reklama

Stařík zmizel při túře. Ztratil kompas i brýle, spadl ze stromu, ale přežil tři dny

Osmdesátiletý Harry Harvey se ztratil poté, co vyrazil na túru po anglickém národním parku Yorkshire Dales. V přírodě strávil tři dny a tři noci, kdy kempoval pod širým nebem. Seniora, který je prý zkušeným horalem, našla až fotografka, jež se snažila vyfotit divoká zvířata. Rozsáhlé pátrání tak skončilo happy endem, který navíc zachytila kamera.

reklama

Harry se vydal na túru v sobotu spolu s kamarádem, od něhož ho ale oddělila silná bouře. Pátrání po něm bylo vyhlášeno v neděli kolem půl druhé odpoledne, když se sám nevrátil domů. Rozběhla se rozsáhlá záchranná akce, sami záchranáři ale později přiznali, že si nedělali příliš velké naděje, že důchodce najdou živého.

K tématu

Stal se ale zázrak a Harryho v úterý dopoledne objevila fotografka Anette Pyrahová, která pořizuje snímky volně žijících zvířat, nedaleko obce Keld – necelých deset kilometrů od místa, kde byl naposledy spatřen. Senior byl lehce zraněný, ale jinak v pořádku. Když se dozvěděl, že ho hledají desítky lidí, zatelefonoval manželce, aby se o něj už nebála.

„Nedal jsem jí šanci, aby se na mě zlobila. Zavěsil jsem, než vůbec mohla,“ citoval Harryho britský portál Daily Mail. Po ošetření převezli záchranáři důchodce do penzionu Tan Hill Inn, kde byla základna dobrovolníků a poté v něm probíhala policejní tisková konference. Právě tam natočil jeden z pracovníků restaurace dojemné video, na kterém je vidět, jak se Harry znovu setkal se svou rodinou.

Během tří dnů a tří nocí musel překonat mnoho překážek, dokázal ale v divočině přežít. A to i přesto, že ztratil brýle i kompas a spadl ze stromu, po kterém se snažil přelézt na druhý břeh řeky. Neměl příliš mnoho jídla, a tak si konzervy fazolí šetřil.

Na tiskové konferenci ale mluvil o svém dobrodružství s nadšením. „Nechtěl jsem, aby se to stalo, ale byly to tři opravdu dobré noci strávené kempováním. Moje jediná starost byla, že jsem měl obrovskou chuť na jídlo, ale to mi docházelo. Nikdy jsem se ale nebál, měl jsem správné vybavení a správný výcvik, věděl jsem, co dělat,“ prohlásil Harry.

Pro jeho děti to ale bylo utrpení. „Nedá se to vyjádřit slovy. Věděli jsme, že má zkušenosti, ale tři noci se nám už zdály hodně extrémní,“ popsala dcera Naomi. Její bratr Phil pak v žertu dodal, že otci zřejmě budou muset schovat všechno potřebné vybavení.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama