reklama

spor

Výpis příspěvků ke štítku „spor“

Polsko předložilo návrh dohody k dolu Turów. Je nepřijatelný, reaguje česká strana

16. listopadu 2021 14:10
Aktualizováno

Další polský návrh dohody o hnědouhelném dolu Turów je pro českou stranu nepřijatelný, sdělila v úterý na Twitteru mluvčí ministerstva životního prostředí Petra Roubíčková. Podle ní je třeba návrh projednat se zástupci stran vznikající vlády koalic Spolu a Pirátů a STAN. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) poté sdělil, že současný návrh jde mimo původně nastavené parametry dohody.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Bělorusko plánuje v noci mohutný pokus o překročení hranice

14. listopadu 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Běloruské speciální vojenské síly plánují na dnešní noc mohutný pokus o překročení hranice. Odpoledne o tom informovala polská pohraniční stráž. Do tábora uprchlíků na běloruské straně přišly přes den stovky ozbrojenců. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Nehorázně lžete. Ministerstvo nevzniklo kvůli mé nemoci, vzkázal Bělobrádek Kalouskovi

11. listopadu 2021 19:40

Bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) zapochyboval nad smyslel staronové vládní funkce ministra pro vědu a výzkum. Podle něj šlo v minulosti o účelově vytvořenou pozici pro tehdejšího šéfa lidovců Pavla Bělobrádka, aby mohl sedět ve vládě a zároveň nemusel řídit plnohodnotné ministerstvo, což by prý vzhledem ke své nemoci nezvládal. Bělobrádek toto tvrzení označil za lživé a nehorázné. Expředseda KDU-ČSL trpí roztroušenou sklerózou.

Kvůli sprše bodl Moldavan krajana do srdce. Proti rozsudku se odvolal, prý se bránil

29. října 2021 07:12

Spor kvůli tomu, kdo půjde dřív do sprchy, skončil bodnou ranou do srdce. Liberecký soud v případu ve středu vynesl verdikt. Téměř padesátiletý Moldavan, který bodl svého krajana na nelegální ubytovně v Nových Zákupech na Českolipsku, má strávit za mřížemi deset let za vraždu. Obžalovaný vinu odmítá a tvrdí, že se jen bránil ve strachu o vlastní život. Proti rozsudku se odvolal.

Kvůli sporu o bydlení zavraždil sousedy. Proč Čína fandila zabijákovi na útěku?

19. října 2021 12:03

Číňan Ou Ťin-čung zavraždil dva své sousedy, další tři zranil. Přesto mu na útěku před zákonem část čínské společnosti fandila. Proč? Ťin-čungův život poznamenala řada ústrků, právních proher a apatie, což vedlo k tomu, že se jednoho dne rozhodl vyřešit jeden mnohaletý spor o bydlení vlastníma rukama. Než ho policie stačila zatknout, spáchal sebevraždu.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

25. září 2021 06:38

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama