CNN Prima News spolupráce

spolupráce

Výpis příspěvků ke štítku „spolupráce“

Varování pro Spolu. ANO posiluje, europoslance by měla i koalice Konečné, ukazuje průzkum

Ve volbách do Evropského parlamentu se očekává rekordní účast, vyplývá z exkluzivního průzkumu, který představily Hospodářské noviny. Hlavním vítězem by se mělo stát hnutí ANO se ziskem 27,3 procenta, přičemž koalice Spolu by získala podporu 21 procent voličů. S úspěchem mohou podle dat třeba počítat i Starostové a nezávislí v čele s ekonomkou Danuší Nerudovou. Dosáhnout pětiprocentní hranice by však mohli i komunisté, kteří do klání vstupují pod jinou značkou.

KLDR mění pohled na Jižní Koreu, symboly jdou k zemi. Kim upíná naděje k Trumpovi, píše CNN

Kroky severokorejského režimu čím dál více znepokojují zahraniční pozorovatele. KLDR v posledních týdnech opustila dosavadní politiku znovusjednocení se svým jižním sousedem a podle expertů ho čím dál tím více vnímá jako cizí mocnost. Diktátora Kim Čong-una navíc znervózňuje utužování vztahů mezi USA a Jižní Koreou. Jeho nadějí by prý mohla být výhra Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách, k níž by mohl přispět svou troškou do mlýna. Analytici navíc předpokládají, že napětí na Korejském poloostrově se bude v dalších měsících stupňovat.

Babiš ve sporu o evidenci v seznamech StB opět neuspěl. Soud jeho dovolání odmítl

Další prohru u soudu musí skousnout bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který prostřednictvím slovenské justice bojuje proti evidenci svého jméno v seznamu spolupracovníků Státní bezpečnosti (StB).Tamní Nejvyšší soud totiž v pondělí zveřejnil verdikt o odmítnutí jeho dovolání, o kterém rozhodl již na konci srpna. Babiš tím neuspěl se svou stížností ohledně usnesení odvolacího senátu krajského soudu ze 14. června 2022. Informuje o tom web Aktuality.sk. Sám Babiš dlouhodobě trvá na tom, že nikdy s StB nespolupracoval.

SPD se musí spojit s ANO a vyměnit vládu, řekl Okamura. Zmínil hodnotové průsečíky obou hnutí

Předseda ANO Andrej Babiš (ANO) by měl podle šéfa SPD Tomia Okamury přestat politikařit a spojit se s jím vedeným hnutím ve snaze vyměnit vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Okamura to prohlásil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Zároveň konstatoval, že obě opoziční hnutí mají v rámci snahy zajistit lepší život lidem v Česku mnoho společného. Konkrétně zmínil například postup při rušení superhrubé mzdy. Vedle toho opětovně vyzval předsedu vlády Fialu, aby se s ním střetl v politické debatě na televizních obrazovkách.

Spolupráce V4 je trnem v oku Bruselu. Nesoulad kvůli Ukrajině ji nenaruší, říká Szijjártó

Síla Visegrádské skupiny spočívala v zaměření se na společné zájmy, nikoliv na zdůrazňování neshod. Odlišný názor na válku na Ukrajině nyní na vzájemnou spolupráci vrhá stín. Z toho důvodu je důležité, aby témata, na nichž se státy neshodnou, byla oddělena od těch, u nichž existuje soulad, řekl maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó, který byl hostem pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Šéf resortu také připomněl české představitele, s nimiž má Maďarsko na mezinárodní scéně dobré vztahy.

Spolupracoval Babiš s StB? Slovenský nejvyšší soud už rozhodl, oznámila mluvčí

Slovenský nejvyšší soud na konci srpna rozhodl ve sporu předsedy hnutí ANO a českého expremiéra Andreje Babiše se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN) ohledně evidence Babiše u československé tajné policie StB jako agenta. Znění verdiktu a jeho zdůvodnění soud oznámí až po doručení rozhodnutí účastníkům sporu, napsala v pondělí mluvčí soudu Alexandra Važanová.

Meghan a Harry přišli o své zlaté vejce. Milionová podcastová spolupráce se Spotify skončila

Princ Harry a jeho manželka Meghan se dohodli s hudební streamovací službou Spotify na ukončení spolupráce. Důvod vypovězení smlouvy není zřejmý. Na tvorbě podcastů spolupracovali zhruba dva a půl roku. Meghanin pořad Archetypy se dočkal pouze první série, i ta ale vyšla Spotify na neuvěřitelných 20 milionů dolarů, jak uvedl britský Daily Mail.