CNN Prima News spokojenost

spokojenost

Výpis příspěvků ke štítku „spokojenost“

STEM: Češi oznámkovali špatně Zemana i Fialu. Hodnocení ovlivnila „blbá nálada“, říká sociolog

Špatné hodnocení premiéra Petra Fialy (ODS) a prezidenta Miloše Zemana od veřejnosti v průzkumu agentury STEM je potřeba zasadit do kontextu, vysvětlil ředitel výzkumu společnosti Jaromír Mazák. Z dotazování podle něj dále vyplývá, že v Česku zavládla „blbá nálada“. Lidé jsou prý pesimističtí ohledně společenského dění, zároveň si ale uvědomují vysokou úroveň vlastní kvality života a jsou s ní spokojeni.

Průzkum: Zeman za čtyři, vláda jen o málo lepší. Lidé ve známkování ocenili zdravotnictví

Češi hodnotí práci prezidenta, Parlamentu a vlády hůře než před rokem. Prezident Miloš Zeman od nich dostal průměrnou známku 4 a podle agentury STEM je to nejhorší hodnocení, které mu veřejnost za dobu jeho působení ve funkci vystavila. Vláda si stejně jako premiér a Parlament za svou činnost vysloužila od lidí průměrnou známku 3,8. Průzkum, ve kterém STEM nechal dotazované známkovat práci představitelů státu, činnost úřadů a další aspekty života společnosti jako ve škole, se uskutečnil v první polovině ledna. Nejlépe z hodnocení opět vyšla kvalita zdravotní péče a práce obecních nebo městských úřadů.

Čechům se přímá volba prezidenta líbí. Většina námitek jde z tábora mladších a vzdělanějších

Přes čtyři pětiny lidí je spokojených se zavedením přímé volby prezidenta v České republice, vyplývá to z exkluzivního průzkumu, který pro CNN Prima NEWS zpracovala společnost STEM. Rozdíl mezi názorem žen a mužů je v tomto ohledu minimální. Menší odchylky nalezneme mezi názory věkových skupin, kdy s přímou volbou mají problém nejčastěji mladší respondenti. Nejvýraznější odlišnosti jsou ve srovnání podle vzdělání – více než čtvrtina vysokoškoláků si přímou volbu hlavy státu nepřeje.

Interaktivní mapa: Žijete v úspěšné, či opomíjené obci? Podívejte se, jak se daří té vaší

Zajímá vás, jak se žije lidem v sousedním městě či vesnici? Proč mají lepší, nebo horší podmínky k životu než vy? A víte, jak je na tom vaše obec? Podívejte se na velké srovnání životní úrovně v Česku, které exkluzivně pro CNN Prima NEWS připravil STEM. Díky unikátní interaktivní mapě zažijete volby jinak, než jste zvyklí. A v hlavní roli tentokrát nebudou politické strany, ale vy. Zjistěte, do které kategorie obcí spadá ta vaše, na jaké úrovni je z hlediska bydlení, infrastruktury, příjmů či mezilidských vztahů a jak si vede v celorepublikovém měřítku. Patří vaše bydliště mezi komplikované, opomíjené či úspěšné obce?

Česko není z historicky nejhorší ekonomické krize venku. Češi jsou přesto nejspokojenější

Česká ekonomika se zotavuje z historicky nejhoršího propadu způsobeného pandemií nemoci COVID-19. HDP sice v posledním čtvrtletí rekordně rostl, pro ekonomy jsou však čísla zklamáním, protože očekávali ještě výraznější růst. Češi jsou však paradoxně i po déle než rok a půl trvající krizi se svou ekonomickou situací velmi spokojení. Zřejmě i díky enormně rostoucímu státnímu dluhu, kterým vláda ekonomiku sanovala.

Nejšťastnější zemí světa je opět Finsko. Česko si oproti loňsku polepšilo

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už počtvrté za sebou stalo Finsko, Česko si oproti loňsku o jednu příčku polepšilo a skončilo osmnácté. Koronavirus přinesl rok strachu, úzkosti, nemocí, smrti, osamělosti a karanténních uzávěr, nová Světová zpráva o štěstí (World Happiness Report) ale nasvědčuje tomu, že pandemie elán lidí neudusila, píše agentura AP.