reklama

Roztomilý zajíček nebo srnče: Když lidský pach zabíjí

Pokud chodíte na procházky do přírody a narazíte na srnče nebo zajíčka, ruce pryč! Pokud uvidíte ptáče vypadlé z hnízda, tam je vaše pomoc vítaná.

reklama

Myslivec Václav Šulce nám v rozhovoru řekl, proč je důležité nesbírat srnčata ani zajíčky z polí, to samé platí i u dančete. Většina z nich totiž přichází o svou svobodu zbytečně! Pomoc potřebují jen zraněná zvířata! Jakmile je zvíře nezraněné, nesahejte na něho. Nejlépe si ho nevšímejte a jděte od něho pryč. Jakmile totiž na zajíčkovi, dančeti nebo srnčeti ulpí lidský pach, matka už ho nikdy nepřijme. Mládě je tak odsouzené k smrti, v lepším případě cestě do záchranné stnaice.

Záchranné stanice mají navíc přeplněno z důvodu toho, že lidé mláďata sbírají a naivně si myslí, že jim pomáhají. Srnče, které leží v poli, není opuštěné. Matka ho hlídá z dálky a chodí ho krmit. Mláďata ale mají přirozenou ohranu v tom, že nejsou cítit a tím jsou chráněna před predátory.

Jedním z nejčastějších případů zranění volně žijících zvířat je střet s kočkou nebo psem. Buďte proto obezřetní a mějte své psy na vodítku!

Pokud uvidíte zraněné zvíře, kontaktujte (předtím, než na něho sáhnete!) záchrannou stanici nebo myslivce. Pokud na myslivce kontakt nemůžete nalézt, stačí zavolat obecní úřad, tam vám kontakt poskytnou.

K tématu

Tagy: záchrana zvířat volně žijící živočichové pes

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama