reklama

Stařík zmizel při túře. Ztratil kompas i brýle, spadl ze stromu, ale přežil tři dny

Osmdesátiletý Harry Harvey se ztratil poté, co vyrazil na túru po anglickém národním parku Yorkshire Dales. V přírodě strávil tři dny a tři noci, kdy kempoval pod širým nebem. Seniora, který je prý zkušeným horalem, našla až fotografka, jež se snažila vyfotit divoká zvířata. Rozsáhlé pátrání tak skončilo happy endem, který navíc zachytila kamera.

reklama

Harry se vydal na túru v sobotu spolu s kamarádem, od něhož ho ale oddělila silná bouře. Pátrání po něm bylo vyhlášeno v neděli kolem půl druhé odpoledne, když se sám nevrátil domů. Rozběhla se rozsáhlá záchranná akce, sami záchranáři ale později přiznali, že si nedělali příliš velké naděje, že důchodce najdou živého.

Stal se ale zázrak a Harryho v úterý dopoledne objevila fotografka Anette Pyrahová, která pořizuje snímky volně žijících zvířat, nedaleko obce Keld – necelých deset kilometrů od místa, kde byl naposledy spatřen. Senior byl lehce zraněný, ale jinak v pořádku. Když se dozvěděl, že ho hledají desítky lidí, zatelefonoval manželce, aby se o něj už nebála.

„Nedal jsem jí šanci, aby se na mě zlobila. Zavěsil jsem, než vůbec mohla,“ citoval Harryho britský portál Daily Mail. Po ošetření převezli záchranáři důchodce do penzionu Tan Hill Inn, kde byla základna dobrovolníků a poté v něm probíhala policejní tisková konference. Právě tam natočil jeden z pracovníků restaurace dojemné video, na kterém je vidět, jak se Harry znovu setkal se svou rodinou.

Během tří dnů a tří nocí musel překonat mnoho překážek, dokázal ale v divočině přežít. A to i přesto, že ztratil brýle i kompas a spadl ze stromu, po kterém se snažil přelézt na druhý břeh řeky. Neměl příliš mnoho jídla, a tak si konzervy fazolí šetřil.

Na tiskové konferenci ale mluvil o svém dobrodružství s nadšením. „Nechtěl jsem, aby se to stalo, ale byly to tři opravdu dobré noci strávené kempováním. Moje jediná starost byla, že jsem měl obrovskou chuť na jídlo, ale to mi docházelo. Nikdy jsem se ale nebál, měl jsem správné vybavení a správný výcvik, věděl jsem, co dělat,“ prohlásil Harry.

Pro jeho děti to ale bylo utrpení. „Nedá se to vyjádřit slovy. Věděli jsme, že má zkušenosti, ale tři noci se nám už zdály hodně extrémní,“ popsala dcera Naomi. Její bratr Phil pak v žertu dodal, že otci zřejmě budou muset schovat všechno potřebné vybavení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie
Domácí

Sebevražda policistky na misi kvůli šikaně? Nespáchala ji ve službě, uzavírá případ policie

K sebevraždě české policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra v poslední den mise ve Varšavě na Frontexu, nedošlo během služby. Tvrdí to česká policie s tím, že vše, co k případu mohla říct, už uvedla a dál není co řešit. Stejně hovoří i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a případ, ke kterému došlo před rokem, je tak podle něj vyřešen. A to i přesto, že podle rodiny byla hlavním důvodem ke skoku z okna šikana na pracovišti.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

Bábek: Velká část důchodců je v nouzi. Stát by se o ně měl postarat, ne přidávat plošně

Velká část důchodců je dnes v nouzi a stát by se měl o ně umět postarat. Důchody bych ale plošně nepřidával. V pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl Radomil Bábek z uskupení Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Podle odborného garanta hnutí Přísaha Pavla Řežábka je aktuální systém schopný zajistit, aby lidé s nejnižšími příjmy měli důchod, který bude odpovídat minimálnímu životnímu standardu

Divočáci zaplavili ulice Říma. Ve městě hledají potravu, obyvatelé se bojí útoků

Strkají hlavu do odpadků, hledají potravu a zároveň děsí místní obyvatele. Lidé v Říme se potýkají s desítkami divočáků, kteří se producírují po ulicích italské metropole. I když se natáčení zvířat a sdílení videí stalo hitem sociálních sítí, místní jsou hlavně vystrašení, Někteří rodiče se dokonce bojí vodit děti do školky. Ochránci zvířat ale zdůrazňují, že zabíjení divočáků nepřichází v úvahu, lepší je zvíře uspat a odchytit.

reklama

Domácí zpravodajství

Pěstování ředkviček, tři toalety a Babišovy drahoty. Lídři perlili v superdebatě

Lídři osmi nejvýraznějších stran a hnutí se střetli ve speciální předvolební debatě Česko hledá premiéra. Diskuze na CNN Prima NEWS se neobešla bez slovních střetů, osočování z přešlapů a prapodivných analogií. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš mával s obálkou časopisu a vykřikoval, kde že je jeho oponent Ivan Bartoš od Pirátů. Předseda hnutí STAN na oplátku připomněl premiérovi „pěstování ředkviček“, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) zase korupční skandály z řad ANO. Výběr hlášek z nedělní superdebaty si můžete přečíst níže.

Lituju, že jsem ji nezachránila: Sestra policistky popsala šikanu, která vedla k sebevraždě

Případ sebevraždy jedenatřicetileté policistky Kristýny Litomerické, která skočila z 11. patra poslední den své mise ve Varšavě, stále budí řadu otázek. Podle její sestry Markéry Šubrtové neměla Kristýna sebevražedné sklony, byla energická, veselá a všem se snažila pomoct. Uvedla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V něm dále popisuje, co přesně si se sestrou před osudným okamžikem psala a proč podle ní policie selhala. Detailně líčí i šikanu ze strany kolegů na misi, která dospěla až do intimních detailů, jež měly pravděpodobně k sebevraždě vést.

reklama