CNN Prima News Spolkový sněm

Spolkový sněm

Výpis příspěvků ke štítku „Spolkový sněm“

Neočkovaní v Německu už nesmí skoro nikam. Merkelová souhlasí s povinnou vakcinací

2. prosince 2021 14:53

Německá kancléřka Angela Merkelová souhlasí s povinným očkováním od února, jak požaduje její nástupce Olaf Scholz. Rozhodne ale Spolkový sněm. Německá vláda kromě toho zároveň přistoupila k dalším restriktivním opatřením pro neočkované. Ti si nově v obchodech nakoupí pouze potraviny a nemohou už ani do volnočasových zařízení.

Jak za Göringa, kritizoval poslanec AfD zasedání nového sněmu. Vadilo mu porušení tradice

26. října 2021 14:43

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD), která je označována jako populistická až krajně pravicová, se na úvod dnešního ustavujícího zasedání nového Spolkového sněmu postarala o rozruch. Její poslanec Bernd Baumann přirovnal postup sněmu, který vzešel ze zářijových parlamentních voleb, k počínání nacistického pohlavára Hermanna Göringa.

Německé volby vyhrála SPD těsně před CDU/CSU. Křesla má i protiimigrační hnutí

26. září 2021 18:17

Volby do německého Spolkového sněmu vyhráli sociální demokraté (SPD) Olafa Scholze se ziskem 25,8 procenta. Za nimi skončili konzervativci CDU/CSU Armina Lascheta 24,2 procenta. Uvádí to odhady zohledňující korespondenční hlasy. Své křeslo v zákonodárném orgánu si vybojovali také Zelení, liberální FDP, protiimigrační AfD a postkomunistická Levice.

Ochrana klimatu není drahá, musíme s ní začít hned, říká poslanec za německé Zelené

23. září 2021 20:12

Do voleb v Německu zbývají tři dny. Po nich a po vytvoření nového kabinetu skončí šestnáctiletá vláda kancléřky Angely Merkelové, kterou by chtěla nahradit kandidátka německých Zelených Annalena Baerbocková. Na jaře se to zdálo reálné, podle posledních průzkumů již méně. „Ale i s 16 či 18 procenty by Zelení dosáhli svého nejlepšího výsledku v historii a byl by to úspěch,“ říká v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec německého Spolkového sněmu a lídr hamburské kandidátky Manuel Sarrazin.

Z trojboje se stává dvojboj. Kampaň před volbami v Německu přitvrzuje a vrcholí

13. září 2021 11:47

Předvolební kampaň v Německu přitvrzuje. Potvrzuje to i druhá televizní debata trojice hlavních kandidátů na kancléřské místo, které po 15 letech uvolní Angela Merkelová. Největší šanci na vítězství ve volbách do Spolkového sněmu mají sociální demokraté pod vedením Olafa Scholze, křesťanští demokraté Armina Lascheta a Zelení se šéfkou Annalenou Baerbockovou.

Exšéf kontrarozvědky Maassen se opřel do médií: Jsou napojena na extrémní levici

6. července 2021 12:26

Kandidát německých křesťanských demokratů a někdejší šéf kontrarozvědky Hans-Georg Maassen navrhuje testy charakterových vlastností pracovníků veřejnoprávních médií. Podle něho totiž existuje důvodné podezření, že někteří z nich jsou napojeni na extrémně levicovou politickou scénu. Maassen za to sklidil kritiku i z vlastních řad.

Vítězství německých Zelených ve volbách? Česká ekonomika zapláče, varují experti

30. dubna 2021 05:14

Velká koalice německé CDU/CSU a sociálních demokratů zřejmě po zářijových volbách do Spolkového sněmu skončí. Podle aktuálního průzkumu jsou nejsilnější politickou silou v Německu Zelení. A ti se netají velkými plány na „ozelenění“ tamní ekonomiky. Jejich volební úspěch by však výrazně ovlivnil i české hospodářství, myslí si odborníci.

Žádná špionka, normální holka, co studovala jazyky, popisuje Maju poslanec Bundestagu

29. července 2020 18:20

Maja, Češka, která měla podle německého magazínu Spiegel dva roky „špiclovat“ a přinášet informace bavorské tajné policii o dění v tamních mešitách, je podle Petra Bystroně, poslance německého Spolkového sněmu, normální chytrá holka. „Ta slečna pracovala s bavorskou kontrarozvědkou v průběhu své bakalářské práce, ve které tematizovala islámský terorismus,“ popisuje Bystroň v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.