CNN Prima News srážka vlaků

srážka vlaků

Výpis příspěvků ke štítku „srážka vlaků“

Tragickou srážku vlaků v Indii způsobilo selhání signalizačního systému. Zemřelo téměř 300 lidí

Páteční srážku vlaků v Indii, která si vyžádala asi tři stovky obětí a tisícovku zraněných, způsobila chyba elektronického signalizačního systému. Podle agentury AP to řekl indický ministr železnic Ašvini Vaišnav. Podle tamní agentury ANI, která uvádí 294 obětí, ministr sdělil, že úřady mají i podezřelé, kteří za nehodu nesou odpovědnost.

OBRAZEM tragická srážka vlaků v Řecku: Lidé nevěděli, kde jsou. Vagony byly úplně zničené

Aktualizováno

Nejméně 38 obětí a více než sedm desítek zraněných si vyžádala srážka osobního vlaku s 350 lidmi na palubě a nákladního vlaku, která se stala v úterý pozdě večer u řeckého města Larisa. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byli čeští občané. Premiér Kyriakos Mitsotakis uvedl, že nehodu způsobila „tragická lidská chyba“. Přiznal se k ní přednosta stanice v Larise. Jde o nejtragičtější železniční nehodu v Řecku za několik desetiletí. Tamní ministr dopravy Kostas Karamanlis v reakci na ni rezignoval.

Viděli jsme dílo zkázy, zranila se i stevardka. Hasič popsal zásah u pendolina v Bohumíně

Mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela přiblížil vlakové neštěstí v Bohumíně, ke kterému došlo v pondělí ráno. Při srážce pendolina a posunovací lokomotivy „Kocour“ zahynul strojvedoucí osobního vlaku. V něm se zranila také stevardka. Další čtyři lidé se zranili v posunovači. „Hasiči viděli dílo zkázy,“ popsal pro CNN Prima NEWS s tím, že pendolino nemohlo jet podle prvních odhadů více než 60 km/h.

OBRAZEM: Rok 2021 očima Čechů. Od křížů přes ničivé tornádo na Moravě k nové vládě

Ačkoliv se může zdát, že pandemie koronaviru končící rok naprosto zastínila, opak je pravdou. V roce 2021 byli Češi ať už osobně, či vzdáleně svědky mnoha momentů, které si budou léta pamatovat. Pocity štěstí a hrdosti nejen ze sportovních úspěchů mnohdy střídaly chvíle děsu a hrůzy z událostí v rodné zemi. Připomeňme si zásadní okamžiky roku 2021, které se mnohým Čechům vryly do paměti.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.