spor

Výpis příspěvků ke štítku „spor“

Žabomyší války, reaguje Michálek na „zezelenalou“ Michailidu. Nekončící zábava, píší jiní

Stalo se mi už mnohokrát, že se někdo chlubil mojí prací, aniž by mi dal kredit. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych si kvůli tomu veřejně stěžoval. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek. Reagoval tak na situaci kolem Jany Michailidu. Některých Pirátů se dotkla skutečnost, že stranická expertka na legalizaci či regulaci psychotropních látek chyběla na jednom z propagačních bannerů. Strana materiál později upravila.

Piráti čelí ostré kritice za „cenzuru“ rebelky Michailidu. Jste trapáci, vzkázal Zahradil

Aktualizováno

Mezi Piráty se rozhořel další vnitrostranický spor. Některých členů se dotkla skutečnost, že na jednom z propagačních bannerů chyběla fotografie stranické expertky na legalizaci či regulaci psychotropních látek Jany Michailidu. Šlo o účelový manévr a ignorování zásluh političky, která je považována za rebelku nejmenší vládní strany? Piráty za jejich jednání ostře zkritizoval i europoslanec Jan Zahradil (ODS) – označil je za „trapáky“. Strana později banner upravila.

Smrt muže na Plzeňsku šetří policie. Mělo jít o spor mezi koloběžkářem a motocyklistou

Kriminalisté vyšetřují úmrtí třiačtyřicetiletého muže, který zemřel v sobotu v noci na jižním Plzeňsku. V souvislosti s tím zadrželi a vyslýchají šestačtyřicetiletého muže, uvedl policejní mluvčí Ondřej Hodan. Nikdo zatím nebyl obviněn, policisté ani neuvedli kvalifikaci trestného činu. Podle serveru Novinky.cz mělo jít o následek sporu mezi koloběžkářem a motocyklistou.

Šéf RomanoNetu zuří: Blažek deklaruje svou bílou nadřazenost, další ubohost ministra

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) deklaruje svou bílou privilegovanost a nadřazenost. Uvedl to ředitel organizace RomanoNet Michal Miko. Šéf české justice totiž kritizoval nedělní protest Romů v Pardubicích, který se podle něj konal v rozporu se shromažďovacím zákonem. V Pardubicích vzrostlo napětí po sobotní potyčce, v níž měli figurovat zástupci romské a ukrajinské menšiny.

Jelínek: Stačí málo a v Brně vzniknou no-go zóny. Politiky hrajícími „mrtvé brouky“ je zděšen

Jsem zděšen z toho, že politici zaujali pozici mrtvého brouka. Tak v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hodnotil postoj zejména vládních představitelů k smrti Roma v Brně politolog Lukáš Jelínek. Podotkl, že závažnost situace si zřejmě neuvědomuje ani brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). „Stačí málo k tomu, aby v Brně vznikly no-go zóny,“ varoval. Premiéra Petra Fialu (ODS), který je z Brna, a prezidenta Petra Pavla vybízel, aby do moravské metropole osobně zavítali a klidnili emoce. Oproti tomu komentátor Thomas Kulidakis a politolog Lukáš Valeš se domnívají, že prezident osobně situaci svými činy řešit nemá – to má dělat vláda.

Tři Ukrajinci proti Romům a sahání pro nůž. Fotka má ukazovat okamžiky před vraždou v Brně

Z incidentu, při kterém měl muž původem z Ukrajiny ubodat 23letého mladíka a jeho kamaráda vážně zranit, získala redakce CNN Prima NEWS nové záběry. Ty měly zachytit situaci pár sekund před napadením. „Na snímku je vidět skupinka tří Romů, na druhé straně skupinka tří mužů, zřejmě z Ukrajiny. Původně se tvrdilo, že útočník byl sám,“ popsal reportér CNN Prima NEWS Michal Janotka s tím, že informace však policie zatím nepotvrdila. Muži si zřejmě předali nůž. Napětí rozpoutalo v Brně emoce. Primátorka Markéta Vaňková (ODS) konstatovala, že je tragickými událostmi, které se před několika dny v Brně udály, otřesena.

Novotný pálí do svých: Nesnáším nácka Zahradila i Černochovou. Vyděsil se, míní europoslanec

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) se pustil do svých spolustraníků. Europoslance Jana Zahradila označil za „nácka“, který se prý bude chtít s pomocí ministryně obrany Jany Černochové dostat do Sněmovny. „Sehraná dvojka, už mě jednou sekla. Zase nebudu na kandidátce. Nesnáším je,“ dodal svérázný komunální politik s tím, že by chtěl oběma kolegům ublížit. Zahradil v reakci pro CNN Prima NEWS uvedl, že se Novotný zřejmě děsí z jeho případné budoucí kandidatury do Poslanecké sněmovny, kterou dlouholetý europoslanec skutečně zvažuje.