reklama

Stařík zmizel při túře. Ztratil kompas i brýle, spadl ze stromu, ale přežil tři dny

Osmdesátiletý Harry Harvey se ztratil poté, co vyrazil na túru po anglickém národním parku Yorkshire Dales. V přírodě strávil tři dny a tři noci, kdy kempoval pod širým nebem. Seniora, který je prý zkušeným horalem, našla až fotografka, jež se snažila vyfotit divoká zvířata. Rozsáhlé pátrání tak skončilo happy endem, který navíc zachytila kamera.

reklama

Harry se vydal na túru v sobotu spolu s kamarádem, od něhož ho ale oddělila silná bouře. Pátrání po něm bylo vyhlášeno v neděli kolem půl druhé odpoledne, když se sám nevrátil domů. Rozběhla se rozsáhlá záchranná akce, sami záchranáři ale později přiznali, že si nedělali příliš velké naděje, že důchodce najdou živého.

K tématu

Stal se ale zázrak a Harryho v úterý dopoledne objevila fotografka Anette Pyrahová, která pořizuje snímky volně žijících zvířat, nedaleko obce Keld – necelých deset kilometrů od místa, kde byl naposledy spatřen. Senior byl lehce zraněný, ale jinak v pořádku. Když se dozvěděl, že ho hledají desítky lidí, zatelefonoval manželce, aby se o něj už nebála.

„Nedal jsem jí šanci, aby se na mě zlobila. Zavěsil jsem, než vůbec mohla,“ citoval Harryho britský portál Daily Mail. Po ošetření převezli záchranáři důchodce do penzionu Tan Hill Inn, kde byla základna dobrovolníků a poté v něm probíhala policejní tisková konference. Právě tam natočil jeden z pracovníků restaurace dojemné video, na kterém je vidět, jak se Harry znovu setkal se svou rodinou.

Během tří dnů a tří nocí musel překonat mnoho překážek, dokázal ale v divočině přežít. A to i přesto, že ztratil brýle i kompas a spadl ze stromu, po kterém se snažil přelézt na druhý břeh řeky. Neměl příliš mnoho jídla, a tak si konzervy fazolí šetřil.

Na tiskové konferenci ale mluvil o svém dobrodružství s nadšením. „Nechtěl jsem, aby se to stalo, ale byly to tři opravdu dobré noci strávené kempováním. Moje jediná starost byla, že jsem měl obrovskou chuť na jídlo, ale to mi docházelo. Nikdy jsem se ale nebál, měl jsem správné vybavení a správný výcvik, věděl jsem, co dělat,“ prohlásil Harry.

Pro jeho děti to ale bylo utrpení. „Nedá se to vyjádřit slovy. Věděli jsme, že má zkušenosti, ale tři noci se nám už zdály hodně extrémní,“ popsala dcera Naomi. Její bratr Phil pak v žertu dodal, že otci zřejmě budou muset schovat všechno potřebné vybavení.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Druhý nejvyšší večerní nárůst nakažených od začátku pandemie. Obětí přibývá sto za den
Opozice: Čekat na nového ministra do úterý je nezodpovědné. Vláda musí jednat
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Pokud Zeman neodvolá Prymulu, Hamáček hrozí odchodem z vlády. Je to neomluvitelné
Klaus: Vláda prokázala neschopnost řešit krizi. Prymula se ministrem nikdy neměl stát
Probošt kapituly: Prymula neměl kam projít, jako restaurace slouží celý objekt
Restaurace, kde měli jednat Prymula s Faltýnkem, neotevřela. Prohlédněte si interiér
Další články
reklama
reklama