Sraz naháčů. Fotograf fotil 300 obnažených lidí u Mrtvého moře, snímkem varuje

Americký fotograf Spencer Tunick je proslulý svou zálibou v uměleckých instalacích, jejichž součástí jsou davy nahých lidí. Spíše než erotiku ale prý hledá lidskost a přesah. Naposledy se vydal k Mrtvému moři, kde mu pózovalo 300 nabílo natřených komparzistů.

Mrtvé moře je jezero vklíněné mezi Izrael, Palestinu a Jordánsko. Kolem něj je jen poušť. Právě tam se vydal americký umělec Spencer Tunick, aby na místě vyhotovil další sérii odvážných snímků.

Jako tradičně nebyl sám. Společnost mu dělalo zhruba tři sta nahých lidí, kteří se nechali natřít bílou barvou. Tunick chce svými novými fotografiemi upozornit na to, že hladina strategicky důležitého Mrtvého moře každý rok klesne o jeden metr.

Americký fotograf při práci vylezl na střechu svého vozu a instruoval obnažené lidi pod sebou megafonem. Svůj projekt komentoval s tím, že nahé tělo pro něj znamená „krásu, život a lásku“.

Nevšední kompozice si užívali i ostatní. „Cítíte se hrozně přirození, když si sundáte šaty. Pak už si je vlastně ani nechcete navléct,“ řekla pro The Guardian 26letá studentka Anna Kleimanová, jedna ze tří set dobrovolníků.

Mrtvé moře je pro Tunicka srdeční lokací, v minulosti zde už několikrát fotografoval. Před deseti lety dokonce k vysychající nádrži přizval tisíc nahých lidí.

Tagy: