CNN Prima News Sputnik

Sputnik

Výpis příspěvků ke štítku „Sputnik“

Dezinformace o Pavlovi válcovaly během voleb sítě. Měly statisíce zhlédnutí a tisíce sdílení

Stačilo několik desítek minut a falešná nahrávka s Petrem Pavlem se šířila mezi tisíce uživatelů, ukazuje analýza webu Demagog, která se zaměřila na šíření nepravdivých informací v průběhu prezidentských voleb. Autoři analýzy upozorňují, že při druhém kole se podobné dezinformace šířily v rekordním množství. Většina negativního obsahu mířila proti generálovi ve výslužbě.

Láká vás zájezd do Moskvy za vakcínou Sputnik V? Nejezděte, varuje ministerstvo

Vakcínu proti koronaviru jménem Sputnik V nabízí česko-ruský podnikatel Andrej Konstantinov. Její aplikace je možná pouze na klinice v Moskvě. Jen za zprostředkování cesty si firma účtuje čtyři tisíce korun, za celou anabázi pak zhruba padesát tisíc korun, píší Hospodářské noviny. Ministerstvo zdravotnictví občany varuje, že jde o hazard jak ze zdravotního, tak finančního hlediska.

Ověřeno: The Guardian se omluvil Sputniku za to, že označil fotografii dvou mužů před Notre-Damem za podvrh

Britský Guardian se na Instagramu omluvil za to, že fotografie dvou usmívajících se mužů před hořícím Notre-Damem označil za falešné, napsal Sputnik. Autenticita tohoto tvrzení byla však následně zpochybněna na Twitteru, kde lidé upozornili, že lze takový důkaz jednoduše zfalšovat. Tzv. „stories“ navíc Instagram po 24 hodinách maže. Guardian však informaci následně naší online redakci TV Prima potvrdil.