centrem, sráželi se s chodci i auty

Splašení koně pobíhají ulicemi v Londýně

Chaos v ulicích Londýna: Zakrvácení koně probíhali centrem, sráželi se s chodci i auty

Volně pobíhající koně ve středu ráno způsobili v centru Londýna chaos. Podle médií se srazili nejméně s pěti lidmi, došlo i k několika kontaktům s auty. Splašili se během každodenního ranního cvičení přehlídky jízdní gardy, uvedl britský web The Independent. Zvířata se podařilo odchytit.

Pět koní jízdní gardy ve středu pobíhalo v centru Londýna, zamířili i na Tower Bridge a Strand. Zvířata shodila své jezdce při každodenním cvičení ve Whitehallu a rozběhla se do ulic města.

ČTĚTE TAKÉ: Británie bude posílat nelegální migranty do Rwandy. První letadla odstartují za 10 týdnů

Střetla se s několika vozidly včetně taxíku a dvoupatrového autobusu a k zemi srazila řadu pěších. „Lidé křičeli a běhali všude kolem,“ popsal jeden ze svědků. Proč se koně splašili, není jasné, informoval zpravodaj The Independent.

Podle londýnské záchranné služby se po kontaktu se zvířaty zranilo nejméně pět lidí na různých místech města. Jeden z vodičů poté, co se kůň srazil s taxíkem, sdělil britský deník The Telegraph. Svědci vypověděli, že po pádu ležel na zemi a sténal. „Tvrdě dopadl na silnici a křičel bolestí. Na autě pak byla vidět krev,“ řekl dělník, který pracoval pár metrů od incidentu u Buckinghamského paláce.

Ulici policisté uzavřeli a kolem zraněného muže postavili stan s modrou plachtou. Záchranáři dorazili na místo za méně než minutu, potvrdil mluvčí strážců zákona.

Koně policisté odchytili v ulici Aldwych. Z fotografií je patrné, že nejméně jedno ze zvířat utrpělo krvavé zranění po srážkách s auty.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Na nástupišti v Londýně explodovalo elektrické kolo

Tagy: