reklama
CNN Prima News srážka vlaků

srážka vlaků

Výpis příspěvků ke štítku „srážka vlaků“

OBRAZEM: Rok 2021 očima Čechů. Od křížů přes ničivé tornádo na Moravě k nové vládě

31. prosince 2021 23:45

Ačkoliv se může zdát, že pandemie koronaviru končící rok naprosto zastínila, opak je pravdou. V roce 2021 byli Češi ať už osobně, či vzdáleně svědky mnoha momentů, které si budou léta pamatovat. Pocity štěstí a hrdosti nejen ze sportovních úspěchů mnohdy střídaly chvíle děsu a hrůzy z událostí v rodné zemi. Připomeňme si zásadní okamžiky roku 2021, které se mnohým Čechům vryly do paměti.

Dvacet cestujících po srážce vlaků odešlo. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života

5. srpna 2021 13:11

Všech pět těžce zraněných lidí po středeční srážce vlaků na Domažlicku je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života, informovali mluvčí nemocnic. Bez vážných komplikací pokračuje také léčba pěti středně těžce zraněných. Srážka expresu a regionálního osobního vlaku si vyžádala tři mrtvé – dva strojvůdce a jednu cestující. Desítky dalších lidí se zranily.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

5. srpna 2021 12:50

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

5. srpna 2021 06:13

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.

Zaspali jsme vývoj v zabezpečení tratí, spoléháme na lidský faktor, kritizuje strojvedoucí

4. srpna 2021 22:42

U vývoje zabezpečení železničních tratí nám ujel vlak. Strojvedoucí jsou často velmi vytíženi a musí se spoléhat na lidský faktor. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Společně s dalšími odborníky tak reagoval na středeční vlakovou nehodu na Domažlicku, při které zemřeli tři lidé.

Proč do sebe vlaky u Milavče narazily? Chybí nám zabezpečovací systém, mají jasno experti

4. srpna 2021 20:15

Stav trati a absence bezpečnostního systému ETCS jsou faktory, které mohly přispět ke srážce vlaků na Domažlicku, řekl CNN Prima NEWS Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu. Podle něj je stav železnic v Česku oproti okolním státům zastaralý a ministerstvo dopravy nedělá dost pro to, aby byly bezpečné. Expert tak reagoval na středeční srážku vlaků u Milavče, při které zemřeli tři lidé.

Prehistorická trať do západní Evropy je ostuda tohoto státu, říká expert

4. srpna 2021 19:12

Nechybělo moc a k nehodě nemuselo dojít. V daném úseku byl namontován systém, který umožňuje protijedoucí vlaky na dálku zastavit, což se nepovedlo. K nehodě navíc přispěla i sama trať. Hlavní železniční tah do Německa je totiž z větší části jednokolejný a rychlíky se tu musí vyhýbat. Jeho přestavba se přitom chystá už desítky let.

reklama